reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Franuś, 30 tc, 1010kg

poczytałam pare stronek brawo dla Franka :) jest słodki i robi super postępy trzymam nadal kciuki :)
Pozdrawiamy wraz z Aleksem ps. Aleksiak chodzi juz od ponad miesiąca ma się dobrze na szczęście u was tęż będzie super :)
 
reklama
Czytam na bieżąco wszystkie wątki (w pracy przy śniadaniu;-)) ale już nie starcza mi czasu, żeby coś skrobnąć. Franuś robi świetne postępy, zuch chłopak! Gorące pozdrowienia:-)
 
FRANIOWA ależ super wieści.
Fotka cudowna !!!
Franuś jest wielki i duchem i osiągnięciami.:tak::-):-)
Pięknie się u Was dzieje. :tak::-D:-D:-D
Ależ to cieszy .
Trzymam kciuki nadal.

My od przyszłego tygodnia wkraczamy na drogę RDI z Kubusiem.
Jak zwykle zaczynam od siebie czyli szkolenie w weekend .:tak::-):-)
Cena porażająca ,ale wyjścia nie ma .
A potem ostro zabieramy się do pracy ,żeby jak najszybciej profil psychologiczny małego zmienić,bo na ten czas jest po prostu tragiczny ....:-:)-:)-(
Ale co się nie da -jak się da :tak::tak::-):-) Musi się udać i u Was i u nas
pozdrawiam
 
Wpadam ino pochwalić sie, że Franiu wrzucił dziś na wagę 10.120!!!!
Podliczyłam, że wypił juz w sumie 4 l oliwy z oliwek, więc...:tak:

Z tych mniej radosnych wieści - wszyscy zachodza w głowe, co się dzieje z Franiem podczas leżenia na brzuchu. Narazie spece każą czekać na rozwój wypadków. Jak zawsze do tej pory. Tak więc rehabilitujemy sie i czekamy cierpliwie.
A już pojutrze kolejny wyjazd z małym do Wrocławia.
 
Chłop jak dąb chciałoby się powiedzieć :tak::tak::tak: Gratki, no i zazdroszczę ;-)
No widzę, że mam najmniejsze i najlżejsze dziecko na wcześniakach :-( napisałam wręcz błagalny list z prośbą o konsultację w CZD wraz ze skierowaniem, mam nadzieję, że ktoś mi pomoże bo już nawet rehabilitantki mówią, że może to jakaś choroba metaboliczna.. Ale zawsze lepiej wiedzieć niż gdybać.
 
Dorota, gdyby Paulinka miała jakąś chorobę metaboliczną to nie rozwijałaby się fizycznie i umysłowo tak pięknie.
Mam znajomą wczesniaczkową, dziewczynka 14 mies, 6,5 kg. Myslałam już o Was w ich kontekście. Popytam ją co u nich lekarze mówia na wagę piórkową. Zobacz - Paulinka ładnie je, prawda? Wyniki krwi ma ok, no i rusza sie non-stop , może też i "taka jej uroda"? Franek zaczął od 3 mies jeść jak szalony. Normalnie cały czas tylko "mam" (czyli mniam) :) Serce rośnie:)


A dziś po rehabilitacji porozmawiałam chwil z naszą p Natalią. Spytałam dlaczego Franiu nie reaguje na próby opierania sie o położe (podnosi się dziecko pod paszki, wtedy ono automatycznie opiera nogi o podłoże, czasem nawet już w powietrzu maluchy wykonuja odruch kroczenia). Franiu zgina nogi w kolanach po uniesieniu pod paszki. A z drugiej strony jak chce to wstanie.
Powiedziała mi, że u Frania nie ma tego naturalnego odruchu wskutek zmian niedotleniennych. Dzieki rehabilitacji jednak udało sie utowrzyc nowe drogi, nowe połaczenia w mózgu, dzieki temu Franek jak chce to wstanie. Ale odruchu niet.
I to jest dla mnie dowód, ze gdybysmy małego nie rehabilitowali, to on..po prostu nie chodziłby i tyle.
Dziś pani Natalia powiedziała, że...jeszcze kilka miesięcy i pójdzie:) NIe mogę sobie tego wyobrazić:)

A tak w ogóle to widać jego asymetrię - nigdy np nie siedzi prosto w wózku, podobnie jak nie przeciąga sie po przebudzeniu prosto. Zawsze skręca go w jedna stronę.

No dobra, koniec plotek, trza sie brac za Allegro.
Dostałam duuużo fajnych małych ciuszków dla dziewczynek, zaraz będę wystawiała:)
Muszę teraz przyspieszyc wystawianie bo za 1,5 tygodnia juz wyjeżdżam z małym do CZD a potem na turnus. Znowu nas 3 tygodnie w domu nie będzie. Ale najpierw Wrocław jutro.
 
reklama
No właśnie jej rozwój zwłaszcza umysłowy ale i ruchowy do niczego nie pasuje. Tak gadałyśmy wczoraj co to może być, zastanawia mnie słaby wzrost na długość...
Ja dziś wiozłam małą na siedząco w wózku... zadowolona była ale też nie siedzi prosto, tak samo w foteliku do karmienia. Na szczęście to nie jest duża asymetria. Powodzenia we Wrocku ;-) I wystawiaj, moja ma już sporo ciuchów ale i tak bym coś dokupiła ;-) No wiesz, taki wkład malutki dla Frania :-)
 
Do góry