reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

dopajanie

kucia ja bym proponowala zebys dopajala czysta przegotwana woda mojego malego opsypalo po herbatkach a zas po innych boli go brzuszek i go czysci
 
reklama
Mój Eryk praktycznie miesiąc po urodzeniu pił już herbatkę Plantex bo miał problemy z brzuszkiem a od 4 miesiaca dostaje herbatki z HIPP'a - od 4 miesiąca tez zaczął jeść obiadki i deserki ze słoiczków :) a poza tym cały czas na cycku, teraz ma już 8 miesięcy i dopiero go przestawiam na mleko modyfikowane :)
 
Ja dawałam już od pierwszego miesiaca życia. Jako pierwszą można podawać chyba koperkową o ile dobrze pamiętam. A chyba ona nawet jest już od pierwszego tygodnia życia. A od czwartego miesiąca to jest już całkiem bogata oferta herbatek.
 
Ja moja dopajam od 1tyg zycia i nic jej nie bylo nigdy po nich.Polecam Hippa bo po otwarciu trzeba je zuzyc w ciagu 6miesiecy a Bobovity w ciagu 3miesiecy od otwarcia a to bardzo szybko:sorry:.Mi taka herbatka starczala na dlugo:tak:
 
Ja osobiscie wstrzymalabym sie z podawaniem CZEGOKOLWIEK do 5,6-go miesiaca zycia jesli oczywiscie dziecko jest karmione piersia, lacznie z dopajaniem woda. Maluszek w mleku otrzymuje 100 tysiecy roznych smakow i wszystko czego mu potrzeba.
 
Wstrzymywanie wstrzymywaniem, ale...
Ja się wstrzymywałam z dopajaniem zgodnie z tym, co piszą. Córcia robiła kupę co kilkanaście dni (nawet 16), i też sugerowałam się tym, co piszą w poradnikach laktacyjnych: że to normalne.
Ale dziwnym trafem kupę robiła zawsze wówczas, gdy ją przepoiłam herbatką... Dziecko było spragnione.
Dałam sobie spokój ze wstrzymywaniem się, zaczęłam dziecko normalnie przepajać, zaraz potem wprowadziłam owoce i warzywa, i teraz sranko jest jak ta lala.
 
Pytanko lekko z innej beczki...
Maluszek mojej koleżanki-zaledwie kilkudniowe niemowlę jest od pierwszego karmienia karmiony mlekiem modyfikowanym, od kiedy można podawać dzieciaczkowi chociażby wodę do picia?? Chodzi o to, że koleżanka niedługo musi z dzieciaczkiem lecieć samolotem i zastanawiała się, czy będzie mogła podać mu coś innego niż mleczko.
 
reklama
Mój synek najpierw pił Plantex, ale strasznie go czyściło, więc dawaliśmy hipp, małe stężenie żeby po prostu sie napił, wtedy jeszcze grzały kaloryfery, więc w domu było sucho.
 
Do góry