Justi1234
Fanka BB :)
Tak wyczytal.tu na forum.. i na abc zdrowie tak się lekarze wypowiadali i nie wiem.Progesteron na czczo? Czemu?
Dziwne są te normy proga , 1 trymestr od 2.8? Dziwne
Obejrzyj wideo poniżej, aby zobaczyć, jak zainstalować naszą stronę internetową jako aplikację internetową na ekranie domowym.
Notka: Funkcja ta może nie być dostępna w niektórych przeglądarkach.
Przypominam, że dalej nasza forumowa mama potrzebuje Twojej pomocy 💖 Jeśli możesz wpłacić nawet drobną kwotę, to prosimy zrób to Kliknij
Tak wyczytal.tu na forum.. i na abc zdrowie tak się lekarze wypowiadali i nie wiem.Progesteron na czczo? Czemu?
Najlepiej skonsultowac wszystko z lekarzem. Mnie lekarka kazala przyjsc zobaczyc po biochemicznej czy wszystko w porzadku i chodzilam na monitoring. Po 3 msc monitoringu stwierdzila ze pomimo wysokiej prolaktyny mam normalnie owulacje i nie ma potrzeby juz monitorowania. Po biochemicznej mialam owulacje 3 dni wczesniej a pozniej wszystko sie uregulowalo. Jesli chcesz cos regulowac to Najlepiej pod okiem lekarza. Sama nic nie kombinuj. Jak stwierdzi owulacje to pewnie powie zeby brac i powie tez kiedy przerwac gdyby ciazy nie bylo. Samo badanie tez nie zawsze jest miarodajne bo w roznych godzinach jest wyrzut hormonu i wyniki moga sie roznicHej kochane pomóżcie mi. W sierpniu miałam ciążę biochemiczną. 5 wrzesnia miałam krwawienia, dzis jest 19 dzień. w 15 dniu zrobiłam progesteron i wyszedł 0,10. Nie robiłam testów owu i nie wiem kiedy i czy w ogole była owulacja. Chciałabym zacząć brać duphaston aby wyregulowac okres i podtrzymać ciążę w razie czego, ale nie wiem kiedy zacząć go brać, czy nie zatrzyma on owulacji? Moje cykle sa nieregularne.. nie wiem czy powinnam zrobic ponownie badanie proga i ewentualnie kiedy. Boje sie, ze znów będzie ciąża biochemiczna jak nie wezmę duphastonu.![]()
No dziwne normy. Wynik 2.8 to brak owu a tu jest norma w 1 trymestrze. Nie rozumiem tego.Tak wyczytal.tu na forum.. i na abc zdrowie tak się lekarze wypowiadali i nie wiem.
Dziwne są te normy proga , 1 trymestr od 2.8? Dziwne
Ja po biochemicznej miałam jeden okres i normalnie zaszłam w ciążę. Lekarz duphaston zapisał dopiero jak ją potwierdził na usgHej kochane pomóżcie mi. W sierpniu miałam ciążę biochemiczną. 5 wrzesnia miałam krwawienia, dzis jest 19 dzień. w 15 dniu zrobiłam progesteron i wyszedł 0,10. Nie robiłam testów owu i nie wiem kiedy i czy w ogole była owulacja. Chciałabym zacząć brać duphaston aby wyregulowac okres i podtrzymać ciążę w razie czego, ale nie wiem kiedy zacząć go brać, czy nie zatrzyma on owulacji? Moje cykle sa nieregularne.. nie wiem czy powinnam zrobic ponownie badanie proga i ewentualnie kiedy. Boje sie, ze znów będzie ciąża biochemiczna jak nie wezmę duphastonu.![]()
Faza lutealna zaczyna się od 1,2, więc przy 2,8 ta owu już była. Każda z nas ma trochę inny poziom. Jedna wyższy, druga niższy. A przecież przykładowo w 20dc można być w ciąży i o tym nie wiedzieć, wtedy ten poziom będzie niski, ale z czasem będzie wzrastał.No dziwne normy. Wynik 2.8 to brak owu a tu jest norma w 1 trymestrze. Nie rozumiem tego.
Jak w 20dc mozna być już w ciąży? Powiedzmy że cykl trwa 28 dni to dopiero jest 5-6 dni po owu a zagniezdzenie się odbywa między 6-12dpo. Chyba nie rozumiem [emoji1787]Faza lutealna zaczyna się od 1,2, więc przy 2,8 ta owu już była. Każda z nas ma trochę inny poziom. Jedna wyższy, druga niższy. A przecież przykładowo w 20dc można być w ciąży i o tym nie wiedzieć, wtedy ten poziom będzie niski, ale z czasem będzie wzrastał.
Poprawcie mnie, jeśli się mylę.
Ja miałam 0.10 więc owu nie było. Teraz zrobię i zobaczymy, tylko nie rozumiem dlaczego jedni mówią ze na czczo a inni że nie.Jak w 20dc mozna być już w ciąży? Powiedzmy że cykl trwa 28 dni to dopiero jest 5-6 dni po owu a zagniezdzenie się odbywa między 6-12dpo. Chyba nie rozumiem [emoji1787]
Ja nie pow że nie tylko zdziwiło mnie ze takie badanie się robi na czczo. Ja w ogóle nie robię tego badania.Ja miałam 0.10 więc owu nie było. Teraz zrobię i zobaczymy, tylko nie rozumiem dlaczego jedni mówią ze na czczo a inni że nie.
Niektóre mają owu w 11 dcJak w 20dc mozna być już w ciąży? Powiedzmy że cykl trwa 28 dni to dopiero jest 5-6 dni po owu a zagniezdzenie się odbywa między 6-12dpo. Chyba nie rozumiem [emoji1787]
To się zgadza jedna ma owu w 9dc druga w 11 a jeszcze inna w 24dc [emoji4]Niektóre mają owu w 11 dc![]()
Ale mniejsza o to.
Jeżeli chodzi o samo badanie to ja robiłam normalnie po śniadaniu. No chyba, że miałam przy okazji do zrobienia inne to siłą rzeczy byłam na czczo. U mnie wychodziło w obu przypadkach