reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2020

Po jakim czasie Wam takie uczuleniowe krosty znikają? Ja już odstawiłam kaszke i zostaje nam ziemniak, marchewka, pietruszka, kalafior i jabłko..
U nas po 4-5 godzinach znikają.
Ostatnio akurat coś mu wyskoczyło jak szłam do dermatologa to potwierdziła że to są potówki. Po kąpieli wieczorem wszystko zeszło :)
 
reklama
U nas okolo 3-4 dni. Teraz widze ze bede dluzej bo on pelza i ociera ten brzuchi klatke plus upaly.. ta kaszka jest z ryzu? A Twoj nie jest czasem na ryz uczulony?
No właśnie wtedy miał te problemy po mleku i to się nałożyło z tym kleikiem ryżowym bo każda pediatra mi kazała mu podowac na biegunkę. Stwierdziłam, że ten ryż mu może nie służy, ale wszyscy mówią, że to niemożliwe, żeby był na ryz uczulony więc spróbowałam jeszcze raz i teraz nie miał problemu z brzuszkiem ale wysypało go na skórze. Więc kaszki odstawiam definitywnie..
 
No właśnie wtedy miał te problemy po mleku i to się nałożyło z tym kleikiem ryżowym bo każda pediatra mi kazała mu podowac na biegunkę. Stwierdziłam, że ten ryż mu może nie służy, ale wszyscy mówią, że to niemożliwe, żeby był na ryz uczulony więc spróbowałam jeszcze raz i teraz nie miał problemu z brzuszkiem ale wysypało go na skórze. Więc kaszki odstawiam definitywnie..
Sluchaj siebie i obserwuj bobasa :) wszystko moze uczulac a ryz nawet czesto ;) orzy tych upalach to ciezko nawet ocenic czy to alergia czy potowki.. czy od kiedy podajecie dodatkowe posilki wasze maluchy pomijaja porcje mleka? I chcialam zapytac w jakiej formie podajecie np arbuza lub banana? Chodzi mi o kawalki
 
Sluchaj siebie i obserwuj bobasa :) wszystko moze uczulac a ryz nawet czesto ;) orzy tych upalach to ciezko nawet ocenic czy to alergia czy potowki.. czy od kiedy podajecie dodatkowe posilki wasze maluchy pomijaja porcje mleka? I chcialam zapytac w jakiej formie podajecie np arbuza lub banana? Chodzi mi o kawalki
Kurczę. Z jedzeniem jestem szczęściara. U nas nie ma jak narazie alergii.

Banana gniotę widelcem. Arbuza nie próbowałam ale zrobiłabym to samo.

U nas mleko zostało już tylko w nocy, porcja z rana i jedna wieczorem
 
Kurczę. Z jedzeniem jestem szczęściara. U nas nie ma jak narazie alergii.

Banana gniotę widelcem. Arbuza nie próbowałam ale zrobiłabym to samo.

U nas mleko zostało już tylko w nocy, porcja z rana i jedna wieczorem
Jest sie czym cieszyc bo macie swobode :) a jak maluszek? Jak duzy juz jest? My jutro mamy szczepienie to sie dowiem w koncu ile wazy :D czyli w sumie 3 razy dajecie mleczko a wczesniej ile dawalicie? I ile to wychodzi ml? Oprocz mleczka co dajecie? Obiadek, deser, sniadanie?
 
Jest sie czym cieszyc bo macie swobode :) a jak maluszek? Jak duzy juz jest? My jutro mamy szczepienie to sie dowiem w koncu ile wazy :D czyli w sumie 3 razy dajecie mleczko a wczesniej ile dawalicie? I ile to wychodzi ml? Oprocz mleczka co dajecie? Obiadek, deser, sniadanie?
Oj maluszek dziś daje w kość 2x bardziej niż zwykle. Byliśmy na szczepieniu. Ma 8300g i 72 cm. Mleko pije ok 2-3 w nocy, 4-5, 8 rano. Czasem wypije pół porcji ok 23. Porcja u nas to 120ml. Bardzo rzadko 150ml. Ok 8-9.30 rano dostaje zupkę albo owoce, później ok 13 znów zupka, ok 16 owoce, 18-19 kaszka. Wcześniej przed rozszerzaniem diety co ok. 3-3.5h mleko po 120ml
 
Sluchaj siebie i obserwuj bobasa :) wszystko moze uczulac a ryz nawet czesto ;) orzy tych upalach to ciezko nawet ocenic czy to alergia czy potowki.. czy od kiedy podajecie dodatkowe posilki wasze maluchy pomijaja porcje mleka? I chcialam zapytac w jakiej formie podajecie np arbuza lub banana? Chodzi mi o kawalki
Teraz przez te upały mamy o jedno więcej karmienie (6x180), ale młody też mniej je - max zje z 3-4 łyżki i tyle, za to wypija 3-4 bidony wody 😲

Przed upałami mieliśmy 5 karmień lub czasem 4 jak coś mu posmakowało 💪

jak tam po szczepieniu? Ile już waży?
 
Teraz przez te upały mamy o jedno więcej karmienie (6x180), ale młody też mniej je - max zje z 3-4 łyżki i tyle, za to wypija 3-4 bidony wody 😲

Przed upałami mieliśmy 5 karmień lub czasem 4 jak coś mu posmakowało 💪

jak tam po szczepieniu? Ile już waży?
No niestety kiepsko z nasza waga.. nic nie przybral. Wazy troche ponad 8100 :/ mleka bardzo malo pije wiec to mnie nie dziwi.. wczoraj gruszka mu nie posmakowala dzisiaj arbuzem tylko sie pobawil.. no mam straszny problem z jego jedzeniem bo jak juz mu cos smakuje to tego nie moze :/ po kleiku bable na rekach w zgieciach :( nie chciala go zaszczepic ale zgodzila sie z tym ze mamy przyjsc za jakis czas skontrolowac wage :( dopoki jadl moje to sie tak zajadal tak pieknie przybieral. Samo szczepienie super nawet nie zajeknal. Bez temparatury i wgl.
Duzo jada :) ile wazy?
 
U nas od kilku dni w końcu przewraca się z brzucha na plecy. Już straciłam nadzieję, że kiedyś ten dzień nadejdzie. Jak wygląda u was sytuacja z siedzeniem?

W ogóle ile teraz powinny plus minus nasze maluchy tyć? Szczerze mówiąc nawet się nie orientuje
 
reklama
U nas od kilku dni w końcu przewraca się z brzucha na plecy. Już straciłam nadzieję, że kiedyś ten dzień nadejdzie. Jak wygląda u was sytuacja z siedzeniem?

W ogóle ile teraz powinny plus minus nasze maluchy tyć? Szczerze mówiąc nawet się nie orientuje
Nasz nie siedzi wcale.. i tez nie spiesze sie z tym dla dobra kregoslupa za to pelza po calym mieszkaniu i wysoko sie podnosi jakby do raczkowania.. u nas obracal sie z plecow na brzuch i od okolo tygodnia tez z brzucha na plecki :) czytalam ze w normie jest okolo 80-100 g na tydzien
 
Do góry