reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Duphaston podczas starań

Rumuneska

Fanka BB :)
Dołączył(a)
24 Czerwiec 2019
Postów
272
Powiedzcie mi prosze jak to jest z duphastonem...Jak go stosować prawidłowo podczas starań?
Wcześniej, podczas starań przed lekarz zalecił brać od 16dc do 25dc. Cykle miałam 26dniowe, owu 12dc. Czytałam opinie, że zalecanie rutynowo od 16dc jest błędem, bo istotna jest owulacja. Teraz zapomniałam lekarza zapytać jak przyjmować dupka.. Jeśli przy założeniu, że cykle nadal będą trwały 26 dni a owu bede miala w 12dc to kiedy powinnam zacząć przyjmować duphaston, w 13dc? Przyjmować przez 10dni, potem test i jeśli negatywny to odstawić? Jakoś mi się wydaje że test w 24dc to byłoby mega wcześnie...
 
reklama
Ja miałam monitoring cyklu i po pęknięcie pecherzyka lekarz kazał mi brać duphaston potem miałam brać 10 dni i odstawić.
 
U mnie było tak, że miałam monitoring cyklu i zaczynałam łykać po pęknięciu pęcherzyka przez 10 dni. 10 albo 11 dnia test i jeżeli negatywny odstawić, a jak pozytywny brać nadal
 
Czytałam opinie, że zalecanie rutynowo od 16dc jest błędem, bo istotna jest owulacja.

Te opinie musiały dotyczyć dłuższych cykli. Na Twoim miejscu nie kombinowałabym z szybszym braniem dupka bez monitoringu. Jeśli zamiast 12 dnia miałabyś owu w dniu 13 lub 14, to biorąc lek zablokujesz sobie owulację.

Więc albo monitoring albo zostań przy systemie który Ci opracował lekarz.

Powiedz mi jeszcze proszę, jakie korzyści miałoby przynieść wcześniejsze branie duphastonu? Bo z tego co się orientuję, ważny jest przy zagnieżdzeniu, ale może mam niepełne informacje.
 
Powiedzcie mi prosze jak to jest z duphastonem...Jak go stosować prawidłowo podczas starań?
Wcześniej, podczas starań przed lekarz zalecił brać od 16dc do 25dc. Cykle miałam 26dniowe, owu 12dc. Czytałam opinie, że zalecanie rutynowo od 16dc jest błędem, bo istotna jest owulacja. Teraz zapomniałam lekarza zapytać jak przyjmować dupka.. Jeśli przy założeniu, że cykle nadal będą trwały 26 dni a owu bede miala w 12dc to kiedy powinnam zacząć przyjmować duphaston, w 13dc? Przyjmować przez 10dni, potem test i jeśli negatywny to odstawić? Jakoś mi się wydaje że test w 24dc to byłoby mega wcześnie...
A po co w ogóle masz brać duphaston? Masz niedomoge lutealną?
 
Przez pół roku starań "naturalnych" ciąża się nie pojawiła. Wcześniej też nie uważaliśmy więc zaczęłam się zastanawiać czy wszystko jest ok. Monitoring cyklu oraz poziom hormonów we krwi wskazywały, że ze mną jest wszystko dobrze, mimo to po pęknięciu pęcherzyka lekarz zalecił mi Duphaston 2xdz. Chyba przez 10 dni, czy coś koło tego. Zabawne jest to, że pod koniec brania tych tabletek wyzywałam, że już nigdy nie zgodzę się na żadne hormony, leczenie itp, bo strasznie źle się czułam. Brzuch mnie bolał jak przed miesiączką (już podczas brania tabletek), miałam wrażenie, że żołądek mnie boli, raz zasłabłam i byłam cały czas rozdrażniona. Okazało się, że jestem w ciąży. Mój lekarz nie zalecił dalszego brania duphastonu twierdząc, że skoro nie mam przeszłości z poronieniami to nie jest mi to potrzebne. Aktualnie jestem w 9 tyg. ciąży bez brania żadnych medykamentów.

Obserwacja cyklu -> pęknięty pęcherzyk -> Duphaston 2xdz przez ok 10 dni -> po odstawieniu odczekać z 5 dni i wykonać test

Tak to wyglądało u mnie.

Mi test na mocz pokazał drugi bardzo blady pasek 25 - 27 d.c. (oczywiście zrobiłam go wcześniej niż zalecał ginekolog) :)
 
Duphaston kiedys kilka lat wstecz bralam na bolesne miesiaczki. Pozniej mi lekarz zalecil z powodu bezowocnych staran, w 1 cyklu z dupkiem sie udalo. Byc moze to nie jego zasluga, ale tego nie wiemy:) Fakt, skoro ma pomoc w zagniezdzeniu to te kilka dni nie powinno zrobic roznicy. Pytam, bo macie większą wiedze i doswiadczenie.
Moze warto zebym najpierw sprawdzila poziom progensteronu w II fazie cyklu? Co myslicie?
w ktorym dniu od owulacji najlepiej takie badanie zrobic?
 
reklama
Duphaston brany przed owulacją może ją zablokować dlatego bierze się go po pęknięciu pęcherzyka. Tak wytłumaczyła mi to.moja ginekolog
 
Do góry