reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

DWULATEK PRZY PIERSI

To niestety nie takie proste, też coś o tym zaczynam sie dowiadywać ale udało mi się od trzech dni nie dawać wieczornego cyca. Postanowiłam jednak zrezygnować stopniowo, najpierw z wieczornego, bo jest taki "świadomy" dla dziecka, a rano jej jeszcze daję tak prawie na śpiąco, żeby jeszcze dospała te dwie godzinki i dała mi pospać  :)
Wieczorem daję jej pić ile dusza zapragnie i dużo się z nią bawię i turlam po łóżku, czyścimy też ząbki tą gumową szczoteczką na palec i ona ją długo żuje i memla w buzi po tym "rytuale" zapomniała o cycu (usypiam ją na rękach).
Ja uważam, że lepiej dziecko wziąć sposobem niż pozwalać na takie płacze, raz, że matce jest bardzo ciężko to znieść a dwa, że dziecko nie rozumie za bardzo dlaczego ta mama nie chce mi dać tego cyca!

No, to opisalam Wam swoje ostatnie osiągnięcia w tej dziedzinie ale jak będzie dalej to też nie wiem....
Pozdrawiam walczace mamy
ywka
 
reklama
podziwiam za konsekwencje i zazdroszcze latwosci.. nie wiem, czy to moje dziecko takie uparte, czy facet jak to facet, bardziej protestuje, jak sie go od cycka odcina. wiem jedno - u nas nigdy i zadne sposoby zastapienia czymkolwiek piersi nie zdaja egzaminu. jak chce ssac to chce i o zabawie mowy nie ma. moge mu cuda pokazywac - odpowiedz jest jedna 'cycy' i szarpanie za bluzke. a pomemlanie czegokolwiek innego.. chyba, ze drugiego cyca ;) mlody sie na nic nie nabiera, kiepsko to widze. pobawic sie mozna, a i owszem, ale po cycku, nigdy zamiast.
 
taaaa... cos mi sie zdaje, ze nie ma sily i niektore z nas skazane sa na karmienie dopoki dziecko do szkoly nie pojdzie..

..albo i dalej..

tfu, apage satanas! ;)
 
Starszego odzwyczajalismy w ten sposób, że przez jakieś dwa tygodnie tata kładł go spać. Mleczka nie było czuć i sie udało, rzekłabym nawet łatwiej jakoś niż obecnie. Też miał jakieś 14 miesięcy.

Córa za nic na świecie nie da się utulić komu innemu więc sama biorę ją sposobem (już 4 dzień)  :laugh:

A może niektóre dzieciaczki  jeszcze nie dorosły do odstawienia.... mojej siostry brzdąc powiedział sam cycowi "nie" w 16-tym miesiącu (tez już się martwiła, że do końca życia będzie karmić)  :laugh:
 
witam
ja już trzy dni temu ograniczyłam karmienie do nocnego i ewentualnie podczas drzemki w dzień. na początku nie wiedziałam jak się za to zabrać ale jak na razie daję radę... wojtuś też

tylko u mnie (bo na wakacjach mieszkamy z moimi rodzicami ) jest problem nie tylko sąsiadów ale właśnie rodziców... którzy na dodatek rozpieszczają mi syna i pouczają co mam robić ( nienawidzę tego bo to dla mnie oznacza że oni wiedzą lepiej jak ja mam wychowywać i karmic moje dziecko) ale ponieważ wyjechali na weekend to z mężem wykorzystalismy moment do odstawiania od piersi narazie idzie dobrze

pozdrawiam
 
słuchajcie dzisiaj byłam u ortopedy
i on powiedział mi taki sposób
posmarowac sutki mlekiem z kwiatu aloesu
i po 3 razach już nie bedzie doił
co wy na to?
może wyprubuję bo akurat teściowa powinna miec jeszcze aloes w domu
bo nasza babcia kiedyś tylko te kwiatki chodowała 8)
tylko kiedy ja do niej pojade
tak nie lubie tak jeżdzić :mad:
 
a bezpieczne to to z tym aloesem? nasze babcie to różne pomysły starodawne miewają, ja sie trochę boję
 
reklama
Moje sukcesy: od 5-u dni nie jemy przed wieczornym snem, a dziś również nie "cycoliłysmy" rano ale "mama cycy!" i aż cos mi sie dzieje.... :(
Raniutko dałam jej Hippa mleczko z probiotykami tak na spróbowanie, nawet dobre, wypiła przez rurkę, bo z butli nigdy niczego nie piła  :laugh:  i brzuszek nie został pusty kiedy mama wychodziła do pracy!

Nie wiem tylko co robić z piersiami, bo one jednak trochę produkuja tego mleczka, żeby się jakiś stan zapalny nie zrobił.......
 
Do góry