reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Formalności po narodzinach dziecka

O, a mi powiedziano że paszporty wyrabia się tylko roczne? A o dowodzie dla dziecka nie słyszałam wcześniej. Szkoda że nie zdążymy załatwić tego jak będziemy w polsce, bo musielibyśmy zacząć od rejestrowania i nadania numeru pesel:no:

no to na Pesel mozecie poczekac nawet do miesiaca
i to najpierw musi byc Jagoda zameldowana w Polsce (zawsze mozna zameldowac i wymeldowac)
a zaczyna sie zalatwianie formalnosci od zlozenia przetlumaczonego aktu urodzenia w urzedzie urzędzie stanu cywilnego właściwym ze względu na miejsce ostatniego zamieszkania w Polsce jednego z rodziców. W przypadku braku ostatniego miejsca zamieszkania, właściwy jest urząd stanu cywilnego m. st. Warszawy
 
reklama
malbertka ;-) nie mo górnej granicy wieku dziecka karmionego piersia ;-) piszesz tylko prosbe o udzielenie Ci tych dwoch polgodzinnych przerw (czy razem godzina i kiedy chcesz ja miec) i zalaczasz zaswiadczenie od lekarza.
nie ma nawet czegos takiego jak aktualizacja tego zaswiadczenia.... jak konczysz karmienie piersia to informujesz pracodawce i wracasz do starych godzin pracy ;-)
 
z tego co ja sie orientuje to musi być zaświadczenie od gina lub innego lekarza,że sie karmi i w większość tylko do roczku jest respektowane,a potem jest różnie jednym sie jeszcze udaje innym nie
siostra miała 1,5 roku takie zaświadczenie
 
od pediatry mialam zaświadczenie a w KP nie ma określonej górnej granicy - pracodawca MUSI wyrazic zgodę - jak nie to jest PIP...
Monia miala ponad rok jak pisałam podanie... no i w kazdej chwili moge szefowi w oko siknąć mlekiem na dowod ze nie ściemniam ;-) oporów przed wystawianiem cycka juz nie mam :-D
 
reklama
hhaahahaha Rubi ale się usmiałam!!!
u nas zaświadczenie musi być ale ja sie nei łapię niestety bo pracuję 4h dziennie a wg karty nauczyciela musiaąlbym ponad 4 żeby mieć 0,5 h przerwy...
 
Do góry