reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

dopajanie

reklama
czesc piekne mamy !

przez kilka dobrych dni staralam sie znalezc najlepszy sposob na zakonczenie kolek u swojej malej walentynki, nie byl straszne, ale jakie by nie byly nie chcialam oczywiscie, zeby ja meczyly. od 12 lat mieszkam w londynie, gdzie nie ma wogole zwyczaju podawanie dzieciom nicego oprocz mleka do okolo 5 miesiaca zycia. ja jednak jestem wychowana na pomocnych herbatkach ziolowych i w tych tez szukalam ratunku. mama przyslala mi z polski granulowana herbatke koperkowa hipp, z ciekawoscisprawdzilam zawartosc- glukoza (czyli inaczej cukier) i 6% ekstraktu z kopru wloskiego.

coz... 6% kopru to nie ,moim zdaniem , ziolowy produkt, smakuje tez jak ulepek . producent na opakowaniu uprzejmie zaleca dbanie o higiene jamy ustnej dziecka - gdyz- 'herbata z kopru wloskiego HIPP zawiera weglowodany, ktore przy czestym i dlugotrwalym ssaniu moga byc przyczyna prochnicy'-JAK MOZNA DBAC O HIGIENE USTNA 7 TYGODNIOWEGO DZIECKA????!!!!

wbilam sobie firme HIPP z jej cudowna herbatka na 'googla' i okazalo sie, ze pan HIPP mial w Niemczech, z ktorych pochodzi, liczne procesy z powodu skladnikow , jakich uzywa w swoich produktach, chodzi mu tylko o forse, nie o zdrowie dzieci.

dzieci , zwlaszcza w tak mlodym wieku, nie powinny miec w swojej diecie cukru, ktory powinien byc wprowadzony pozniej w postaci np owocow a nie sztucznych swinstw!

wiec moja herbatka wyladowala w smietniku, nie bede walentynki trula.

kolka - znalazlam herbatke z naszego polskiego herbapolu- BOBOFIX, nie ma w sobie zadnych podejrzanych skladnikow, tylko ziola, i jej bede uzywac.

chcialabym tutaj podkreslic , ze nie jestem jkas nawiedzona hippiska w powloczustych szatach, wrecz przeciwnie, kocham obcasy i regularne wizyty u fryzjera ... chcialabym jednak, aby inne polskie mamy nie truly swoich dzieci paskudztwem, wejdzcie sobie na googla (nie wersje polska) i wbijcie hipp tea for babies i zobaczycie , o czym mowie.

mam nadzieje, ze choc kilka mamus mnie poslucha.

calusy!!!!;-)
 
ja tylko dodam ze poilam mojego maluszka od ok 7 dni herbatkami hippa i od ok 2 tyg albo i wczesniej zaczeły sie przygody kolkowe. Szukalam przyczyny glownie w swojej diecie elminujac coraz to inne produkty, nic niestety nie pomagalo:( w koncu na probe wyelminowalam herbatki- i przeszlo! dzis jedynie czasem dopajam woda z glukoza.
 
glokoza-to przeciez inaczej cukier, wiec tez nie za dobrze, szczerze mowiac!!

ja nie daje walentynie nic oprocz mleka i tej 100% ziolowej herbaty z herbapolu. jak bedzie wieksza to zacznie smakowac naturalna glokoze w jablkach, gruszkach itd. ...
 
i jedno i drugie zle, bo w tych calych nieszczesnych herbatkach ziol tez tak naprawde nie ma, dowodem jest to ze NIE DA SIE sproszkowac , zgranulkowac ziol tak jak oni to robia, to czysta chemia i tyle. w ogole cukru w zadnej postaci maluchom nie powinno sie dawac, ja przynajmniej tak uwazam... mleko jest najlepsze do 6 stego miesiaca i tyle!!!!
 
