reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

INSEMINACJA 2021 - Komu się udało?

Po której inseminacji się udało?


  • Wszystkich głosujących
    34
No tak, rzeczywiście nie pomyślałam o tych badaniach. Ale właśnie się dziwiłam, że tyle osób tutaj prywatnie chodzi, a dużo badań jest na nfz i terminy krótkie. Przynajmniej ja max miesiąc na coś zawsze czekałam.
Ja korzystalam na nfz z takiego programu leczenia niepłodności i byly robione tylko podstawowe badania plus 3 inseminacje, niestety dokladniejsza diagnostyka tylko prywatnie
No tak, rzeczywiście nie pomyślałam o tych badaniach. Ale właśnie się dziwiłam, że tyle osób tutaj prywatnie chodzi, a dużo badań jest na nfz i terminy krótkie. Przynajmniej ja max miesiąc na coś zawsze czekałam.
Ja byłam w programie leczenia niepłodności na nfz i część badań mialam refundowanych a część nie (w to wchodziły 3 inseminacje) i na tym koniec jeśli chodzi o głębsza diagnostykę to wszystkie inne badania nie sa refundowane.. Niestety.. Terminy tez sa odległe.. Wszystko zalezy tez od placówki z ktorej korzysasz😊
 
reklama
Poczatki sa trudne, ale dasz radę, jesli możesz skorzystaj z pomocy psychologa, warto miec osobe ktorej mozesz sie wygadac😊 jeśli potrzebujesz jakiejs rady to pisz dziewczyny tutaj sa doświadczone i maja lub czekaja na swoje male pociechy 😊 a gdzie bedziesz miala robiona drożność? Samo badanie przebiega szybko jest bezbolesne bo jest w znieczuleniu i od razu wiesz co i jak 😊
dziękuję za ciepłe słowa; psychika mi się rozpada, ale może dam radę. Robię w Krakowie, prywatnie.
 
dziękuję za ciepłe słowa; psychika mi się rozpada, ale może dam radę. Robię w Krakowie, prywatnie.
Wierz mi dasz rade😘 kazda z nas mysli ze nie da rady, a potem jakos sie podnosimy i dajemy rade😘 ja w styczniu uslyszalam od 4 znajomych ze beda miec dzidziusia, gdzie moja 4 inseminacja sie nie udala i tez mialam moment zwatpienia.. Ale widocznie taka jest droga do naszego szczęścia! Bedzie dobrze! I pisz jak cos😘 mozliwosc wygadania sie jest bardzo potrzebna😊
 
dziękuję za ciepłe słowa; psychika mi się rozpada, ale może dam radę. Robię w Krakowie, prywatnie.
Trzymam kciuki :) polecam klinikę artvimed. Nami akurat zajmował się dr Chrostowski i udało się za pierwszym razem :)
U nas sytuacja identyczna jak u ciebie także trzeba mieć nadzieje! My dodatkowo wspomagaliśmy się dietą z akademii płodności.
 
Witajcie dziewczyny!
Wracam po przerwie. Niestety 3 inseminacja się nie powiodła, tak jak się tego spodziewałam 😐
Później miałam histeroskopie diagnostyczną, na szczęście wynik histopatologiczny nie wykazał żadnych nieprawidłowości. Potem byłam na wizycie u ginekologa i endokrynologa i kolejne badania itd.
Po konsultacji z lekarzami podjęliśmy decyzję że chcemy podejść do procedury in vitro.
 
Wierz mi dasz rade😘 kazda z nas mysli ze nie da rady, a potem jakos sie podnosimy i dajemy rade😘 ja w styczniu uslyszalam od 4 znajomych ze beda miec dzidziusia, gdzie moja 4 inseminacja sie nie udala i tez mialam moment zwatpienia.. Ale widocznie taka jest droga do naszego szczęścia! Bedzie dobrze! I pisz jak cos😘 mozliwosc wygadania sie jest bardzo potrzebna😊
Dziękuję :*** u mnie też każdy dookoła zachodzi w ciąże i "wpada". Nie wiem co to znaczy:(
 
Trzymam kciuki :) polecam klinikę artvimed. Nami akurat zajmował się dr Chrostowski i udało się za pierwszym razem :)
U nas sytuacja identyczna jak u ciebie także trzeba mieć nadzieje! My dodatkowo wspomagaliśmy się dietą z akademii płodności.
Ja jestem w klinice w Krakowie Macierzyństwo, ale nie wiem nic o niej.
 
Hej dziewczyny! Może jest na grupie osoba, która mi coś na ten temat powie. Myślę, że u mnie nie dochodzi do zagnieżdżenia pęcherzyka, bo u męża dobre wyniki, u mnie tak samo i owulacja super, więc chyba tylko o to chodzi, ale to tylko moje domysły. Od 3 cykli biorę luteinę, która ma niby pomoc (luteina 100 co 8h dopochwowo). Czy któraś z Was brała większą dawkę, albo częściej i się udało? Tak sobie myślę, że pewnie dziewczyny, którym się udało zmieniły grupę 😅
 
Ja pierwsze 3 inseminacje mialam na nfz bylam zadwolona😊 jesli chodzi o inseminacje prywatnie to komfort jest zdecydowanie lepszy😊 nie musisz robic inseminacji w trzech cyklach pod rzad czasem nawet sie nie da bo różne sa przeciwności losu 😜 chodzi o badania ktore potrzebne sa do inseminacji bo one sa wazne tylko pol roku😊 na nfz sa refundowane a prywatnie mnie i meza kosztowaly okolo 1300 zl
Jakie warunki trzeba spełnić by mieć inseminację na NFZ?
 
reklama
Dziewczyny, jak to jest z progesteronem? Miałam w tym miesiącu inseminacje. Była stymulacja lekami. W piątek 28 stycznia miałam inseminacje, w sobotę 5 lutego byłam zrobić progesteron. Czemu taki niski? Były dwa pęcherzyki.. Co może mieć wpływ na to? 🤦‍♀️ brak siły na to wszystko 🤦‍♀️ progesteron- 14,31
 
Ostatnia edycja:
Do góry