reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2016

reklama
Cześć dziewczyny, jestem tu nowa - sąsiadka poleciła mi forum i ta sama sąsiadka zasiala ziarnko niepewności... dlatego chciałam się poradzić czy mialyscie problem z podwyższonym napięciem i jak to sie u Waszego malucha obawiało? Moj Lubo od urodzenia podnosi głowę co podobno jest oznaką podwyższonego napięcia, bo powinien od 2 tygodnia, poza tym przewraca się z brzucha na plecy a powinien w 3 miesiącu (według sąsiadki), czyli robi za wcześniej pewne rzeczy, do tej pory się cieszyłam, ale po dzisiejszej rozmowie a nią zaczęłam martwić :(
 
Cześć dziewczyny, jestem tu nowa - sąsiadka poleciła mi forum i ta sama sąsiadka zasiala ziarnko niepewności... dlatego chciałam się poradzić czy mialyscie problem z podwyższonym napięciem i jak to sie u Waszego malucha obawiało? Moj Lubo od urodzenia podnosi głowę co podobno jest oznaką podwyższonego napięcia, bo powinien od 2 tygodnia, poza tym przewraca się z brzucha na plecy a powinien w 3 miesiącu (według sąsiadki), czyli robi za wcześniej pewne rzeczy, do tej pory się cieszyłam, ale po dzisiejszej rozmowie a nią zaczęłam martwić :(

Warto przejść się do fizjo jeśli masz wątpliwości. Moja córka 7 tygodniowa też już ładnie trzyma głowę na brzuchu i przewraca się na plecy bo jej głowa ciąży. Zwróć uwagę czy jak leży to się odgina do tylu.. czy wygina się w łuk? Może być siłacz a może mieć lekko wzmożone napięcie. To już musi fizjo ocenić.


[emoji813] Lili 18.12.2016r [emoji813]
[emoji813] Zuza 08.07.2014 [emoji813]
[emoji813] Aru 28.09.2011 [emoji813]
 
Warto przejść się do fizjo jeśli masz wątpliwości. Moja córka 7 tygodniowa też już ładnie trzyma głowę na brzuchu i przewraca się na plecy bo jej głowa ciąży. Zwróć uwagę czy jak leży to się odgina do tylu.. czy wygina się w łuk? Może być siłacz a może mieć lekko wzmożone napięcie. To już musi fizjo ocenić.


[emoji813] Lili 18.12.2016r [emoji813]
[emoji813] Zuza 08.07.2014 [emoji813]
[emoji813] Aru 28.09.2011 [emoji813]

Dzięki elifit za odpowiedź :) czasem jak leży na plecach to się pręży i lekko wygina, ale ciężko mi ocenić, w przyszly weekend widzę się z kolezanką fizjoterapeutka od bobasow to mam nadzieję że wszystko sie wyjaśni :) na jednej ze stron wyczytałam ze do 3 miesiąca każde niemowlę ma lekko podwyższone napięcie, więc liczę że mój Lubo nie odbiega od normy :)

A tak z innej beczki mialabys jaki krem polecić przeciw odparzeniom? linomag i bepanten się u nas niestety nie sprawdza :/
 
Dzięki elifit za odpowiedź :) czasem jak leży na plecach to się pręży i lekko wygina, ale ciężko mi ocenić, w przyszly weekend widzę się z kolezanką fizjoterapeutka od bobasow to mam nadzieję że wszystko sie wyjaśni :) na jednej ze stron wyczytałam ze do 3 miesiąca każde niemowlę ma lekko podwyższone napięcie, więc liczę że mój Lubo nie odbiega od normy :)

A tak z innej beczki mialabys jaki krem polecić przeciw odparzeniom? linomag i bepanten się u nas niestety nie sprawdza :/
Alantan plus sobie zobacz (w aptece)
Nivea tez ma fajny krem na odparzenia.


Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
 
Alantan Plus zakupiony, jak narazie się sprawdza, dzięki creativo :)
Sudokrem używam na odparzenia, myślałam o czymś przeciwko - żeby zapobiec. Dzięki dziewczyny :)
A może masz złe pampersy i twój bobas ma na nie uczulenie czy jakos tak. Może je zmień. Ja stosuje dade z biedry i co najwyżej puder po każdej kąpieli i w ciągu dnia co 2-3 przewiniecie. I problemu brak.
 
reklama
No właśnie, pampersy oryginalne potrafią uczulac. Mojej córce po zmianie na tańsze pieluszki te zmiany zniknęły. Polecane są np te z Rossmanna ale to już każdy musi sam sprawdzić.

Napisane na C6903 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry