reklama

Dziecko w obliczu rozstania rodziców

Temat na forum 'Relacje rodzinne' rozpoczęty przez pszczolkamaja, 4 Maj 2011.

 1. pszczolkamaja

  pszczolkamaja Zaciekawiona BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Witam serdecznie!
  Dopiero zaczynam swoją przygodę z tym forum, ale szukam informacji na temat zachowania dzieci w momencie rozstania rodziców. (córeczka ma 2 latka)

  Gdy się wyprowadzałyśmy bałam się ze mała będzie ciągle pytać o tatę i babcie, ponieważ była do nich przyzwyczajona. Jak się okazało pytania o te 2 osoby trwały tylko przez pierwsze 2 dni. Teraz zdarza się to już bardzo rzadko. W momencie gdy np.widzi auta jakimi jeżdżą, albo ma zabawkę która od nich otrzymała. Największy problem mam niestety z osobami z którymi się widuje. W momencie gdy mała widzi że ktoś się do mnie zbliża wpada w histerie. Na początku reagowała tak na mężczyzn (dziadek, wujek, znajomi) , teraz już nawet na bliskie osoby, jak również koleżanki. Na początku myślałam że to oni ją nastawiają przeciwko innym, ale okazało się że nie, ponieważ długo nie widziała taty a i tak reaguje w ten sposób! Dlaczego tak reaguje i co zrobić by to zmienić!! Będę wdzięczna za pomoc!!
   
 2. Tygrysek1985

  Tygrysek1985 Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Moim skromnym zdaniem mała boi się, że tak samo jak z Jej zycia zniknął Tata i Babcia, tak samo ktoś może zabrać Mamę. Co do radzenia to ciężko mi radzić, bo za mało znam szczegółów
   
 3. reklama
 4. pchelka10.05

  pchelka10.05 Zadomowiona(y)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0

  zgadzam sie w 100 %
   

Poleć forum