reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imiona dla naszych bobasków

Jakiś czas temu zażartowałam z mężem przy rodzicach i teściach że chłopca nazwiemy Symplicjusz bądź Aureliusz, dla dziewczynki znaleźliśmy jeszcze dziwniejsze imię(nie pamiętam już). Żart obrócił się przeciwko nam, wybuchła afera że jesteśmy nie odpowiedzialni że nie możemy dziecka imieniem skrzywdzić bo mu rówieśnicy żyć nie dadzą itp. Normalnie szybko pożałowaliśmy żartu. Jednak żeński odpowiednik Aureliusza (tj. Aurelia) zaczyna mi się coraz bardziej podobać :-D
 
reklama
A u nas chłopczyk to będzie Bartosz a dziewczynka Michalina - oczywiście jest kilka osób, które uważają, ze córcię skrzywdzimy - ale ja się tym nie przejmuję - w końcu Miśka to fajnie brzmi:tak:
 
Andzia_S ja mam dwie Michaliny w rodzinie. mają 4 i 2 lata. zdrobniale mówimy Michasia. Na poczatku dziwnie to brzmiało, ale teraz jest ok. Nawet zaczęlo mi sie podobać. Podobnie było z Konstancją.;-)
 
Ja długo myślałam nad Konstancją, po mojej prababci, imię bardzo mi się podoba, ale niestety dzieci są dość brutalne w kwestii rzadkich imion i nie chcę dziecka "krzywdzić" , a Michasia to dość popularne teraz imię :-) sąsiadkę 2-letnią mam Michasię i jest super :-)
 
Zgadzam sie, dzieci są okropne teraz, a właściwie rodzice, którzy je wychowują i uczą takich zachowań ...
więc to dla nas jeden z powodów, zeby zrezygnować z wyszukanego imienia ...
 
reklama
Do góry