reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

GDZIE ZGŁOSIĆ NARODZINY DZIECKA?

jak urodzisz powinnaś dostac jakąs karteczkę w szpitalu, z którą mąż idzie do urzedu w mieście, gdzie znajduje sie szpital - tam dostaniecie akt urodzenia dziecka, potem trzeba dziecko zameldować - to juz przy rodzicach w waszym urzędzie :tak: to wszystko jeszcze przed nami, ale mniej wiecej tak to wyglada ;-)
 
reklama
witam,
mam pytanie odnosnie uznania dziecka i nadania nazwiska.
jestem panna i zamierzam samotnie wychowywac dziecko, chcialabym jednak aby bylo uznane przez ojca jednak czy jest to jednoznaczne z nadaniem dziecku jego nazwiska? Z uznaniem nie bedzie problemu z jego strony jednak ja chcialbym(glownie ze wzgl praktycznych) aby pomimo iz dziecko ma ojca ktory je uznal nosilo moje nazwisko.
dodam jeszcze ze nie zamierzam sie zwracac do sadu o przyznanie alimentow gdyz tatus studiuje i jest na utzrymaniu rodzicow i to oni beda lozyc na dziecko dopuki on sie uczy. wszystko jest juz ustalone wiec nie ma potrzeby zwracania sie do sadu (najwyzej spiszemy umowe notarialna).
Czy w takim wypadku, braku zaswiadczenia o przyznanych alimentach moge miec jakies problemy w USC przy zapisywaniu dziecka? I jak to jest z tym nazwiskiem?
Jesli ktos potrafi mi pomoc bede wdzieczna
 
Bylam w podobnej sytuacji, tzn zyje z ojcem dziecka ale nie jestesmy malzenstwem. Malenstwo ma Twoje nazwisko nawet jesli ojciec podpisuje papiery o uznaniu dziecka. No chyba, ze Ty wyrazisz chec zmiany nazwiska dziecka na nazwisko ojca. Wiec o to nie musisz sie martwic. Jesli chodzi o USC to nie powinnas miec zadnych problemow przy rejestracji dziecka, poza tym, ze musisz to zrobic osobiscie lub ojciec dziecka ale tylko z Twoim pisemnym upowaznieniem. Uznanie dziecka przez ojca (jesli nie jestescie malzenstwem) nie daje mu praw do podejmowania samodzielnych decycji odnosnie dziecka (bez Twojej zgody). No chyba, ze wystapicie do sadu o uznanie rownych praw do dziecka, co trwa ok 30 dni i jest raczej formalnoscia. Mam nadzieje, ze choc troche Ci pomoglam:)
 
:-)Witam Dziecko zgłaszam do Urzędu stanu Cywilnego tam gdzie się urodziło a potem,meldunek przysyłają do Urzędu Stanu Cywilnego tam gdzie mieszkacie. Wiem bo tez załatwiałam :D Pozdrawiam;-)
 
ja mam pewien problem ponieważ zameldowana jestem w innym województwie niż to w którym obecnie mieszkam, więc dziecko też będzie tam zameldowane? do których urzędów jest potrzebny mój akt urodzenia gdy urodzi się moja dzidzia? ponieważ po akt urodzenia też będę musiała jechać bardzo daleko. :-( i z innej beczki. jesli jestem bezrobotna i nie jestem zarejestrowana w urzedzie pracy gdyz nie mam tu meldunku czy należy mi się jakaś pomoc finansowa od państwa. Bo nie da się ukryć zę kobiety w ciąży nie chcą przyjąć do pracy bo wiedza ze zaraz pójdzie na zwolnienie. zwłaszcza gdy mieszkam w małym miasteczku gdzie z pracą ciężko. Bardzo proszę o pomoc.:-(
 
Hej Dziecko automatycznie zostanie zameldowane tam gdzie matka. Twój akt urodzenia będzie potrzebny przy rejestracji dziecka w Urzędzie Stanu Cywilnego tam gdzie urodziłaś dziecko. Wiem że załatwienie odpisu twojego aktu urodzenia to problem ale sprawdź czy możesz zamówić akt urodzenia przez internet, następnie wyślij upoważnienie rodzinie aby odebrała go za ciebie. Najlepiej zadzwoń do urzędu i się dowiedz, tak będzie najprościej. Pozdrawiam i powodzenia w tym papierkowym załatwianiu :-)
 
A co do zasiłku to zarejestruj się w urzędzie pracy jako bezrobotna i wtedy dostaniesz zasiłek, no i będziesz mieć ubezpieczenie - ale warunkiem jest że przepracowałaś rok. Potrzebujesz świadectwo pracy, dyplom szkoły jaką ukończyłaś i dokument nadania numeru NIP. Właśnie niedawno rejestrowałam się jako bezrobotna po tym jak nie przedłużono mi umowy o prace ponieważ chciałam iść na urlop wychowawczy :-( Tak więc teraz siedzę sobie w domku z moją córeczką ;-)
 
reklama
Do góry