reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ile powinien zjeść maluch?

Mi098

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
24 Październik 2021
Postów
38
Cześć wszystkim.
Wczoraj wieczorem urodziłam w 37 tygodniu
Nie jest w inkubatorze, niby wszystko w porządku ale dzisiaj chciałam go nakarmić i wypił tylko 30 ml. Nie płakał na głód i teraz też nie płacze. Cały dzień śpi. Jakby nie było dziecka.
Moim zdaniem on je za mało. Ile powinien jeść taki maluch na jedną porcję?
 
reklama
Cześć wszystkim.
Wczoraj wieczorem urodziłam w 37 tygodniu
Nie jest w inkubatorze, niby wszystko w porządku ale dzisiaj chciałam go nakarmić i wypił tylko 30 ml. Nie płakał na głód i teraz też nie płacze. Cały dzień śpi. Jakby nie było dziecka.
Moim zdaniem on je za mało. Ile powinien jeść taki maluch na jedną porcję?
Maluch przez pierwszą dobę potrzebuje dosłownie kilku ml siary, jest opity wodami i może spać nawet 6h bez przerwy :) Ożywia się dopiero w 2 dobie ;)
 
.
 

Załączniki

  • FB_IMG_1638518638733.jpg
    FB_IMG_1638518638733.jpg
    15,9 KB · Wyświetleń: 96
30 ml to naprawdę dużo jak na noworodka. Na początku wystarczy naprawdę niewiele aby się najadł.
 
Normalne jest też że na początku dziecko śpi 20 godzin na dobę. Jeszcze zatęsknisz z tym spokojem. 😉
 
Na początku 10 ml to jest dużo....powiem Ci tak....nie trzymaj sie sztywnych ram.
Ja po urodzeniu malej dawalam jej tyle co bylo przypisane do wieku....i moje dziecko sie nie najadało,musialam dać wiecej.
Jesli wypija 30 ml i nie placze dalej nie ulewa idzie spac....nie ma powodow do zmartwien....to i tak bardzo duzo jak na kika dób po porodzie😊
 
Ja karmiłam piersią. I w szpitalu nakarmiłam dzidzię z 5 razy. Ciągle spała. Aż się zaczynałam martwić, ale jak wyszłyśmy ze szpitala to szybko się zmieniło.
 
reklama
Mój prawie 3 tygodniowy jest na mm. Je między 60-90ml ale częściej co 2 niż co 3 godziny. Czasami zje 90 ml i dalej jest głodny - dojada potem kolejne 30 ml. Mam nadzieję że to ok.
 
Do góry