Moja córeczka Sarah pije herbatki Hipp i nigdy nie miała kolek i innych problemów z brzuszkiem... :tak::tak: Bardzo lubi te herbatki, ale tylko owocowe, nie chce pić ziołowych... :-D:laugh2: Myślę, że wszystko zależy od tego w jakich ilościach podaje się herbatki... według podanego na opakowaniu sposobu przygotowania do 100 ml wody należy dodać 1 czubatą łyżeczkę herbatki, a ja dodaje pół łyżeczki żeby było mniej słodkie... :tak::tak: tylko odrobinkę dla lepszego smaku... ;-)
Zaczęła je pić kiedy skończyła 4 m-ce, wtedy również zaczęła jeść stałe pokarmy... wcześniej była karmiona tylko piersią i nie podawałam jej wody ani żadnych herbatek.

JAK MOZNA DBAC O HIGIENE USTNA 7 TYGODNIOWEGO DZIECKA????!!!!

Można przecierać dziąsła mokrą bawełnianą myjką lub ściereczką.

Nie wiem czy w Angli można dostać coś takiego ale w USA można kupić specjalną szczoteczkę do czyszczenia dziąseł niemowląt w formie nakładki na palec... również w zestawie z pastą dla niemowląt:tak::tak: Teoretycznie można ją stosować od 3 m-ca, ale my stosujemy od drugiego (bez pasty... tylko woda) bo wtedy pojawił się pierwszy ząbek... :-)
Oczywiście bawełniana myjka zdecydowanie wystarczy... :tak::tak:

Przykład-Gerber Infant Tooth & Gum Cleanser, 1.4 Oz
 
jasne, ze zdaje sobie, ze to kwestia wyboru kazdej z mam :-), ale ja uwazam, ze zadna z takich herbatek nie jest dobra, bo ZADNA ilosc cukru jest dla maluchow niedobra, niewazne, jak bedziemy rozcienczac woda itd, ja nie chce wpakowywac w brzuszek walentynki ZADNYCH chemikaliow/cukrow i innych , dopki nie bede do tego absolutnie zmuszona...

nie rozumiem po co im do szczecia takie herbatki, i co to znaczy, ze je 'lubia'?? dzieci nie poszly do sklepu same, nie wybraly kolorowego opakowania i nie zaplacily karta krdytowa BOBO, to wybor mam, ktore CHCA zeby ich dzieci pily i 'lubily' takie wymyslonka, ja tam stawiam na naturalne metody.
Ale wybor nalezy do mam...
 
reklama
Ja zaczęłam podawać mojej córce herbatki kiedy skończyła 4 m-ce bo wtedy zaczęła jeść stałe pokarmy... po posiłku należy podać dziecku coś do picia...
Nie jestem ani zwolenniczką ani przeciwniczką tych herbat... poprostu coś muszę jej dawać do picia oprócz mleka... :tak::tak: nie mam dużego wyboru... herbatki lub soki dla dzieci... :tak::tak:

nie rozumiem po co im do szczecia takie herbatki, i co to znaczy, ze je 'lubia'?? dzieci nie poszly do sklepu same, nie wybraly kolorowego opakowania i nie zaplacily karta krdytowa BOBO, to wybor mam, ktore CHCA zeby ich dzieci pily i 'lubily' takie wymyslonka, ja tam stawiam na naturalne metody.
Ale wybor nalezy do mam...

Lubią ponieważ je piją, gdyby nie piły to by znaczyło, że nie lubią. Moja córka nie chce pić samej wody, ani wody z glukozą, natomiast herbatki i soki dla dzieci chce pić i to (dla mnie) znaczy, że jej one smakują i że je lubi... :tak::tak:

Zresztą tak jak napisałam wcześniej ja zaczęłam podawać córce herbatki kiedy skończyła 4 m-ce w niewielkich ilościach, ponieważ zaczęła jeść stałe pokarmy i po niektórych posiłkach dostawała "cycka" a po niektórych herbatke... :tak::tak:dopiero od 6 m-ca zaczęła pić je w większych ilościach, tzn. po każdym posiłku ok. 125 ml.

Poza tym uważam, że niemowlakom które karmione są tylko piersią nie trzeba podawać herbatek ani niczego innego oprócz "cycuszka" ;-) Dopiero kiedy zaczną jeść inne pokarmy należy powoli wprowadzać picie... :-):happy:

Zresztą tak jak napisałaś wybór należy do mam... :-):tak:
 
Do góry