reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Duphaston, a test PAPP-A

U mnie przy luteinie wynik pappy- trisomia 21 1:33. Zrobiłam test sanco, wyszedł dobrze. Miesiąc temu urodziłam zdrową coreczkę.
Słyszałam że duża wartość białka może sugerować problemy z łożyskiem .
 
reklama
Tez jestem tego zdania, chociaż mój gin twierdzi ze to co zażywam nie będzie miało wpływu na wyniki testu :D to niby skąd u mnie takie wysokie ryzyko? USG, wszystko idealnie tylko ten Pappa popsuł wszystko


Zbadaj proszę tarczycę.
Moje wyniki również były wysokie, zwalalam wszystko na wiek.Mialam kontrolę badania tarczycy (z krwi) wg wszystkich badań wyniki były ksiazkowe.
Po trzecim.porodzie przeprowadziłam sie do innego miasta, gdzie rodzinnej nie podobała sie moja szyja i od razu dała mi skierowanie na USG tarczycy.
W moim przypadku wieści nie były dobre i tak naprawdę z perspektywy czasu widzę że wiele były symptomów tego, że sie źle dzieje, ale ja nie miałam ani wiedzy, ani nawet nie myślałam, że coś może być nie tak.
Dlatego zwróć uwagę czy jakiś narząd wydzielający hormony u Ciebie nie szwankuje.
 
Zbadaj proszę tarczycę.
Moje wyniki również były wysokie, zwalalam wszystko na wiek.Mialam kontrolę badania tarczycy (z krwi) wg wszystkich badań wyniki były ksiazkowe.
Po trzecim.porodzie przeprowadziłam sie do innego miasta, gdzie rodzinnej nie podobała sie moja szyja i od razu dała mi skierowanie na USG tarczycy.
W moim przypadku wieści nie były dobre i tak naprawdę z perspektywy czasu widzę że wiele były symptomów tego, że sie źle dzieje, ale ja nie miałam ani wiedzy, ani nawet nie myślałam, że coś może być nie tak.
Dlatego zwróć uwagę czy jakiś narząd wydzielający hormony u Ciebie nie szwankuje.

Tarczyce badałam niedawno przed zajściem w ciąże. Z krwi i Usg. Wyniki w normie. Przez cała ciąże zażywam nawet profilaktycznie euthyrox :)
 
Tarczyce badałam niedawno przed zajściem w ciąże. Z krwi i Usg. Wyniki w normie. Przez cała ciąże zażywam nawet profilaktycznie euthyrox :)

To dziwne, raczej nikt nie daje leków tego typu 'profilaktycznie'...
Możesz też mieć po prostu jakieś tam predyspozycje.Jesli wynik wyjdzie wysoki to może warto rozważyć amniopunkcję?
 
To dziwne, raczej nikt nie daje leków tego typu 'profilaktycznie'...
Możesz też mieć po prostu jakieś tam predyspozycje.Jesli wynik wyjdzie wysoki to może warto rozważyć amniopunkcję?
Opisywałam swój przypadek pare postów wyżej. :) U mnie temat już zamkniety. Na amniopunkcję się nie zdecydowałam, robiłam Harmony
 
Opisywałam swój przypadek pare postów wyżej. :) U mnie temat już zamkniety. Na amniopunkcję się nie zdecydowałam, robiłam Harmony
Też bym wybrała taki wariant tym bardziej jeśli usg jest prawidłowe :)
W zagrożonych ciazach większość leków jest "profilaktycznie" bo mało kiedy znajdzie się jeden konkretny powód. Ja już w 6 ciąży mówiłam że mogę "zbierać mrówki i jesc" jeśli tylko to pomoże :)
 
reklama
Do góry