reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Farbowanie włosów w ciąży...

A ja jakoś na poczatku ciąży gdzieś przeczytalam czy usłyszałam, że w ciązy nie należy farbowac włosów, więc stwierdziłam, że 9 miesięcy wytrzymam. Zwlaszcza, że chciałbym znowu zobaczyć moj naturalny kolor:-) nie widziałam go już ładnych pare lat:rofl2:
A że ostatnimi czasy ścinam włosy dość krótko, ta jak za jakieś 2 miesiące pójde je znowu ściąć nie bedzie sladu po odrostach:tak: i wtedy pewnie znowu farbnę się na blond;-) a może tym razem rudy:-) hmm zobaczymy
 
reklama
Moim zdaniem wlosy farbowac mozna w ciazy, niezaleznie ktory to trymestr. W jaki sposob mozemy dzidzi zaszkodzic? ja mam teraz 6tc i za tydzien ide do fryzjera:happy: Z tym, ze wybiore farbke bez amoniaku.
 
Skoro farba szkodziłaby ciężarnym, to wszystkie fryzjerki dostawałyby na pierwszej wizycie u gina L4 :-D Wyobraźcie sobie, że Wy macie z farbami/ rozjaśniaczami, trwałymi do czynienia raz na miesiąc, czy nawet jeszcze rzadziej, a my na co dzień i to po kilka godzin. Nie dość, że tej chemii dotykamy, to jeszcze ją wdychamy. A mój gin jak usłyszał, że jestem fryzjerem to miał zastrzeżenia jedynie do tego, że tyle godzin stać muszę :-p Tak więc nie popadajcie w paranoję i dbajcie o siebie :tak:
 
ja się wybieram tak za miesiąc do fryzjera, bo już na siebie patrzeć nie mogę :-D
 
Ja kilka razy czytałam, że w pierwszym trymestrze odradza się farbowanie włosów w ciąży.

Ja osobiście w ciąży nie zamierzam włosów farbować, wolę nie ryzykować. Jestem silną alergiczką i boje się takiej reakcji mojego organizmu.
Kilka razy np wchodziłam do salonu, gdzie tak śmeirdziało farbami, że miałam nagły atak astmy i kataru i musiałam NATYCHMIAST wyjść.
Nie sądzę, żeby takie reakcje organizmu były dobre dla dzidzi, a w ciąży nie można przewidzieć reakcji na rzeczy,które wcześniej nas nawet nie uczulały.
 
Ja farbuje włosy w ciąży- do tej pory dwa razy, zawsze farbą bez amoniaku (właściwie jest to szampon koloryzujący- L'Oreal Casting, kolor mroźny kasztan. Nachodzi mnie ochota zrobienia się na blond tylko nie bardzo wiem czy to wyjdzie i czy można- te rozjaśniacze itd. Co Wy na to?
 
Czesc od wielu lat farbuje włosy na kolor czarny(farba Loreal bez amoniaku)teraz jestem w drugim miesiącu ciazy.Słysalam ze nie powinno sie farbować wlosów będąc w ciąży?to prawda?kurcze mam zamiar robic włosy chociaż co drugi miesiąć....Co sądzicie?
 
reklama
Witaj, ja farbowałam włosy przez calą ciążę i wszystko jest i było oki. Pytałam się o to swojej fryzjerki to powiedziała,ze chodzi tu raczej o metale ciężkie w farbach kupowanych niż w tych w salonach no i zeby informować fryzjerkę jak się jest w ciąży do takiego farbowania :) jeżeli się martwisz to możesz zrezygnować z farbowania w pierwszym trymestrze...gdzy maleństwo jest na wszystko najbardziej narażone...
pozdr
 
Do góry