reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2016

reklama
@Luxuorius to lepiej nie ryzykowac faktycznie. Mnie tez ta blizna juz denerwuje...piecze i swedzi. :/

@majka23x a jak moge sie dostac na grupe? :)

@anio0 oj ja tez juz pare razy umieralam ze strachu :(
Skontaktuj się na priv z @elifit ona może Cię dodać do grupy na fb: )

k0kdj44jit133s3w.png

km5stv73hx4t59k1.png
 
Współczuję wam tych blizn na brzuchu, nie tyle co samej blizny ale właśnie tego uczucia pieczenia, swędzenia i dyskomfortu. Słyszałam że po cc dłużej goi się rana aniżeli po nacięciu krocza przy SN. Ja właśnie miałam nacinane i dopóki nie zdjęli mi szwów zewn. to tragedia. Nie szło wytrzymać. A wy jeszcze czujecie ranę :( mnie tylko czasem coś zakłuje ale to chyba wewnętrzne szwy od czasu do czasu się dadzą we znaki.. Niby maja się rozpuścić ale coś długo to trwa..

A ja wróciłam od pediatry. Moja kluska waży 4620 g - 4 tyg + 2 dni. Szok! A jak wasze maleństwa stoją wagowo?

Napisane na F3211 w aplikacji Forum BabyBoom
 
@pajuinka z tymi bliznami jest plus ze nie bedzie dzieki Bogu jej widac.. bo jest akurat tam na linii majtek ;) a balam sie ze bedzie widoczna bardzo. A dyskomfort jest ale z dnia na dzien coraz mniejszy kiedy macie kontrolne wizyty u lekarzy? Ja na wypisie mialam w zaleceniach ze 4 tygodnie od wyjscia ze szpitala i ide 1 lutego. Myslalam ze to po 6 tygodniach pologu jest wizyta a tu jednak nie.
A jesli chodzi o wage to nie mam pojecia bo Franio ostatnio byl wazony jak mial tydzien i 3 dni i wtedy bylo 3710:) teraz to juz pewnie 4 z hakiem bo widze ze urosl baaardzo :) ma takie puldaski <3 :) no i troche ciuszków juz musialam ewakuowac z komody;)
 
Ja mam wizytę po 6 tygodniach od porodu :) Co do rany po cc, to ja cięcie zniosłam dobrze, tak samo jak dochodzenie do siebie. Ale pierwszego dnia po porodzie chodziłam na siłę pomimo ciągłego uczucia zmęczenia i ciągnięcia przy ranie, bo chciałam jak najszybciej dojść do siebie i wiedziałam, że im szybciej stanę na nogi, tym szybciej wrócę do domu. Ogólnie bolało mnie chyba z tydzień jeszcze, może półtora, ale teraz czekam na spotkanie z ginem na początku lutego i pytam kiedy mogę zacząć bieganie :D Myślałam, że będzie znacznie gorzej po cc, ale słyszałam tyle strasznych historii i negatywnych komentarzy, że pewnie, gdyby nie to, że decyzja o cięciu wyszła w praniu błyskawicznie, to bym oszalała z nerwów ;)

Wasze dzieciaczki malutkie się urodziły :D Moja Zośka miała na dzień dobry 3770g, a po 17 dniach waga u pediatry pokazała już 4260g. Nie mam pojęcia do ilu teraz dobiła, ale ma już urocze wałeczki na rączkach i nóżkach :D Mały grubasek nam rośnie, ale nas to cieszy bardzo, bo przynajmniej wiadomo, że przybiera na moim pokarmie.
 
Ja mam wizytę po 6 tygodniach od porodu :) Co do rany po cc, to ja cięcie zniosłam dobrze, tak samo jak dochodzenie do siebie. Ale pierwszego dnia po porodzie chodziłam na siłę pomimo ciągłego uczucia zmęczenia i ciągnięcia przy ranie, bo chciałam jak najszybciej dojść do siebie i wiedziałam, że im szybciej stanę na nogi, tym szybciej wrócę do domu. Ogólnie bolało mnie chyba z tydzień jeszcze, może półtora, ale teraz czekam na spotkanie z ginem na początku lutego i pytam kiedy mogę zacząć bieganie :D Myślałam, że będzie znacznie gorzej po cc, ale słyszałam tyle strasznych historii i negatywnych komentarzy, że pewnie, gdyby nie to, że decyzja o cięciu wyszła w praniu błyskawicznie, to bym oszalała z nerwów ;)

Wasze dzieciaczki malutkie się urodziły :D Moja Zośka miała na dzień dobry 3770g, a po 17 dniach waga u pediatry pokazała już 4260g. Nie mam pojęcia do ilu teraz dobiła, ale ma już urocze wałeczki na rączkach i nóżkach :D Mały grubasek nam rośnie, ale nas to cieszy bardzo, bo przynajmniej wiadomo, że przybiera na moim pokarmie.
Moja ma w piatek 8 tygodni a wazy 4220 [emoji23] [emoji23] [emoji23]
 
Moja mala w 3 sobie ważyła 2640 potem w 4 tyg 3 dniu 4360 a w 9 tyg 2 dniu 6070 :D nieźle idzie wagowo :D tak samo dużo urosła. UrodZiła się 49 cm potem w 4 tyg 3d 52 cm a teraz 9 tyg 2d 57 cm :D doktorka pytała mnie dwa razy czy tylko piersią karmię.:)

k0kdj44jit133s3w.png

km5stv73hx4t59k1.png
 
reklama
Oo a ja nie wiem ile moja ma ale podejrzewam ponad 4,5 kg

Dziś Lili skończyła miesiąc [emoji813]

Pajuinka zewnętrzne szwy 2 tyg czułam okrutnie. Gdybym wiedziała to po tygodniu bym poszła na zdjęcie. Wewnętrzne po 4 tyg wyszły same :)

Ja mam porównanie cc i sn i powiem wam że po pierwszej cc śmigałam i nic mnie nie bolało ale to był wrzesień i mogłam dużo odpoczywać przy jednym dziecku. Drugie cc miałam w lato i to był koszmar. Po pierwsze non stop chodziłam na spacery non stop starszakiem się zajmować non stop upały i wałek skóry rozciągniętej nad raną no nie nie nieee trzecia byłaby ostatecznością. Poza tym po drugiej długo nie miałam czucia w podbrzuszu.
Dlatego min cieszę się z sn. Oprócz bólu krocza byłam w pełni sprawna od pierwszego dnia połogu.

Ola priv

Spokojnej
[emoji813] Lili 18.12.2016r [emoji813]
[emoji813] Zuza 08.07.2014 [emoji813]
[emoji813] Aru 28.09.2011 [emoji813]
 
Do góry