reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Idziemy na brzuszkowe zakupy!!!!!

reklama
Kochane jestem taka "inteligentna" ze nie wiedzialam ze ja kupilam o wiele wiecej niz myslalam, wiec jest ta szafa na ubranka,komoda, puleczka z wieszaczkami nad komode i lozeczko do dziecka z regulowaniem wysokosci, wsio za 140 euro.
Wszystko niestety musielismy porozkrecac aby zapakowac do samochodu, i tak obracalismy dwa razy, jak tylko pokuj dziecka zrobimy i wsio ustawimy to wkleje fotki-spodoba sie Wam ;)
 
Paulinka ojoj to Wy juz takie zakupy ?? :o .. Ja to narazie jedne spodnie kupilam, ktore do dzisiaj skracam ;D ... ale nie powiem juz ogladam ciuszki dzieciece, lozeczko juz sobie upatrzylam, a wozek mezus gdzies wynalazl w internecie  ;) .. ale poki co tylko ogladam ;) ... czekamy na fotki :)
 
MoniQa, gdyz u nas to czas na bardzo duze zakupy, w piatek 7 kwietnia odbieramy klucze do domku gdzie sa:salon, jadalnia, kuchnia, ubikacja, lazienka, 3 sypialnie, i bardzo duzy strych z ktorego mozna zrobic 3 pokoje.....a teraz jeszcze mieszkamy na kawalerce gdzie wsio jest stare do wyrzucenia i wymiany. Dlatego przymiezalam sie do zakupow rowniez dzidzi pokoju gdyz nie wiadomo jak to nas wszystko wyniesie, a na kasie nie spimy(dobrze ze dziadka jedne i drugie pomagaja). A jak znalazlam tak dobra oferte to sie nie chcialamzastanawiac dwa razy, od razu podjelismy decyzje ze podbijamy cene i ze chcemy kupic.
Do tego tutaj w Holandii, okolo 7-8 miesiaca ciazy ma sie kontrole poloznej w domu, ktora sprawdza czy pokoik jest przygotowany dla dziecka, czy wszystkie podstwawowe rzeczy sa, i nie wiem czy wiesz ale tu kobieta jesli nie ma przeciwskazan od poloznej, to rodzi dziecko w domu, przy poloznej i lekarzu rodzinnym, od firmy w ktorej jest sie ubezpieczonym otrzymuje sie kraampaket, ktory zawiera podstawowe rzeczy do porodu i po porodzie, dla matki i dziecka. W przypadku gdy cos nie tak zaczyna sie dziac, zostaje sie odwiezionym karetka do szpitala, a to 10 minut drogi ode mnie. Holandia jest mala, i tu jesli ktos chce rodziz w szpitalu musi placic, mimo ze jest sie ubezpieczonym. W zaleznosci od zurzytych srodkow koszt porodu i pobytu z reguly jeden dzien moze wyniez pomiedzy 350-600 Euro ( az).

Oj to napisalam duzo.
 
Wczoraj sie napatrzylam w sklepach na ubranka dzieciece, szczegolnie dla dziewczynek, sadze ze wlasnie nosze pod serduszkiem dziewczynke...chcialam kupic wczoraj juz cos z ubranek ale poczekam jak w nastepnym tygodniu sie zrobi pokoik dla malenstwa to bede mogla spokojnie poukladac w szafkach ubranka.

Patrzylam rowniez na ubrania dla ciezarowek, masakra jakie drogie, cosik mi sie zdaje ze tesciowa namowie na zakup co nieco dla mnie, puki co staram sie kupowac ubranka z rozciagliwych materialow, takei co bede mogla nosic z brzuszkiem i bez.
 
W pierwszej ciazy kupilam sobie tylko jedne spodnie z lnu,na sama koncowke.Teraz tez sie zanosi,ze brzuch mi sie pojawi tak jak z Zuzia w polowie maja.We wszystko sie mieszcze,wiec luz.Poza tym wg mnie bez sensu kupowac sobie mase ciuchow ciazowych,bo potem one tylko leza.Poniewaz mam to szczescie (jak juz Wam gdzies pisalam),ze drugi dzieciaczek ma sie urodzic tego samego dnia co Zuzi,to wiem jakie rzeczy beda mi potrzebne.Z mojego doswiadczenia,najfajniejsza jest spodnica portfelowa,ktora sie dopasowuje do brzuszka i rosnie razem z nim.W lecie bedziemy mialy juz co nosic,a zakladam,ze bedzie cieplo,wiec one sa super,lekkie i przewiewne.

Pozdrawiam
 
Ja niestety nie mieszczę się już w żadne swoje spodnie!!!! Jakiś tydzień temu dostałam od mamusi nowe spodnie, które mnie nie cisły.....ale juz cisną!!!! ;) Teraz zostały mi już tylko dresy i moje ciążowe spodnie, które są jeszcze z lekka za duże, ale przecież nie mogę uciskać dzidziusia!!!! :D Kilka dni temu dotarły do mnie moje ubranka zamawiane przez internet i są po prostu jakby na mnie szyte!!!! W dwóch bluzeczkach mogę już chodzić z powodzeniem, a sukienkę i jeszcze jedną bluzkę włożę chyba za jakiś miesiąc, dwa!!!!! A brzunio rośnie i rośnie!!!!!!
 
Hej PAULINKA slonce ty moje:)
jak tam sie czujesz i jak bobo?jak mieszkanko?pewnie remont wrze.koniecznie umiesc fotki.
a co do porodu w domu to jest tak jak pisalas mi i tutaj na forum - potwierdzone przez kraamzorg unive.troszke mnie przeraza to porod w domu ale jakos to bedzie.pozatym zamowilam sobie kraamzorg, ale oni przyslali mi info ze musze placic 174 E za to... ale jak to jest w praktyce??przeciez nasze unive nam to zapewnia..wiec troszke mi to zamieszalo w glowie.pozatym slyszalam ze mozna z kraamzorg zrezygnowac i wtedyy ubezpieczyciel daje ci kase jakas czy cos w tym stylu.a co do kraampaket to sie go zamawia jakos specjalnie?no bo jak unive wie kiedy nam go przyslac?
pozdrawiam serdecznie wszytkie pazdziernikowe mamusie
ola czerwcowka:)
 
reklama
Olus, ale mnie tu dojrzalas, wiec caly kraampaket to wszystko co bedzie potrzebne przy porodzie i po, czyli np: ochronka na materac, srodki sterylizujace, woda 70%, podpaski, wkladki laktacyjne, gaziki ( no wiele)....natomiast co do kraamzorg, to wiem ze musze sie zglosic do nich( to sa opiekunki po porodzie, na 8 godz. dziennie przez 8 dni), wiem ze my placimy im na godzine 3,5 Euro a reszte Univé. Ponocjak sie do jednej organizacji kraamzorg zapiszemy do juz po kazdym porodzie bedziemy miec te sama.

A tak do mnie to czuje sie spoko, wlasnie caly weekend malowalismy sufity, sciany w kuchni i salonie wraz z drzwiami i oknami. Mnie jutro czeka tapetowanie sypialni, i okna w niej. A fotki to pokaze jak wsio bedzie na 100% zrobione wraz z nowymi mebelkami( a one dopiero w maju).
Pozdrawiam Ciebie i do milego na msn :)
 
Do góry