reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imiona dla naszych pociech:)

A my chcemy: jak dziewczynka to Anna lub Maria a jak chłopak (dziś na to wpadliśmy) Maksymilian. Mam jednak nadzieję że będzie dziewczynka;)
 
reklama
Dla chłopca mamy imię od zawsze - jeszcze przed ślubem rozmawialismy o tym i ja chciałam Brunon (twarde meskie imię, ale normalne bedzie sie mówić Bruno), mąż z początku nie był przekonany, ale teraz od dawna mówimy o Brunusiu, więc jesli chłopak, to na pewno - Bruno!!!

Generalnie podoba mi sie wiele imion, ale zawsze trzeba patrzeć na to jak bedzie współbrzmieć z nazwiskiem, a z moim niewiele imion dobrze brzmi :/. No i podoba mi sie wiele imion niezdrobnionych, a ludzie zawsze będą zdrabniać :/ np; Brygida - dla mnie ekstra, ale Brydzia już nie....

No więc może Zosia (po prababci, podobno swietnej kobiecie), bo Zosia, Zosieńka, Zoska, Sophie.... wszystkie mi sie podobają.
 
Ach Motylku jak przeczytałam imię dla chłopca to tak westchnęłam, że aż się TZ na mnie spojrzał dziwnie :-)

Szalenie podoba mi się imię Brunon (Bruno), jest dokładnie tak jak mówisz, męskie i pełne tajemnicy... A drugie to Borys. Do obu TZ nie jest przekonany, ale pamiętam jak 10 lat temu dałam córce Zuzanna i jak cała rodzina wydziwiała, że dziwne imię ;-) A teraz pasuje jak ulał i wszystkim się podoba. Oprócz tych dwóch nie mam kompletnie pomysłu na coś innego, więc chyba kompromisu nie będzie.

Dla dziewczynki Oliwia, ale już wiem, że odpada, bo TZ bardzo nie chce... A mi się tylko to podoba i koniec.

A poza tym większość które wymieniłyście niestety źle mi się kojarzy :-/ Albo znałam w dzieciństwie, albo mam w rodzinie, albo teraz znam i nie mogę patrzeć na pewne imiona inaczej jak przez pryzmat ich nosicieli...
 
My z M mamy juz imiona dla chlopaka i dziewczynki.Maz juz od dawna ma upatrzone i bedzie Alexsandra albo Alexsander.Co do chlopaka to bardzo mi sie podoba jednak nie jestem przekonana do Alexsandry wiec pewnie bedziemy jeszcze z M myslec.Osobiscie bardzo podoba mi sie Madgalena.Mezowi jednak nie pasuje:wściekła/y: My musimy zwrocic uwage aby imiona pasowaly do nazwiska oraz bylo polsko-angielskie a przynajmniej latwe w wymowie dla anglikow:tak:
 
Ach Motylku jak przeczytałam imię dla chłopca to tak westchnęłam, że aż się TZ na mnie spojrzał dziwnie :-)

Szalenie podoba mi się imię Brunon (Bruno), jest dokładnie tak jak mówisz, męskie i pełne tajemnicy... A drugie to Borys. Do obu TZ nie jest przekonany, ale pamiętam jak 10 lat temu dałam córce Zuzanna i jak cała rodzina wydziwiała, że dziwne imię ;-) A teraz pasuje jak ulał i wszystkim się podoba. Oprócz tych dwóch nie mam kompletnie pomysłu na coś innego, więc chyba kompromisu nie będzie.

Dla dziewczynki Oliwia, ale już wiem, że odpada, bo TZ bardzo nie chce... A mi się tylko to podoba i koniec.

A poza tym większość które wymieniłyście niestety źle mi się kojarzy :-/ Albo znałam w dzieciństwie, albo mam w rodzinie, albo teraz znam i nie mogę patrzeć na pewne imiona inaczej jak przez pryzmat ich nosicieli...


:-Dcieszę się, że Tobie tez sie podoba, Borys też ładne. W ogóle to sporo imion męskich mi sie podoba, gorzej z dziewczęcymi, no i najgorsze sa te brzydkie zdrobnienia :/

U mnie w rodzinie jest 3-letnia Somonka (Simka) i jest SUPER!!!! ale jak usłyszałam, że będzie Simona, to tylko kojarzyła mi sie ta z "M jak miłość" :/ i zachwycona nie byłam, ale sie nie wtrącałam, bo w końcu nie ja tu decyduję, skoro to nie moje dziecko.

a teraz Simka jest świetną dziewczynką i to imię jakoś do niej pasuje ;)
 
My juz tez mamy wybrane :D
Dla dziewczynki pomyslelismy o imieniu MAJA
No ja myślę, że z racji miesiąca narodzenia pasuje jak ulał :)
Ja, mimo że chcę córkę mam napewno imię dla chłopca - Tomasz. Mi się podoba M się krzywi, ale tak samo było z Mackiem ;-)
Dziewczynka, początkowo miała być Lilianna, ale teraz już nie jestem pewna, chyba jeszcze zobaczymy. Maciek z poczatku miał być Patrykiem, a teraz nie wyobrażam tego sobie :-p Maciej strzeliło jak grom z jasnego nieba i może i tym razem tak będzie. No chyba, że będzie dziewczynka i urodzi się 30 kwietnia, kiedy sa imieniny Lilli - wtedy to chyba będzie jakiś znak :rofl2:
Mam za to na pewno obstawione drugie imię. Nie to że mi się jakoś szczególnie podoba, ale na pamiątkę. W przyszłym roku 6 maja moja babcia obchodziłaby setne urodziny. Rozmawiałam już o tym z M i w związku z takim zbiegiem okoliczności nasze majowe dziecię będzie miało na drugie Stanisław lub Stanisława po prababci :tak:
 
A My naszej niuni bo nie ukrywamy że fajnie było aby fasolinka okazała się dziewczynką damy na imię Emilia ( jeszcze chodzi mi po głowię Laura) a jak będzie drugi kochany rozrabiaka synuś to będzie prawdopodobnie Marcel.:-)
 
reklama
Mi sie bardyo podobal Marcel ale kumpela uswiadomila mi ye to malo meskie imie...
takze zmienilam na Gabriel :-p a Marcyas to faktycznie dla takiego slodkiego chlopczyka , co juz nie pasuje la meskiego faceta w przyszlosci;-)
z typowo polskich imion typu Zosia czy Hania to mi wogole sie nie podobaja., albo dla chlopcow Janek albo cos w tym stylu....
Eryk ma moj bratanek i sliczne imie ...
ja proponuje jescze dla dxiewczynki Vanessa moja bratanica tak ma na imie , sliczne po prostu:-)
 
Do góry