reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2020

Zrób jeszcze raz badania. Mi się kiedyś zdarzyło przed zabiegiem, że wyszło mi HBs nadreaktywne, i dla świętego spokoju poprosiłam, żeby zrobili mi jeszcze raz. No dobra, tak naprawdę to byłam przerażona i wręcz pewna, żenie mogę tego mieć i dla świętego (swojego) spokoju zrobili raz jeszcze. Wynik - podwójny ujemny. Tłumaczyli, że w wyjątkowych okolicznościach w wirniku czy próbówce coś pozostało.
Tez o tym mydle wlasnie
 
reklama
56812E55-3E11-41A3-9200-CE6E0CFF2A70.jpeg
dodaje jeszcze raz
 
Az spojrzałam na moje wyniki - tam są dwie kolumny, dla ryzyka podstawowego i skorygowanego. Podstawowe oczywiście wiele wyższe niż skorygowane. Dr Google mówi, że podstawowe uwzględnia po prostu wiek matki, a skorygowane wszystkie parametry z krwi i to właśnie ten wynik powinno się brać pod uwagę. Oba wyniki dostałam na raz po wykonaniu usg i pobraniu krwi na pappa jako całościowe opracowanie. Czy aby na pewno skorygowane można dostać tylko po usg?

Edit: tak jak dziewczyny piszą, na pewno ktoś się skontaktuje w razie niepewnych wyników. Trzymam mocno kciuki, żeby wszystko było dobrze 🤞
Można skorygowane tylko po USG bo ja tak dostałam i teraz i w poprzedniej ciąży chociaż pappy nie robiłam.
 
Można skorygowane tylko po USG bo ja tak dostałam i teraz i w poprzedniej ciąży chociaż pappy nie robiłam.
Ja to rozumiem tak:
Prawdopodobieństwo podstawowe uwzględniające wiek matki -> prawdopodobieństwo skorygowane uwzględniające prawopodobienstwo podstawowe i parametry usg -> prawdopodobieństwo uwzględniające poprzednie czynniki (wiek, usg) i markery z krwi matki ;)

Czyli po pappa uwzględnia najwiecej czynników ;)
 
reklama
Do góry