reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Holandia

Iguana, poszlam w Twoje slady i bylam z LIla pierwszy raz na basenie. Super usmiechnieta :) i zadowolona.
fajnie, ze i WAm sie podobalo w Speelothece.
ile kosztuje wstep?

ale mi zal, ze wiekszosc dziewczyn przeniosla sie na tamten watek. NIe mam czasu sledzic dwoch watkow i zal mi, bo tyle lat pisaly tu i ciezarowki, i rozpakowane, i "starsze stazem" mamuski.
WIdze, ze na tamtym watku czesto sie zastanawiacie nad kupnem jakiejs rzeczy dla bobasa, pytacie o jedzonko dla niemowlat, porod itd. CHetnie bym Wam odpowiedziala na niektore z Waszych pytan, w miare wiedzy i mozliwosci, ale nestety nie jestem w stanie szczegolowo sledzic tamtego watku. ZAl mi, ze jest teraz taki "podzial". No, to sie wywnetrzylam.:zawstydzona/y::-(
 
reklama
Sencilla na tamtym wątku piszą te dziewczyny które pisały na watku Poród w Holandii i nie wyraziły chęci uczestniczenia tutaj w tymże wątku;) a te osoby które wczesniej też tu pisały m.in Iskierka TheHague Ayni Astrid i ja wypowiadamy sie na obydwóch wątkach. Tylko że widzisz jak przychodzi taki temat jak teraz np jakie podawać jedzonko dla dzieci to ja osobiście nie mam nic do napisania, ponieważ kompletnie nie mam pojęcia :) stąd też mniej sie wypowiadam :) ale pilnie śledze obywa wątki :) i was podglądam hiehiehie
 
Ale wiem ze sa takie siateczki do których wkladasz kawalek jablka i dziecko sobie cmokta i nie polknie bo to z takim uczwytem.
No ja osobiście nie dalabym dziecku żadnego owocu do cmiokania w "siateczce", obojętnie z czego by nie była zrobiona. Wolałabym karmic łyżeczką
Iskierka a co jak Tomek ma uczulenie takze na sojowe? ja nie moge zjesc nic, co ma bialko... masakra :(
No to już ci nie pomogę - nie jestem specjalista. Ale dziewczyny dały ci tu kilka porad więc myślę że skorzystasz.
Moj Kuba ma urodziny za 1.5 tygodnia i nie wiem co mam przygotowac na urodzinki do szkoly. Moze ktos mi pomoze?
Mozesz upiec sama jakieś babeczki - tyle ile jest dzieci + nauczycielki. Mozna kupić coś gotowego, albo zrobić samemu zestaw z tego, co dzieic lubią najbardziej (miśki, lizaki, ciasteczka). Zapakowac w ładne woreczki z kokardką itp.
ale mi zal, ze wiekszosc dziewczyn przeniosla sie na tamten watek. NIe mam czasu sledzic dwoch watkow i zal mi, bo tyle lat pisaly tu i ciezarowki, i rozpakowane, i "starsze stazem" mamuski.
WIdze, ze na tamtym watku czesto sie zastanawiacie nad kupnem jakiejs rzeczy dla bobasa, pytacie o jedzonko dla niemowlat, porod itd. CHetnie bym Wam odpowiedziala na niektore z Waszych pytan, w miare wiedzy i mozliwosci, ale nestety nie jestem w stanie szczegolowo sledzic tamtego watku. ZAl mi, ze jest teraz taki "podzial". No, to sie wywnetrzylam.:zawstydzona/y::-(
Sencilla, mnie osobiście się wydaje, że nikt się nigdzie nie przeniósl. Dziewczyny które pisały w tym wątku nadal to robią. Jednynie dziewczyny które pisały w wątku "Poród w Holandii" przeniosły się na drugi wątek i do tego doszło jeszcze kilka takich, które sa w ciąży. Wydaje mi się, że gdybyśmy nadal rozmiawiały w wątku "Poród w Holadnii" miałabyś podobny problem....
 
