reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

I komunia

Witam
Ja też w tym roku mam komunię moich synków, robimy w lokalu nad morzem, bedzie około 24-26 osób, moglibyśmy robić w domu, bo chrzest robiliśmy w lutym, właśnie w domu i wszystko super wyszło, ale wolę iść na gotowe i też sie gościć, a nie latać i podawać. Stół też miałam ślicznie nakryty, bo ciocia mi naszykowała, pracowała jako kelnerka wiec ma wprawe, wszystko było biało-różowe.
Asiulka, fajnie by było jakbys wkleiła to zdjęcie, moze coś podpatrzymy
Chłopcy też mają juz modlitwy pozaliczane (po 3 na każdy miesiąc, mieli zaliczyc do ferii), teraz jeszcze tylko 66 pytań z katechizmu, ale dopiero niedawno je dostali, wiec sie uczą, ale idzie im sprawnie.
Alby też już odebrane, garnitury kupione, przydały sie też na chrzest siostry:-).
Teraz tylko oczekiwanie na 24 maja.
 
reklama
Ja też mam w maju komunię synka.Nie robię wielkiej imprezy,bo dla nas najważniejsze jest ,aby w tym dniu byli z nami naprawdę najbliżsi.Mimo to i tak uskładalo sie 19 osób.Menu zbliżone do marta3x,a że towarzystwo lubi dluzej posiedzieć z nami,więc zrobię jeszcze 2dania gorące.Wszystko przygotuje sama z pomocą rodzinki.Boję się tylko dekoracji tortu,bo nigdy nie dekorowałam komunijnego.Mam nadzieje,że mi wyjdzie i wszyscy najedzeni i zadowoleni wyjdą z imprezy.Pozdrawiam wszystkie mamusie,które mają komunie swoich dzieci:-D
 
Ja tez w maju mam komunię syna ui oczywiście problem z gośćmi.Menu już ustalone ,tradycyjnie ,niewymyślnie ,prosto.Ale wracam do tematu gości: Chrzestna syna jest w ciązy i nie będzie jej na komuni ,ponieważ jest z daleka i nie chce się fatygować na ostatnich nogach,chrzestny wyjechał islad po nim zaginął.Teście ewentualnie ,ale oni też z daleka więc nie wiem czy się zjawią (brak pieniedzy bo wolą wypić,a do tego brzdąkają już coś na temat wyjazdu za granicę do pracy sezonowej).A od strony mojej rodzina jest skłócona ,bo babcia za życia podzieliła majątek i wszyscy sobie do gardeł skaczą.Nie wiem co to będzie wychodzi na to ,że tylko my,moi rodzice ,brat,i zaprzyjaźniona para.Dziecku bedzie przkro ,że prawie nikogo nie ma:sorry2:
 
jak przygotowania,u nas komunia za 2 tygodnie,a ja mam dopiero pomysł na obiad cały i ciasta,teraz zostało przygotować jakies przystawki i sama nie wiem co,sałatki,zimna płyta i co jeszcze,moze jakieś pomysły podpowiedzi i sugestie
 
Piwonia ja robie tradycyjny obiad czyli jakies ziemniaki,schabowy,udka z kurczaka,mielone i de volaille (wszystkiego po troszkę) do tego surówki dwa rodzaje i szparagi bo mam ochote.Potem podam sałatki jedna zwykła jarzynowa a druga jakaś lekka bez majonezu.Jako przekąski podam łososia zawijanego z almette,węgorza ,wediny,jajka.Ze słdyczy będzie tort z bita śmietaną i owocami,sernik ,ciasteczka i lody.I wszystko ja mam małą komunię razem z dziecmi w sumie 12 osób to co mam jeszcze wymyslić.:-)
 
jak przygotowania,u nas komunia za 2 tygodnie,a ja mam dopiero pomysł na obiad cały i ciasta,teraz zostało przygotować jakies przystawki i sama nie wiem co,sałatki,zimna płyta i co jeszcze,moze jakieś pomysły podpowiedzi i sugestie

PIWONIA ,na 2002r.dziewczyny podały mnóstwo przepisów na fajne sałatki,a poza tym to ,wędlina,jajka w majonezie,
ja u koleżanki jk jej robiłam komunie to robiłam galaretki z kurczaka,takie malukie w kubeczkach plastikowych.
Menu było takie:
I DANIE:
Rosół z makaronem.

II DANIE:
Karczek w sosie + ziemniaczki + 2 surówki.

Później :
-Udko z pieczarkami,
później:
- Krokiet z barszczem czerwonym.
Do tego były dwie sałatki ,warzywna tradycyjna,i gyros.
wędliny ,jajka w majonezie,galaretka z kurczaka,śledziki (takie malutkie rolmopsiki)
Ciasto,4 rodzaje i tort,.
owoce.

I chyba to wszystko.Jak mi się przypomnie to dopiszę.
 
dzieki dziewczyny za odpowiedź i pomysły,obiad mam z glowy bo zamówiłam catering,martwiłam sie bardziej tym co po obiedzie
mam tort i sernik plus ciasteczka,zimna płyta napewno bedzie ,jajka,sałatki 3,moze cos jeszcze wymyśle
dzisiaj bede robic liste zakupów to pomyślimy
 
Piwonia z sałatkami nie szalej kochana,zależy ilu będziesz miała gośći.
U mojej koleżanki było 35 osób i wystarczyły dwie sałatki.A żeby było śmieszniej to tych krokietów i barszczyku już nie podała bo nikt nie chciał jeść bo najedzeni byli.
To jest komunia i praktycznie cały czas się siedzi przy stole,
co innego na weselu co się zje to się wyskaka w tańcu i człowiek szybciej głodny
 
reklama
u mnie jest na 25 osób,po obiadku zimne napoje na polku czyli na ogrodzie a ja w miedzy czasie nakryje drugi raz stół z zimną płyta,ja nie robie ciepłego posiłku bo wiem,ze nie zjemy(pamietam jak było u siostrzenicy na komuni) a z reszta dużo osób pewno szybko sie rozejdzie bo beda małe dzieci
 
Do góry