reklama

interwencyjne

Bialaa

Zaciekawiona BB
Witam
nie wiem gdzie mam umieścić to pytanie wiec może tutaj...
jestem zatrudniona w ramach pracy interwencyjnych do lutego 2011 ...mam pytanko czy jak by teraz zaszła w ciążę musi mnie pracodawca przedłużyć umowę ? przedłużyć ją do porodu czy w ogóle mi ja przedłużyć? pomóżcie strasznie chciałabym dzidzie ale nie wiem jak to jest z pracami interwencyjnymi
 
reklama
Prace interwencyjne to umowa o pracę, jeżeli ma Pani podpisaną umowę na prace interwencyjne obowiązują ją przepisy Kodeksu Pracy, a jedynym przepisem ogólnym KP, który nie ma tu zastosowania jest art. 25[1] KP. Natomiast umowa ta (jak każda umowa o pracę) ulega przedłużeniu na zasadach określonych w art. 177 KP.
Jeśli zatem w lutym 2011 (konkretna data wskazana jest w umowie jako data wygaśnięcia umowy) Pani ciąża będzie starsza niż 3 mieisące, Pani umowa ulegnie przedłużeniu do dnia porodu. Nie będzie Pani przysługiwał urlop macierzyński, będzie Pani jednak miała prawo do zasiłku macierzyńskiego.
 

Nowe wątki

reklama
reklama
Wróć
Do góry