reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak dbać o siebie?

ja jeszcze nie urodzilam, (39tc) a rozstępy niestety są. wprawdzie brzuszek gładki, ale piersi, biodra... katastrofa. może ta Mustella pomoże. no i przyda się aerobik.. 20 kilo mi przybyło i to wszędzie. Buzię mam okrągłą jak księżyc w pełni, o reszcie nie wspomnie. nawet palce u stóp mam pulchniutkie.... a brzuch i tak wystaje na metr.. normalnie wieloryb :lol: mam nadzieje że po porodzie zrzuce, bo małżonek patyczaków nie lubi, ale wielorybów też nie :lol:
 
reklama
Droga Martynko
O tych 20 kilo cos wiem - niestety:oops: . A stopami sie nie przejmuj, bo prawdopodobnie sa opuchniete. U mnie pod koniec ciazy caly czas byly spuchniete, nawet rano. Buty malam o 3 numery wieksze. Ale zaraz po porodzie zeszlo :-)

PS. Ponawiam pytanko:

Czy karmiaca moze chodzic na basen i do sauny ?
... A na solarium ? :lol:

Mam big imprezke za 3 miesiace i chce sie jakos przygotowac, coby nie powalic wszystkich moim poporodowym wygladem :roll:

podrawiam :lol: [/i]
 
Na basen, owszem - czysty, sprawdzony.

A sauna i solarium - o to najlepiej zapytaj lekarza. 8)


W ciąży przytyłam 19 kg. 5 uciekło mi zaraz po porodzie, pozostałe w miesiąc, nawet z niezłym naddatkiem.
Karmiłam i to było to!

Obecnie ważę 58 - 60 kg.
 
Iwonia to podobnie do mnie :lol: tez mi sie przytylo w ciazy to chyba ogolna norma, ale po porodzie jakies 6 misiecy...no i przy karmieniu piersia full time schudlam tak ze wygladalam jak smierc na urlopie :shock: teraz wracam do normy juz przytylo mi sie 1kg a wazylam 50 kg :shock: najmniej w karierze :wink: zobaczymy jak bedzie tym razem (jestem w 15 miesiacu ciazy i na razie brzusi jakby objedzony byl i nic poza tym...
a na rostepy to caaaaaalutki czas smarowalam brzuchol takim balsamem z mala kakaowego-niestety nie wiem czy jest dostepny na rynku polskim (palmer's cocoa butter formula) rewelacja aprzy tym pachnialam jak czekolada hehe :lol: no i rozstepow nie przybylo. (www.palmerscocoabutter.com)
ale nadal pozostal problem pryszczkow na buzi :( a nigdy wczesniej nie zdarzalo mi sie miec takie niespodzianki na policzkach i boje sie ze po nich moga zostac jakies slady :( czy Ktoras z Was wie moze jak temu zapobiec??
cmoki w boki
 
Przed porodem ważyłam niecałe 59 kilo, nie wiem ile przytyłam podczas ciązy, po ciązy przy karmieniu schudłam, i wglądałam świetnie
A teraz klapa :( :twisted:
Mam około 65 kilo (już nawet na wage nie wchodzę) czuję sie jakbym cały czas chodziła z kółkiem do pływania :( taki mam pontonik na brzuchu :( no i kurczej jem słodycze jak potrącona :(
POMOCY !!!!!!!!!!!!!!

Aha no i niestety jestem leń pospolity, mało sie ruszam :(

Może ktoś mi da kopniaka na otrzeźwienie :)
 
Hej, ja Ci dam kopniaka !! :)

Takiego jakiego dala mi moja kolezanka
" ...od siedzenia w domu i wcinania slodyczy nikt jeszcze nie schudl! wiec DO ROBOTY !!"
Mnie pomoglo, od 5 dni nie jem slodyczy ziemniakow i bialego pieczywa. Poza tym STARAM sie nie jesc po 18, a jak juz to jogurt.

