reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

I komunia

ja komunię mam w przyszłym roku, za to rok temu pomagałam mojej siostrze i nauczyłam się jednego - tak należy zorganizować sobie dzień, żeby komunia na prawdę była świętem, a dziecko powinno widzieć uśmiechniętą mamę a nie zestresowanego potwora myślącego głównie o zupie, która "potrzebuje jeszcze tylko 5 minut i już można podawać" Wyszło dobrze moja siostra była aniołem w rolę potwora wcieliłam się ja. A z zup najlepszy był chłodnik litewski, czyli taki bez buraczków, byly pieczone mięsa na deser tort śmietanowy - idea dobierania menu w domu była taka, żeby na stole znalazły się potrawy w kolorach białych z zielonym akcentem.
 
reklama
Witam. Moja Agatka ma komunie 18 maja. Dwa lata temu przeżyłam komunie starszej córki.
Jesli chodzi o przygotowania to Agatka pozdawała wszystkie modlitwy, przygotowuje ja ksiądz na religii w szkole a my chodzimy na próby do kościoła no i oczywiście na msze w niedziele. Mam czwórkę dzieci i wszystkie uczestniczą we mszy. Dziewczynki śpiewają w chórku a mały siedzi we wózku :) Poza tym chodzimy na specjalną msze dla dzieci, na której można biegać, skakać, klaskać i dzieciom się podoba. Koszt komunii to 100,0 na książeczki, pamiątki i przystrojenie kościoła oraz 22,0 na dar ołtarza. Nie jest to mało ale przyjętych będzie tylko około 40 dzieci z naszej szkoły - a niestety im mniej dzieci tym większy koszt.
Co do imprezy to my zapraszamy tylko najbliższa rodzinkę i robimy w domku. Z menu to na obiad będą kotlety, udka kurczaka i sharma, do tego ryż, ziemniaki i kilka surówek; na deser tort + 3 ciasta i na kolację sałatka, wędliny, parówki, galareta (zimne nóżki).
 
No i na nas przyszła pora komunijna... :)

Nie robię w lokalu, bo niestety jak zadzwoniłam do jednego, który mnie interesował, dowiedziałam się, ze trzeba bylo rezerwować ze 2 lata temu :) Urządzamy więc w domu moich rodziców, zamówiłam już 2 kelnerki, będzie catering...

Co do spraw organizacyjnych, to Wika dostała listę modlitw do zaliczenia i przy każdej jest miejsce na podpis rodzica, jak rodzić podpisze, znaczy, że dziecko jest gotowe i może zdawać u siostry... Na zebraniu dowiedziałam się, ze co miesiąc w 3 niedziele mca, będzie specjalna msza dla dzieci komunijnych, na październikowej mają dostać różańce, na listopadowej - książeczki, a w grudniu medaliki... No zobaczymy ja to wszystko wyjdzie :)
 
Witam i mam pytanko trochę innej natury ale też związane z komunią, a mianowicie chodzi mi o to co wasze pociechy dostały za prezenty?? W maju mamy komunię chrześnicy (oboje z mężem ją podawaliśmy do chrztu) i nie mam kompletnie pojęcia co kupić, a kasy za bardzo nie chcę dawać bo obawiam się, że przepuści ją na duperele i nie będzie miała żadnej pamiątki, albo matka zarekwiruje i tez się rozejdą. Proszę o jakieś rady, sugestie. Z góry dziękuję:tak:
 
witam również my w tym roku tez przygotowujemy sie do komunii naszej starszej córy
wiąże sie z tym wiele,napewno nie bedziemy robic na sali,bo wszystkie u nas były niestety pozajmowane z wyprzedzeniem,wiec pozostaje zrobic nam w domu,ale napewno nie u nas bo mamy małe mieszkanie a samej najbliższej rodziny bedzie okolo 20 osób plus 8 dzieci
szukaliśmy cateringu,ale niestety też juz wszystko pozajmowane,moze uda nam sie chocjakaśkucharke do pomocy znaleść

czy sa jakieś mamy,które majakomunie w tym roku??
 
Tak, ja już pisałam wcześniej, że u nas w tym roku komunia :) Właściwie już wszystko mamy zorganizowane, zamówiony catering, ustalone menu, zamówione kelnerki, jesteśmy na etapie ustalania listy gości, no i rozglądam się za zaproszeniami...

Część modlitw już zaliczona, pozostało jeszcze trochę, ale pracujemy nad tym :)
 
reklama
U nas pytania zaliczone juz w październiku wiec choctym nie muszę sie juz martwić,liste gości juz dawno mamy,a zaproszenia chce wykonać samodzielnie,a co z tego wyjdzie zobaczymy.
 
Do góry