reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imiona dla naszych pociech ;-)

Moja córeczka nazywa się Julka. Szczerze mówiąc nieraz miałam już wątpliwości czy dobrze zrobiliśmy dając jej tak popularne imię. W tamtym momencie tylko ono podobało się zarówno mnie jak i mojemu mężowi. No i tak już zostało. Bardzo je lubimy. Myślę, że pasuje do malutkiej. Obawiam się jedynie, że w szkole będzie się to imię często powtarzać. Nie powinien być to jednak jakiś straszny problem. W drugiej ciąży od początku nastawialiśmy się jakoś na dziewczynkę (Matyldę albo Polę). Okazało się jednak, że na 90% będzie chłopak. Mamy problem z imieniem bo żadne męskie nie podoba nam się tak w 100%. W tym momencie wygrywa Kubuś. Niestety znowu strasznie popularne
 
reklama
A ja mam córkę Anetkę. Przerabialismy już wszystkie i bardziej i mniej nowoczesne i jakoś nic nie pasowało. Wiedzieliśmy że nie będzie może innych to imię zachwycać ale przecież nie o to chodzi. Po prostu nikt nie komentował. Tak się mąż uparł i do brzuszka już mówił. A teraz już wiadomo że inne imię by nie pasowało do naszej Anetki. No i naprawdę jest rzadko spotykane. . .No i mówimy wyłącznie Anetka ona sama mówi ze ma na imię Ajetka - ma prawie 2 latka

Moje imie :D ale mi sie w sumie srednio podoba, a Anetka wszystkim zabronilam mowic :D jedynie Aneta.

Moj maz tez mowil ze moze Maksymilian, jednak my mielismy psa Maxa i mi sie nie podoba :) ja chcialam jeszcze Olaf ale nie przekonam mojego do tego imienia a drugiej strony nie chcialabym zeby kiedys na niego mowili " balwan " :D
 
Moja córeczka nazywa się Julka. Szczerze mówiąc nieraz miałam już wątpliwości czy dobrze zrobiliśmy dając jej tak popularne imię. W tamtym momencie tylko ono podobało się zarówno mnie jak i mojemu mężowi. No i tak już zostało. Bardzo je lubimy. Myślę, że pasuje do malutkiej. Obawiam się jedynie, że w szkole będzie się to imię często powtarzać. Nie powinien być to jednak jakiś straszny problem. W drugiej ciąży od początku nastawialiśmy się jakoś na dziewczynkę (Matyldę albo Polę). Okazało się jednak, że na 90% będzie chłopak. Mamy problem z imieniem bo żadne męskie nie podoba nam się tak w 100%. W tym momencie wygrywa Kubuś. Niestety znowu strasznie popularne

Ja tez mam corke Julie i Milene :) ja w sumie nie patrze na to czy popularne czy nie, dawniej tez sie imiona powtarzaly i co druga byla zosia, marysia itp :D wystarczy zobaczyc na imiona starszych ludzi
 
Ja też przestałam się przejmować popularnością imienia. Aleksander mi pasował, bo dobrze brzmi i w Polsce, i w Anglii, a to było dla nas najważniejsze. Wielkie mi co, że Olków coraz więcej, widocznie takie ładne imię ;)
 
U mnie pierwszego syna imie wybierał byly mąż a ze mi Sebastian tez sie podoba to się zgodziłam, drugiego ja wybieralam Krystiana (maly Ronaldo [emoji23][emoji23][emoji23] ) a teraz bedzie Andrzej ,bylo juz imie wybrane od początku naszych starań po zmarlym Tatusiu mojego męża. Będzie Andrzej -Aduś i nie bede zwracala uwagi na czyjeś zadanie. To moj synuś i koniec kropka[emoji23]
 
My skłaniamy sie do Marysi lub Mikołaja, w pierwszej wersji była Matylda/Jaś ale rodzice zaczęli mi obrzydzać Matyldę bo tak krowy sie na wsi nazywa, ehh, wiec jak mają cudować i nie mówić do naszego dziecka po imieniu to zaczęliśmy rozważać inne. Ale jeszcze sporo czasu wiec pewnie sie zmieni koncepcja [emoji1]
 
U nas dla dziewczynki od zawsze Małgosia a że będzie najprawdopodobniej drugi synuś to musimy pomyśleć, mnie się Wojtuś, Ignas czy Jakub podoba a mąż jeszcze nie myślał więc czekam na jego propozycje.
 
reklama
Mąż kręci na wszystkie nosem ale sam nie podał żadnej propozycji. Jestem bardzo za Ignasiem.
Mój M też się krzywil na Julka, ale ostatecznie jego ciotki stanęły murem za ty m imieniem. Teraz myślimy o Agacie lub Gabrysi. Agatą miał być Julek w razie czego. Ale...Agaty mamy 4 w rodzinie, dorosłe kobiety. Gabrysia.... Sama nie wiem już, a M skłania się ku Gabrysi, zwłaszcza, że ta sama ciotka mówi, że fajne imię ;)
 
Do góry