reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ilość snu na dobę u 1,5 rocznego maluszka

reklama
Mój Eryk wstaje rano tak około 6.00-7.00 i idzie na drzemkę tak około 11.00-11.30 śpi 2-3 godziny i raczej nie ma już drugiej drzemki (czasem się zdarzy, że pójdzie spać o 17.00 na godzinkę) i normalnie idzie spać o 20.00 a w nocy budzi ze 2,3 razy codziennie niestety.
 
hmmm no to widzę, że normy raczej nie ma ..Bruno ma różnie w dzień w nocy przeyspia ok. 11 godzin a ostatnio w dzień zaczął spać ok. 2 - 2,5 godziny ... a do tej pory potrafił w dzień nie spać wcale już od dawna ..... chodzi spać ok. 20 tej a budzi się ok. 7:30 czasami o 8 :00 ....
Nie budzi się w nocy pod warunkiem, że nie idą mu zęby na przykład ...
 
U mojej Oliwki już od jakiegoś czasu wychodzi między 10 a 13 godzin :tak: Teraz coraz rzadziej śpi w dzień, jak śpi to od godziny do maks.2 godzin. Zasypia późno bo koło 22, czasem nawet 23 i obowiązkowa pobudka codziennie o 8:30 bo na 9 do przedszkola :tak:
 
Kuba ma 20 miesięcy i śpi od 20 do 6-7 (niestety, ostatnio wstaje razem z mężem, gdy ten wychodzi do pracy, ja muszę wstawać...), w dzień różnie, ale około 11 idzie spać i tak 2-3 godziny śpi. Tylko raz.
 
Według większości żródeł dziecko w tym wieku powinno spać 12-13 h na dobe,ale jak widać nie ma reguły.
Moje dziecko śpi 13 h,ale zawsz był śpiochem.:tak:
 
reklama
Moja Marysia jak miala 1,5 roku mniej wiecej zrezygnowala z popołudniowej drzemki i spala od 12 do 14 czasem 15 a w nocy 20-8 takze 14-15 godzin.
Mniej wiecej miesiac temu zgerygnowala ze spania w dzień (czasem ja kłade jeszcze zależy od dnia) i śpi od 21 do 7-8. Czyli śpi teraz 10-11 godzin, jak śpi w dzień 2 h to usypia niestety o 22 i wtedy spi 11-12 h.
Ale ona zawsze dluzo spała (jest starsznie ruchliwa jak nie śpi :-D)
 
Do góry