Iskierka, nie bardzo rozumiem ostatnia czesc Twojej wypowiedzi. Ja nie mam zadnego problemu. Chodzi mi o to, ze chetnie pomoglabym tym dziewczynom, ktore sa w ciazy i zastanawiaja sie nad: nozyczkami do paznokci, znieczuleniem podczas porodu, polozna, itd. POniewaz przerabialam juz to 3 razy, to moze moglabym cos doradzic z wlasnego doswiadczenia. Poki wszytskie pisaly na jednym watku, wlacznie z ciezarowkami, moglam sledzic na biezaco dyskusje. Teraz nie mam czasu byc i na tamtym watku. czy jasno to napisalam?
 
Sencilla, jasno to napisalas
Ale mnie chodzi o to, że wczesniej też nie wszystkie udzielały się na jednym wątku. I jakoś to nikomu nie przeszkadzało....
Ja też myślę, że jasno sie wyraziłam...
Poza tym - byla mowa o tym, że niektóre porady warto wyszczególnic w osobnych wątkach. Np Polecane środki do pielegnacji niemowląt, czy "Schematy żywienia niemowląt" tylko jakos żadna pytająca nie ma odwagi na zrobienie nowego wątku i pisze wszystko w jednym...
Osobiście pamiętam, że temat żywienia byl juz na wątku "przerabiany" i teraz znowu sie pisze to samo, bo kolejna mama ma pytania czy problemy a cięzko wrócić do tych opisywanych juz kiedyś tam problemow....
I teraz znów będzie na mnie że jestem wredna i sie czepiam...:-:)-:)-(
 
słuchajcie, bo znowu wracamy do punktu wyjścia. Ponieważ nie pracuję i mam duzo wolnego czasu moge z grubsza opracować wątek na temat Kosmetyków do pielegnacji niemowląt :) moge podac kilka propozycji, jakos zaczac temat, a zainteresowane poprostu bedą mogły sie wypowiedzieć czy polecic taki produkt które one uzywaja a ktorego nie ma w spisie firm przykładowych przeze mnie podanych kosmetyków :) jesli moderatorki wyrażą taką zgode to mogę sie tym tematem zając :)

ponieważ jak widać temat jedzonka znów obszernie powrócił to warto by bylo i taki wątek poruszyć :)
 
Ja pozwole sobie wyrazic opinie ze z tego co zrozumialam to watek Porod w holandii mial byc watkiem informacyjnym a watek pogaduchy na pogaduchy ale z tego co zauwazylam to na tym nowym pogaduchy dzieje sie to samo co na watku porodowym tzn w kolko te same tematy ,pytania tylko watek nazywa sie inaczej.Nikt chyba nie korzysta z watku informacyjnego Porod w holandii.Poprostu wszystko wyglada tak samo tylko pod inna nazwa.Zastanawiam sie nad sensem tego wszystkiego,bo widze ze pomimo iz sa watki informacyje takie jak np wazne info dla mam w holandii to w ciaz zadawane sa te same pytania a nikt nit korzysta z watkow informacyjnych.No nie wiem moze to tylko ja tak to widze.
 
Nana, a ja się nie dziwię, bo jedna osoba odważyla sie "wyjśc przed szereg" i założyć nowy wątek i byla z tego afera na 3 dni. Wiec reszta woli sie "nie wychylać" i wciąz zadaje pytania w jednym/dwoch wątkach.
Poza tym - nie padają pytania o porod a o inne rzeczy - pielęgnacja dzieci, żywienie dzieci, srodki i kosmetyki do pielegnacji...
W najbliższym czasie czeka sam kilka porodów i mam nadzieję, że świeżo upieczone mamusie podzielą się wrażeniami z porodu w konkretnym wątku.
Watek "Ważne informacje dla mam w Holandii" jest super, ale też nie powinno się go "zaśmiecać" wszystkimi informacjami jak leci, bo będzie zupełnie nie przydatny....

I teraz znów sie rozpeta burza nad moimi słowami
 
reklama
nic sie nie rozpeta.
Nana, a ja mam teorie, wiesz?
Po porstu nikomu sie nie chce szukac informacji w watkach informacyjnych, po co? jak mozna zadac pytanie i niech ktos po raz tysieczny na to samo odpowiada.
 
Do góry