reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Holandia

reklama
Dzwonki sań

1.Poprzez białe drogi z mrozem za pan brat
Pędzą nasze sanie szybkie niby wiatr
Biegnik koniu wrony przez uśpiony las
My wieziemy świerk zielony i śpiewamy tak

Ref. Pada śnieg pada śnieg
Dzwonią dzwonki sań
Co za radość gdy saniami
Tak można jechać w dal
Gdy pada śnieg pada śnieg
Dzwonią dzwonki sań
A przed nami i nad nami wiruje tyle gwiazd

2.Biegniesz biała drogo nie wiadomo jak
Nie ma tu nikogo kto by znaczył ślad
Tylko szybkie sanie tylko szybki koń
Tylko sanki roześmiane i piosenki ton

Ref.Pada śnieg pada śnieg...


Bayer full - Pada śnieg - tekst piosenki, tłumaczenie piosenki, teledysk [tekstowo.pl]


Witam, właśnie obudził mnie krzyk z pokoju dzieci "MAMO MAMO MAMO":szok: Wbiega Niko do mojej sypialni i krzyczy "SPADŁ ŚNIEG":-D:-D:-D:-D:-D
Fajny początek dnia...:-):tak::-D

 
Bry

ja tez w szoku bylam jak w nocy ten snieg zobaczylam,a tu rano wstaje a go jeszcze wiecej:szok::-D i tez prawie jak Niko do mamy polecialam "spadl snieg":-D

To moj drugi snieg odkad mieszkam w NL bo prawie nigdy w naszych rejonach nie bylo.Max 1 dzien

To dzisiaj dluzszy spacerek zeby sie nim nacieszyc:tak:
 
Dzien dobry
no, snieg spadl i to nie tylko u nas :-D Rodzice mieli wyjechac o 6 a kierowca dotarl po nich dopiero o 7:45 bo go zasypalo i nie mogl wyjechac. Mama mowila za chyba z 25 cm sniegu lezy u nich w miescie, przez noc tak nasypalo :szok:
Sencilla zaobacze za czapusia
Aneta poczatek dnia rzeczywiscie fajny :tak: u mnie za oknem dzieci juz lataja i sie sniezkami rzucaja :-D:szok:
Aniahaven naprawde spania nie masz :szok: Ja to juz na drugi bok sie przewracalam o tej porze :-D
Natka milej pracy. U mnie tez dzis paczki switeczne rozdaja, ale ja nie mam czasu zeby tam dzisiaj zajsc, wiec odbiore jutro :-D
A tak nawiasem mowiac to w styczniu 2 tyg za tlumacza bede robic :szok::-D Przyjezdza delegacja z pl zwiedzac firme a pozniej przyjezdzaja pracownicy z pl, bede ich uczyc tego sie robi na dziale rolet i pozniej beda rozbierac ten dzial, bo przenosza znowu czesc do pl, wiec potrzebuja tlumacza, a po co maja placic krocie takiemu profesjonalnemu jak na miejscu maja swojego prywatnego duzo tanszego :-D

Wszystkim wyjezdzajacym na swieta zycze zdrowych, radosnych, rodzinnych i bialych :-D Swiat Bozego Narodzenia oraz szczesliwego Nowego Roku

Milego, snieznego dnia :-D
 
Witam wszystkie mamy z holandii:-).
Dziewczyny miałabym ogromną prośbę żebyście odpowiedziały mi na kilka pytań.
Zacznę od tego że w przyszłym roku chciałabym przeprowadzić się do Nl
ale mam obawy bo nie znam jezyka i raczej trudno bedzie mi się go nauczyć a po drugie nie wiem jak mój syn zareaguje na holenderskie przedszkole.Tak naprawdę boję się że będą go "inaczej" traktować(gorzej):-(.
chciałaby abyście powiedziały mi jak to jest z przedszkolem w Nl?
Są jakieś polsko-holenderskie??
Od jakiego wieku jest obowiązkowe ?? I ile się płaci??
Może któraś z mam ma dzieciątko w wieku przedszkolnym i mogłaby podzielić się swoimi obserwacjami doswiadczeniem???
Będę bardzo wdzięczna za odpowiedz.
i przepraszam jeśli zaśmiecam wątek
Pozdrawiam
 
Mamusiu Dawidka, wydaje mi sie, ze mamy dzieci w bardzo podobnym wieku :tak:
I wlasnie odwiozlam moja pocieche do przedszkola. Musze Cie zapewnic, ze na pewno nie jest traktowana gorzej, a czasem wrecz przeciwnie. Wiadomo, ze Marys nie mowi po holendersku, wiec panie sie bardzo staraja, aby wszystko zrozumiala, bardzo o nia dbaja, wszystko mi dokladnie mowia, co sie dzieje. Marys jest zachwycona przedszkolem. Na temat oplat i tego wszystkiego moge Ci opowiedziec wszystko dokladnie, jesli chcesz, to podaje Ci moje gg: 4897884.
 
reklama
Do góry