reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

dziwny tik u niemowlaka

Miałam założyć taki wątek bo właśnie mój synuś też tak zaczął trząść główką tzw."nie,nie,nie"
i nikt mu tego nie pokazywał ani nie próbował uczyć a zresztą jest chyba jeszcze zbyt mały aby się nauczyć
Też się zastanawiam dlaczego ? Robi to w różnych sytuacjach....
 
reklama
Moja córeczka machała głową na "nie" jak miała jakies 9miesiecy i poprostu powtarzała po nas tz czynnosc:-)Robiła to dosyc często,ale teraz robi to juz adekwatniedo sytuacji
 
To ja może z innej beczki. Ja też jestem matka panikara więc każde pytanie na tym forum nawet najgłupsze ma według mnie sens. Mojej przyjaciółki synio - obecnie ma 18 msc - zaczął tak kiwać główką na boki przed zaśnięciem. na początku myślałyśmy, że dziecko się tak wycisza albo odreagowuje dzień pełen wrażeń. Ale z czasem zaczęło to narastać bujał się jak z choroba sierocą na boki przed snem i po obudzeniu. Wyglądało to dosyć hmmm nienormalnie. Pediatra powiedział, że to przejdzie albo że moja psiapsiuła za bardzo go bujała jak był mały. Przyjęła to do wiadomości, czekała ale to nie przechodziło. Nasza druga koleżanka która jest terapeutą dziecięcym po pokazaniu jej filmiku z tym bujaniem powiedziała idźcie do neurologa. Poszła po badaniach wykluczyli epilepsje i tyla. Na pytanie co dalej mówili, że przejdzie. Nie przechodziło, wreszcie okazało się ,że mały ma zaburzenia sensoryczne a dokładniej zaburzenia błędnika. Chodzi na terapie - trafił tam późno. Moja rada jeśli cokolwiek cię niepokoi w zachowaniu Twojego cudeńka idź do lekarza i dla świętego spokoju zrób wszelkie dostępne badania. Oczywiście możliwe ,że maluszek po prostu uczy się robić nie albo aby doprowadzić do bladej gorączki matkę tak sobie robi ;). To co zdarzyło się mojej przyjaciółce wcale nie musi dotyczyć was, ale co ci szkodzi pójść do lekarza albo neurologa w końcu płacisz na to.
 
Dziekuje Wam bardzo za odpowiedzi. Moja mala niestety robi to w najrozniejszych sytuacjach, jak siedzi w krzeselku do karmienia, przy cycku. jak jest na rekach, wiec trudno sie zorientowac czemu tak robi. Dzis przychodzi pediatra, dam znac co powie:) Chetnie bym zrobila wszystkie badania i jeszcze wiecej, ale jestem w polsce tylko na pare tyg, wiec jak cos to wszystko prywatnie:( no ale wszystko sie zrobi dla zdrowia dziecka.
I zgadzam sie z natka, ze nie ma tu glupich pytan :)
 
Moim zdaniem to nic niepokojącego, ale na wszelki wypadek spytaj się lekarza. Moja córka robi tak głową na nie nie jak się cieszy.
 
No dzis niczego sie nie dowiem, bo szanowna pani doktor zapomniala, ze ma przyjsc, prepraszam tez nie powiedziala nawet. Zla jestem:/
 
A z jakiego ty jesteś miasta. Bo jak z Lublina to może będę mogła ci jakoś pomóc z tym lekarzem
 
spróbuj zaobserwować czy nie potrząsa główką jak siusia moja ma tak czasem do teraz od małej że jak siusia na nocniku to potrząsa lekko na boki główką i lekko ciałem jakby jej się zimno robiło :tak:

no chyba że jest to dość mocny tik to warto skonsultować z lekarzem
 
Natka dzieki, kochana jestes, ale jestem z łomży.
Co do wykonywania tego tiku w trakcie siusiania to raczej tak nie jest, choc to byloby wielkie ulatwienie podczas przyzwyczajania do nocnika:) Najczesciej robi tak przy cycku( na szczescie nie zawsze) i jak siedzi w krzeselku do karmienia dzis nawet zaczela lapac sie za blat i tak machac- dziwny widok
 
reklama
Do góry