reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Formalności po narodzinach dziecka

Dzwoniłam do ZUS-u i pytałam o to, to mi Pani powiedziała

Ze jest rok 2009 i oni nie udzielają informacji na temat tego co będzie 2010:-D

ja Jej mówie, że do tego jest już ustawa - to że to jest zatwierdzone, no to jak?chyba mozna sie czegoś dowiedzieć?

No ale nie, że tak tak takie są założenia ale u nas nie wiadomo jak to będzie i wolą się na ten temat nie wypowiadać, że jej przykro:baffled: ale że jak coś to będzie właśnie trzeba pismo do pracodawcy skierować.

Moja podstawowa wątpliwość to taka - czy tu chodzi o kobitki, które urodzą po tym 1 .01.2010 czy też te którym urlop macierzyński będzi ejeszce trwał w styczniu...
 
reklama
Ja byłam w zusie, to mi pani powiedziała, że ta ustawa nie weszła jeszcze w życie :dry::confused2: Więc jeszcze lepiej poinformowana. Normalnie załamka!! :wściekła/y::no::szok:
 
no nie ma to jak u nas czegoś się dowiedzieć!!! pozostaje nam czekać - wyjaśni się w praniu...jedynie pozostaje mieć nadzieję że jednak powinno tak być - patrząc na analogiczny przykład za rok 2008-2009 i 18-20 tyg
z tym że ja nie wiem czy soboty doczekam :)
 
Ja myśle, że soboty doczekam, więc wydrukuje to co aneczka znalazła i znowu się tam pokwapie. Może wtedy mnie nie spławią tak łatwo...
 
ale jeśli to prawda z tymi dodatkowymi 2 tyg., to jak urodzimy 14 sierpnia to ostatni dzień urlopu wypadnie 1 stycznia 2010r., a nie 15 sierpnia-wtedy 2 stycznia
tak wychodzi z moich wyliczeń, chyba że źle liczę, no i ciekawe czy przybędą te 2 tyg. :confused:
 
Iza mi wychodzi że jak 15 to 1 stycznia - bo dzien porodu tez liczę do maciezryńskiego - wydaje mi sie że tak powinno sie liczyć...wiec jak rodzisz w sobote to ostatni dzien urlopu masz w piatek - 01.01.2010
 
Natt i o to chyba nam wszystkim chodziło!! :-D Marze zobaczyć mine mojej księgowej jak jej pod nos podsunę ten tekst. :tak: A i do pani z zusu się przejdę i zaproponuje douczenie :wściekła/y:
 
reklama
Ciesze sie ,że moglam pomoc Wam i sobie:):). Teraz tylko kwetia,żeby zacisnąc nogi do soboty czyli 15.08 wytrzymac,a potem korzystać z tego co nam sie należy!O!!!! i niech nas pocalują wszyscy w urzedach i pracy w...nos;-)
 
Do góry