reklama

drzemki

Temat na forum 'Roczniaki i dwulatki' rozpoczęty przez cudelf, 5 Wrzesień 2007.

1. cudelf

cudelf Fanka BB :)

moja córka nie chce spać w dzień, ma 2 lata i 5 miesięcy, czy mam ją zmuszać do spania?, czy któraś mama ma taki problem?

2. sylwiakr

sylwiakr Zaciekawiona BB

[​IMG]Witaj,moja córcia jest w tym samym wieku.Nie zmuszam jej do spania,gdy chce to śpi,a jak nie to nie.Wydaje mi się że wie kiedy jest zmęczona a kiedy nie.Moim zdaniem nie należy usypiać na siłę.

3. reklama
  4. Pscola

Pscola Fanka BB :)

moj Nikos ma dokladnie 2,5 roczku
    do tej pory spal zawsze w poludnie, ale ostatnio nie chce sie klasc - za to pada gdzies kolo 18:00 i sam zasypia- nawet wchodzi sam do lozeczka:tak:
    mysle, ze nie ma problemu, bo organizm sam zdecyduje, ile snu mu potrzeba

5. cudelf

moja klaudusia wcale nie chce spać, w dzień nie śpi a wieczorem też nie ma zamiaru się kłaść, jak by mogła to by wcale nie szła spać, może to przez teścia bo on cały czas się z nią bawi i ona woli się bawić a nie iść spać

6. cobe

cobe Zaciekawiona BB

O te drzemki! Moja dzieci pieknie drzemało samo sobie do 2 lat. Niestety teraz jak zasnie w ciągu dnia to rzadkość.:no: Moja metoda na usypianie to aktualnie udawanie ze ja tez ide spac obok synka, niestety czasem trwa to godzine albo dwie, wiec ja tez zasypiam.:sorry2: polecam dla bardzo zmęczonych codzienną pracą mam.Wygodna ale mało efektywna metoda. :-(

7. cudelf

och cobe, też tego próbuję i zazwyczaj zasypiam szybciej od córki i nie wiem kiedy ona zasypia, i jeszcze ostatnim razem nasikała do łóżka :-(,

8. cobe

cobe Zaciekawiona BB

Ale zrobie mamie na złość i nasikam...To będzie musiała wstać i mnie przebrać i koniec ze spaniem Tak zapewne malutka sobie myśli, dzieci są bardzo sprytne i używają różnych forteli,a może zawsze przed porą drzemki zrobić ostatnie siusiu i do łóżeczka..

9. cudelf

zawsze robi siusiu przed drzemką, ale jak przez 1,5 goziny wgłupiała się zamiast zasnąć, ja zdązyłam zasnąć a ona w końcu jak już zasnęła to spała dwie godziny, musiała nasikać przez sen

10. reklama
  11. kaderka

kaderka Gość

mój mały ma 2 lata i 4 msc. i z drzemkami też bywa różnie. Ale zawsze staram się go położyć jak nie uśnie to chociaż odpocznie sobie trochę i wieczorkiem pójdzie spać wcześniej. Chociaż ja wolę jak on śpi w dzień, zawsze to chwilka wytchnienia dla mnie :tak::tak:, a dzisiaj np. zasnął, ale oczywiście było cudowanie i wymyślanie typu "mama siku chcem";-)

12. cudelf

dzisiaj położyłyśmy się o 13.20 do łóżka i ja zasnęłam ok 14 a mała to nie wiem, ja wstałam o 14. 40 a ona 10 min później, zero wytchnienia:no:

Poleć forum