Poza tym jak sobie pomysle ze mala chwilka slabosci (a chwilka zdarza sie co chwile :-)) w konsekwencji doprowadza do postury typu big-mama - to ... raczej se daruje, czego i Wam kolezanki drogie zycze :-)

Pozdrawiam
 
Dzieki MIika za kopniaka czekam na jeszcze ;)


A nie można wszyć jakiegoś preparatu pod skórę (tak jak alkoholikom) bo ja kurcze już nie mogę :( jak nie zjem czekolady to cały dzień do d.... Przepraszam za słownictwo.

Nie jestem gruba, ale już mnie zaczyna męczyć te kilka kilogramów nadwagi po ciąży, no i ten piękny wystający w brzuszek, tak jakbym teraz w ciązy była :)


MOże macie jakieś sposoby????

Jakieś praparaty, herbatki sprawdzone, czy jakieś diety ale takie logiczne (a nie że nie mam nic jeść bo ja sie na takie nie nadaję)

Mówisz MIka że postrua big-mama powinna mie przerazić, no mam nadzieję że pewnego pięknego dnia nie obudzę sie z taką posturą ale narazie niestety mnie to nie przeraża :( bo w większosć swoich starych rzeczy mogę sie zmieścić no i dostalam kilka po mamie.

Ale dzięki
 
Martyna - dziekuje za pomysł - brałam chrom ale to chyba nie dla mnie :( dlaej sie obżerałam.
Ze mna to jest tak
jak urodziłam Kaśkę to szybko wróciłam do normy sprzed ciaży bo karmiłam piersią, i nawet byłam lekko szczuplejsza.
Karmiłam do 14 miesiaca i już kiedy kaska jadła tylko na noc powinnam zacżąć ograniczać jedzenie a ja miałam to głęboko bo niby po co sie tym martwić, No i teraz mam.

Teraz kaska ma już ponad dwa lata a ja z nia siedze w domciu, wstajemy kiedy chcemy :) no i chyba zbyt mało sie ruszamy :( ale spróbuję na wiosne to zmienić bo teraz pogoda nie nastraja mnie zbytnio optymistycznie
 
Witam
Martyna, z tymi "kilkoma" kg nadal walcze. I wcale nie jest prosto. Powiem wiecej JEST TRUDNO :-)
A karmię piersią i myślałam że będzie mi łatwiej. Będąc w ciąży prawdę powiedziawszy miałam nadzieję, że podczas karmienia cialko SAMO :-) zniknie haha. a tu kicha... nie znika !!
W ciazy przytylam 20 kilo a jak narazie pozbylam sie połowy - to mało.
Wielkie dzieki za opinię nt. basenu itd... cały czas słyszę sprzeczne informacje na ten temat.
Rodzilam 4 miesiace temu, wiec sądzę, że co sie miało zagoić, to się zagoiło. Tylko nagly przyplyw mleczka moze byc 'nieciekawy' podczas aquaaerobicu hehe.

Wielkie dzięki za pomoc.
[/b]
 
reklama
Blaszko, ja z chęcią też bym się 'zaszyła' 8) hahahah. Świetny pomysł, moze ktoś niedługo coś takiego wymyśli.
Dziś jest 6 dzień jak nie jem slodyczy - jest to dla mnie duuuże wyzwanie, ale puki co, sobie radzę.

Jak zaszłam w ciążę, przestałam palić i rekompensowałam sobie to właśnie slodyczami. Uzależniają równie mocno :-) no i generalnie kubki smakowe mi zwariowaly, bo kręci je tylko to co slodkie... ehh...

A na czekoladową jazdę pomaga magnez, jesli nie karmisz to spokojnie możesz brac nawet bez konsultacji z lekarzem - a i nerwy się ukoją :-) Ja karmię, wiec musze to skonsultowac.

Pozdrawiam i powodzenia.

piszcie dziewczyny jak Wam idzie !!
 
Do góry