reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

hemoroidy

Młoda mamusia

Początkująca w BB
Dołączył(a)
1 Marzec 2007
Postów
28
Miasto
Rawa Mazowiecka
Po porodzie, a właściwie to już w trakcie ciąży zaczęły się moje problemy z hemoroidami trwają do dziś a jestem już 9 m-cy po. Stosuję maść i czopki posterisan - podobno najlepsze i pomaga do następnego razu.Nie mogę dźwigać ani długo chodzić, może znacie jakieś domowe sposoby,albo inne dobre leki pomóżcie proszę:-(
 
reklama
Oprócz tych środków, o których piszesz przychodzą mi już tylko do głowy nasiadówki z naparu z kory dębu. Działają ściągająco i chyba łagodzą ból. Ja co prawda nie miałam takich doświadczeń, ale ktoś z rodziny i lekarz właśnie takie nasiadówki zalecał. Poza tym należałoby jednak chyba udać się do lekarza, bo z tego co piszesz, to bardzo się męczysz. Dostaniesz pewnie skierowanie do proktologa (chyba tak się nazywa specjalista od tych rzeczy) a ten będzie najlepiej wiedział, jak Ci pomóc.

pozdrawiam
nikita
 
Ja też polecam korę dębu i maść np. Proktoglivenol - ale nie wolno jej stosować karmiąc.
Poza tym propolis np. w czopkach.
Mnie moja lekarka przepisuywała jakieś robione czopki i pomogły bardzo szybko. Przy maści dolegliwości powinny przejśc po około 10 dniach jej stosowania, ale to jedynie zaleczenie problemu, będzie on wracał.
 
Moge Ci polecic jeden sposob-ktory dziala - musisz co 2 dzien "wyrzezbic'' (wyciac)czopek z ziemniaka i zaaplikowac sobie -przez 2 tygodnie co drugi dzien!!jest to dokladnie opisane w ksiazce Tombaka ''jak zyc dlugo i zdrowo", "Droga do zdrowia" -sprobuj,powinno byc lepiej!!
 
Mloda mamusiu mam niedyskretne moze pytanie. Mianowicie czy ten specjalista do ktorego sie udalas badal Cie jakos? Ja tez niestety mam te nieszczesne hemoroidy po ciazy, wyszly mi tak jak u Ciebie juz w czasie jej trwanie i lecze sie wlasnie Posterisanem mascia. Leczylam prawie 2 tygodnie i niestety chyba znaow to wrocilo. Nie wiem czy nie bedzie lepiej jak pojde do lekarza, tylko raz- nie wiem do jakiego (doczytalam ze spacjalista nazywa sie proktolog tak?)i dwa boje sie ewentualnego badania bo nie wiem jak ono moze wygladac a domyslam sie ze nie jest ono najprzyjemniejsze:sorry:.
 
Witam, ja byłam w tej klinice ( link poniżej)
Proktologia: Hemoroidy na tej stronie jest wszystko o hemoroidach, może mieć jeszcze szczelinę odbytu - także warto wiedzieć co tak naprawdę jest. Badanie było trochę krępujące, ale ja wychodzę z założenia że to też jest lekarz jak ginekolog ;-), a odnośnie samego badania to da się przeżyć osobiście myślałam że będzie gorzej:tak: polecam - to nie jest reklama:tak:
 
Dziewczyny, mam pytanie. Ile taki zabieg kosztuje?
Bo mnie niestety tez ten temat dotyczy i chciałabym coś z ty zrobić:baffled:
 
reklama
Polecam wizyte u proktologa. Ja tez dostalam hemoroidow podczas ciazy i poczatkowo strasznie mi one dokuczaly. Po roku postanowilam pojsc do lekarza. Obejrzal (badanie nic nie boli, ja nie mialam zbytnich oporow aby pokazac mu pupcie :-D - pocieszalam sie, ze i tak przewaznie musi ogladac tylki starszych pan, wiec moj sprawi mu wieksza przyjemnosc ;-):-D:-D:-D)
Okazalo sie, ze to wcale nie hemoroidy mi dokuczaja tlyko ta nieszczesna szczelina. Dostalam masc i czekam na efekty ;-)
 
Do góry