reklama

Jak nauczyc trzymać smoczek?

reklama
Mój syn oporny, może i lepiej, czasem zassie jak ruszam smoczkiem góra-dół. Na to by nie wypadał jeszcze jest za mały :-)
 
Próbowałam nauczyć moje dzieci smoczka - bez skutku :) Ale jakiś czas temu zebrałam pochwałę od logopedy, że syn z opóźnionym rozwojem mowy - nigdy nie korzystał ze smoczka :)
 
u nas smoczek akuku jest, taki z gumką ortodontyczna wiec zgryzowi nie szkodzi, poza tym z tymi smoczkami jest to wyolbrzymione, wystarczy poczytac ile osób łaziło ze smoczkiem nawet i do 4 roku zycia a zeby teraz maja zdrowe i równe, bez zadnych tragedii
 
Jak dziecko nie chce smoczka to nie dawaj na siłę, nie które dzieci nie ciągną smoczków bo nie lubią i to jest dobrze rozwiązanie, co innego jak dziecko non stop płacze to wtedy podajemy smoczek.
 
Znajome przyzwyczajały dziecko do smoczka na wiele sposobów. Fakt, że maluch powinien kojarzyć to z czymś dobrym. Dlatego może spróbuj dawać mu smoczek zaraz po karmieniu kiedy jest spokojnie. Opcja wypróbowania różnych rodzajów i kształtów też może okazać się odpowiedzią. Należy też pamiętać, że nowe smoczki mogą mieć nieprzyjemny posmak. Czasem nasmarowanie go mlekiem to dobry sposób na przekonanie malucha. Z drugiej strony lepiej pamiętać, że nic na siłę. Nie każdy maluch potrzebuje smoczka, można próbować, ale nie przytrzymywać go w buzi malucha na siłę.
 
ja tez jestem tego zdania, ze jak nie chce smoka, to nie dawac, my jak pisalam mamy z akuku z gumka ortodontyczna, wiec jak juz dawac to taki i najlepiej silikonowy, moj nie ssal smoka do 8 miesiaca zycia, a potem goraczkowal, byl senny caly dzien i tylko smoczek mu pomagal i tak mu zostalo
 
reklama
reklama

Nowe wątki

reklama
reklama
Wróć
Do góry