reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Holandia

Hejka,

mamo mikołaja-nie wiem co to za firma ubez. do was wydzwania, ale sama się nigdy z tym nie spotkałam, co lepsze...nasza córka miała 3 lata jak załatwiliśmy sobie ubez. od pogrzebu. Ja bym na Waszym miejscu jej powiedziała że ma się od..lic! Z drugiej strony bym się dowiedziała na boku jak to wygląda w praktyce.

A my wczoraj wysiedzieliśmy się z teściami w ogródku, do 18:30 było słońce i sucho....grill smaczny-żyć nie umierać :)

Chciałam się Wam spytać o pas poporodowy "pani teresa", czy go się używa zaraz po porodzie czy po 6 tygodniach połogu? Bo ja go mam bez opakowania i nie wiem co i jak.
Słonecznego dnia.
 
reklama
Czesc dziewczyny
Wyjatkowo piekny weekend mielismy, prawda? My sobie wycieczki krajoznawcze rowerami urzadzilismy i jestem pod wrazeniem okolicy, w ktorej mieszkam ;-) Wczoraj piknikowalismy nad jeziorkiem, a wieczorem padlismy jak muchy w ramiona Orfeusza :-D.

W sprawie kupowej, to przechodzilam przez to samo . Dosc długo Szymek nie chcial ani na nocnik ani na kibelek usiasc, az tu pewnego dnia po prostu sam poszedl do ubikacji i zrobil co trzeba tam gdzie trzeba :-D Od tamtej pory mamy spokoj.

Jesli chodzi ubezpieczenie "pogrzebowe", to ono nie jest obowiazkowe, ale warto je miec. Koszty pogrzebu czy np transportu do Pl sa kosmiczne tutaj. My sie jeszcze nie ubezpieczylismy ale od maja musze to zrobic, lepiej dmuchac na zimne.
Tak wogole to mam stresa , bo mi sie snilo dzisiaj ze mi zeby wypadly , a niestety czesto jest to sen proroczy , oby nie tym razem...

Milego dnia kobietki
 
Dzień dobry:-):-):-):-)

Aniu czekamy na zdjęcia w nowej fryzurce :tak::tak::tak:ja do fryzjera wybieram się w czwartek :tak::tak::tak:ale raczej nie będzie to jakaś radykalna zmiana :tak::tak::tak:

Paulina jeśli chodzi o pas poporodowy ja zakładałam po wyjsciu ze szpitala czyli w PL to jest po trzech dniach ale tylko na godzinę przed południem i godzinę po południu tak mi kazała położna bo mówiła ze daługo nie można bo rozleniwia mięsnie brzucha :tak::tak::tak::tak:miłego dnia:-):-):-):-)
 
dzień dobry mamuśki;)
wczoraj gorąco i duszno a dzisiaj pada, a nawet bym powiedziała że leje... Ja nie mam problemu z Zosi kupką, bo narazie wszystko ląduje w pampersie;) a tak na poważnie to dzisiaj chodzi w majtkach i dopiero raz się zsikała w majty,ale w nocnik też nie zrobiła, cały czas przetrzymuje, nakłaniam ją, zachęcam żeby zrobiła na nocnik, ale cały czas mówi ze teraz nie chce.. niewiem czy to do końca takie zdrowe...
 
Witam

Aniu pokaz nam nową fryzurkę bo pypcia dostaniemy z ciekawości:tak::szok::sorry2:
Michaś ma na odwrót częściej zrobi kupę do nocnika niż siku:nerd:
Mamo Mikołaja ja tez nie słyszałam żeby to ubezpieczenie było obowiązkowe ,powiedzcie babie że już się ubezpieczyliście ale w innej firmie i już:tak:powinno zadziłać:tak:
Aneta daj znać jak poszło:tak:
Paulina odpoczywaj a nie szalej w ogródku:-)

Mam się komunia udała,było bardzo fajnie.troszkę jestem zszokowana holenderskim kościołem i podejściem ludzi którzy do niego przychodzą ale cóż....:baffled:
Zdjecia wstawię jak zgram na kompa:tak:
 
Dzien dobry
co do ubezpieczenia od pogrzebu to owszem nie jest obowiazkowe, ale warto je miec.
koszt pogrzebu na okolo 30 osob to koszt okolo 10 tys euro w tym przewoz zwlok do pl nie jest wliczony, wiec warto sie ubezpieczyc bo placi sie miesiecznie okolo 10 e zalezy jaki pakiet sie wybierze, w kazdym badz razie jak to liczylam keidys to wyszlo na to ze lepiej sie uebzpieczyc i placic miesiecnzie te pare grzoszy niz pozniej malzonek ma miec problem sakd tu nagle wyrwac 10 tys . poza tym kwota ta zliczona do kupy wychodzi i tak taniej niz te 10 tys za pogrzeb, wiec mysle ze warto.
samo spisanie aktu zgonu, pielegnacja zwlok i przechowanie to koszt 2100 euro :baffled:
koszt pochowania zwlok (samego wsadzenia do dziury), kopania dziury, trumna to 38000 euro :baffled:

wiem, bo akurat niedawno dostalam tabela z obecnymi kosztami
 
Ostatnia edycja:
Dzień dobry :-)

Ale piękny weekend mieliśmy, ale dzisiaj też w sumie nie najgorzej :-) Cała sobota i niedziela poza domem, wiec nawet nie miałam czasu tutaj zajżeć ;-)

Ania, pochwal się fryzurką :-)

MamoMikołaja, ja nie pomogę z kupami, bo moja Inga będzie tak długo trzymać aż do nocnika dojdzie. Ale popuszcza siku, bo trzyma do ostatniej chwili aż już ją skręca... więc u nas idzie kilka majtek dziennie, bo jak chociaż jedna kropelka jest to zaraZ wyje, ze trzeba to rozebrać, bo ma pompe w gaciach ;-)
 
dzien dobry
ja sie zbudzilam o 7:30 i panika, zaspalam pracy :szok: Zlecialam na dol mleko malej robic i juz do reki telefon bralam zeby zadzownic do pracy, ze sie spoznie, gdy nagle mnie oswiecilo, ze dzis jest wtorek i do pracy ISC NIE MUSZE :-D Juz tak sie przyzwyczailam do calotygodniowej pracy, ze juz sama zglupilam :-D

wczoraj nie mowilam Wam...
przez weekend spuscili arnoldowi z tira 100 litrow ropy :szok::wściekła/y:
Zglosil na policje , powiedzieli, ze beda czesciej patrolowac ta okolice.
Dzis rano znowu to samo :szok::szok::szok: Tym razem spuscili 80 l :wściekła/y:
Dzowni na policje i mowi, ze znowu ta sama historia, ze znowu jest nabrudzone ropa, a oni do niego ze zleca posprztanaie tego i ze koszty beda na jego firme :szok: A nawet sie pewnie nie pofatygowali zeby tam pojechaci zobaczyc co i jak :wściekła/y:
Firma kazala mu zamowic jakis specjalny bak na paliwo, ktory niby chroni przez kradzieza, ale co z tego. Skoro mieli czas zeby spuscic 100 litrow ropy, to na rozwalenie bardziej skoplikowanego zamka tez znjada. Zwlaszcza ze wiedza, ze stoi tam codziennie :wściekła/y::angry::wściekła/y::angry::wściekła/y:
takie nerwy mam ze hej :angry::crazy:
 
reklama
Do góry