reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imiona naszych maluszków :)

AniaSm ja tez tak mam ze kojarze imiona z ludzmi ktorych znam, wiec takie co maja ludzie ktorych nie lubie to odpadaja no i jezeli wiem ze ktos ma psa o danym imieniu to tez odpada :p
 
reklama
Angie, z tymi psami to prawda, czasem ludzie nazywają tak "normalnie" a potem się dziwnie czuję widząc coś takiego... I dziecka na pewno bym już tak nie nazwała ;-)

Ja dla chłopca strasznie bym chciała Filipa, ale nie rozmawiałam jeszcze o tym z A, bo uznaliśmy, że zaczniemy wybierać, jak będzie płeć. A pewnie i tak będzie dziewczynka :-p
Z resztą wszystkie ładne imiona są teraz tak bardzo popularne ;) Moda to moda, jak ja chodziłam do szkoły wszędzie były Anie, Magdy, Agnieszki i Marty, a Natalią byłam tylko ja :-D
Teraz królują Zuzanny, zauważyłam, że prawie wszędzie są na topowych miejscach. I jest dużo Nikoli, Angeli i innych niby oryginalnych, ale one strasznie powszednieją i tracą na swoim uroku.
Miałam koleżanki o imionach Kornela, Koleta, Żaklin... a to takie już obce i dla mnie nie ma w sobie takiego uczucia. Niby nie jestem tradycjonalistką ale jak imię to chciałabym Polskie dla dziecka, nawet jeśli za parę lat wyniesiemy się z kraju ;-)
 
Ja raczej tez na polskie stawiam ;-)
Dla dziewczynki podoba mi się Amelia,ale m niebardzo,ładnie jest też Maja lub Hania,ale i tych i tych ostatnio sporo moze sie zdecydujemy na Marysię.Dla chłopczyka mi sie podoba Filipek lub Aluś,ale tu znów m protestuje.Może Tomuś.
 
Nasz synek miał się nazywać Jakub, ale strasznie dużo teraz Jakubków.
Zdecydowaliśmy się dać synkowi na imię NATAN.
 
Jakoże znamy juz płeć to wymyślilam sobie mówić do brzuszka Kubusiu :)
Nie wiem czy takie imie zostanie, choć to jeden z moich typów. Kuba brzmi sympatycznie choć Jakub mi sie nie podoba. Jednak skróty imion są bardziej urocze.
A jak nie to to może Tomek.
 
Nimfii Kuba to bardzo ładne imię,ale znów co drugi to teraz Kubuś ;-) nawet moja kuzynka urodziła w tym tygodniu Kubusia:-D
Mi się Tomuś też podoba,był to nawet mój typ.Niby popularne imię ,ale jakoś chyba teraz niewiele dzieci dostaje takie imię.

Ja ciągle myślę nad imieniem.Chyba jednak Maja,ale to też teraz "modne",chociaż mi się ono od dawien dawna podoba.Jeszcze z m nie rozmawialiśmy o imieniu.No kiedyś tam dawno,ze moze Marysia,ale teraz odkąd wiemy,ze na bank dziewczynka to nie rozmawialiśmy.Z resztą mój m coś mało wylewny w tym temacie:eek: Czym tez mnie do łez doprowadza.Tak jakby w ogóel to do niego nie docierało,albo jakby to było takie oczywiste dla niego.Na usg się ucieszył,ale tak na codzień to w suie o dziecku nie rozmawiamy dużo:eek: Wkurza mnie tym.
No to sie wyżaliłam w sumie na nieodpowiednim wątku:sorry:.

A nie wiem czy wam juz to pisałam,ale ostatnio oglądałam Tomka z małym to on powiedział,ze siostrzyczka będzie się nazywała Gruby Zawiadowca:-D ten to ma podejście do tematu ;-)
 
Madzia :D twoj synek ma poczucie humoru z tym wybieraniem imion. Ja takze probuje Macka podpuścic aby podpowiedzial jakie imie mu sie podoba, a on nic. Wiem ze podobaja mu sie imiona z bajki Tomek i przyjaciele, stad tez moj typ na Tomka :p Albo i Kuba, mnie sie podoba tez Piotrek ale to odpadnie u mojego męża (uraz z mlodosci do tego imienia).
Natomiast wczoraj mąż uznal ze imie pewnie wybierzemy znowu na porodówce (tak bylo w pierwszej ciązy ze cala ciaze sie nie moglismy zdecydowac). No i tez malo rozmawiamy o tym Kubusiu naszym ;) Raczej o remoncie i tego typu sprawach. Ale i aj jestem mniej wylewna w temacie ciazy. Przy pierwszej ciazy gadalam o niej non stop a teraz tylko jak ktos zapyta o cos konkretnego.
 
reklama
Do góry