reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

dzieci z konfliktu serologicznego

my też mieliśmy z meżem niezgodność, ale do konfliktu na szczescie nie doszło, więc może nie będzie tak źle :) bądź w kontakcie z lekarzem i nie stresuj się za bardzo :)
 
reklama
jaska91, przede wszystkim się wyluzuj, bo żadne stres nie będzie dobry dla Twojego dzieciaczka. Przy możliwości wystąpienia konflitu serologicznego tuż po porodzie podaje się immunoglubulinę. To taka szczepionka, dzięki której ryzyko spada do absolutnego minimum. Badaj się regularnie, konsultuj ze swoim lekarzem, a na pewno wszystko będzie dobrze.
 
Dzięki za odpowiedź. Zapytam na pewno o to swojego ginekologa, bo wolę jednak wiedzieć jakie mam opcje.
 
A to nie jest przypadkiem tak, że taką szczepionkę podaje się też w trakcie ciąży? Czytałam kiedyś, że jest to decyzja kobiety i żaden lekarz tego nie narzuca, ale tym sposobem można całkowicie wyeliminować konflikt serologiczny.
 
rzeczywiście jest taka opcja ale nie każdy lekarz Ci to zaproponuje więc czasami można się po prostu upomnieć o receptę i z tym nie powinno być żadnego problemu. No ale wtedy trzeba się liczyć z tym że wykupujesz ją sama a to koszt rzędy 400zl
 
No koszt może nie najniższy ale jeżeli daje nam to stuprocentową skuteczność no to chyba nikt nie ma wątpliwości co do tego co robić
 
reklama
Dzięki dziewczyny za informacje. Rozmawiałam już z moim lekarzem i rzeczywiście potwierdził że istnieje opcja wypisania takiej recepty żeby podać szczepionkę w 28 tygodniu więc generalnie jestem już trochę uspokojona. Mam nadzieję że wszystko będzie dobrze
 
Do góry