reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

I komunia

tak szybko czas płynie że my też już po Komunii , spokojnie minęła i dalej do przodu tylko czekać na 18-stkę hihihi
 
reklama
ja sie cały czas nie moge nadziwic - pamietam, ze ja na komunie dostalam jakis pierscionek, kartke z zyczeniami i tyle. a teraz - komputery, rowery...rzeczy, ktoe mi nawet wtedy nie przychodzily do glowy, chociaz nie bylo to tak dawno:) coz, wszystko idzie do przodu.mysle,ze prezent powienien byc nie tyle niesamowicie drogi, co przezde wszystkim przydatny. dziecko wiadomo,nie doceni naprawde dobrego slownika np. pol-ang,ang-pol, ale za kilka lat na pewno do niego wroci. wiem jednak,ze nie wszyscy sa za tego typu rozwiazaniami.przewaznie w tym wieku dzieci juz maja komputery,to moze jakies gry edukacyjne? dla dziecka zabawa, ale takze nauka,wiec i wilk syty i owca cala:) cos tamna innym watku czytalam o kubusiu puchatku, (to moze dla mniejszych dzieci), ale tez o toy story.to mysle tak akurat dla drugoklasisty:) wybor podejrzewam jest ogromny
 
fakt:) tylko trzeba pamietac, zeby gra byla w polskiej wersji jezykowej (jesli jej celem nie jest nauka jezyka:), nie zawierala przemocy i byla dostosowana do wieku. te wszystkie informacje powinny znajdowac sie na pudelku gry, jest to tez jakis wyznacznik tego,ze byla sprawdona. ale nie polegajmy na zdaniu ,,ekspertów" - radze samemu najpierw ,,przetestowac" gre. szczerze polecam toy story to prawda, teraz jest na to szał,ale gra jest naprawde dobrze zrobiona.kolorowa, wesola i przyjazna.w dzisiejsych czasach czasem jest o to ciezko...
 
ja mam synka 8letniego i jesst zachwycony bajka toy story, i caly czas prosil mnie o gre, to w koncu kupiłam. wiadomo,ze nie moze siedziec przy komputerze pol dnia. wspolna godzinka jest jak najbardziej w porzadku mysle a gra jest naprawde w ladna,kolorowa, zabawna, bez przemocy. dla mlodszych dzieci jest tez mnostwo innych: cale serie: królk bystrzak albo adibu. jestem juz wyedukowana w tym temacie,bo moje dzieci czy tego chce czy nie rosna na informatykow:)
 
Witam serdecznie
w tym roku przygotowuję swoje najstarsze dziecię do I Komunii...w Irlandii-jesli chodzi o formalności-bez porównania lepiej...tzn mniej formalności...dzieci od pazdziernika w niedziele uczestniczą we mszy-i to aktywnie,a nie w ławeczce.dzieci sa przygotowywane naprawdę od strony duchowej.I co mnie naprawdę zszokowało-o prezentach nie ma mowy.Gdy zapytałam synka co by chciał dostać,odpowiedział niepewnie,że ludzika z lego???bo nawet do głowy mu nie przyszło,że moze sobie zyczyć cokolwiek z okazji Komunii...ale ,ale-ja zapraszam rodzinkę z Pl.Co prawda nie będą to tłumy(ok 8-10 dorosłych+kilkoro dzieci)i przyjęcie organizuję w domku:)Na szczęście siostra przylatuje wczesniej i mi pomoze-a raczej zaciągnę ja do pomocy;)
Menu jak na razie jest mega tradycyjne-rosół z makaronem,ziemniaki z jakimś sosem(może pyzy tez),kilka surówek do wyboru,mielone i kurczak,potem ciacha-ze 3 i tort,deserek lodowy,sałatki(ze dwie np. gyrosik i jarzynpowa),schabszczyk,devolajki i patera z owockami,talerz z wedlinkami.Może na pózny wieczór grillek.
 
mnie tez czeka komunia w tym roku
i chociaż już jedną przeżyłam
to też jeszcze nie wiem co tym razem mam podać do jedzenia

ale narazie się tym nie martwię jeszcze mam troche czasu do czerwaca ;d

ale napewno nie bedę szalała z jakimiś wyszukanymi daniami
nie mam do tego ani czasu ani głowy
więc pewnie schabowy
sałata ogórki i pomoiory do wyboru
a potem coś na ząb do wódeczki ::)
jakiej wodeczki-dzieci na komunie wodki nie pija a to przeciez swieto dziecka puknikcie sie w glowe mamusie
 
MAMA DAMIANA I HUBERTA
TROCHĘ TAKTU...Warto by zerknąć ze post który przytoczyłaś jest z 2006roku:baffled:...a nie popisywać sie od razu tekstami typu "puknijcie sie w głowę mamusie":dry:

ojjj
 
ja mam w domu siedmiolatke i wiem ze komunia jeszcze troche ale bede musiala wynajac sale na te okazje moze sie orientujecie jak wczesnie trzeba zamowic nie znajac dokladnego terminu komunii ?
 
reklama
U nas z roku na rok I komunia odbywa się w 2 niedzielę maja. Może i u Was jest to "stała" ceremonia?
Pierwsze zebranie mięliśmy w październiku,wtedy wiadomo już było co i jak , każde następne co miesiąc w każdą pierwszą niedzielę miesiąca. W kwietniu zaczęły się systematyczne próby...
Jeśli chodzi o salę, to śmiało możesz pytać około lutego, marca.:tak:
 
Do góry