reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

jak podajecie obiadki?

A u nas postepy w samodzielnym jedzeniu. Wczoraj na kolacje Noemi samodzielnie jadla salatke pomidorowa LYZECZKA :-D Soczek z pomidora tez fachowo nabierala na lyzke. Duzo czasu jej to zabralo ale zjadla wszystko :-)

Sklad salatki: pokrojony pomidor bez skorki
kurcze zazdroszczę mój mały sprawnie operuje łyżeczka ale jak już próbuje trafić do buzi przekręca łyżeczkę i wszystko ląduje na ubranku, jeszcze chyba długo mu zajmie :)
 
reklama
kurcze zazdroszczę mój mały sprawnie operuje łyżeczka ale jak już próbuje trafić do buzi przekręca łyżeczkę i wszystko ląduje na ubranku, jeszcze chyba długo mu zajmie :)
Dobrym rozwiązaniem jest danie dziecku nie za dużej łyżki do zupy - wtedy więcej ląduje w buzi;-). I podać łyżeczkę dziecku do trzymania w połowie długości.
 
Kaja jadla dzisiaj sama zupe lyzeczka :tak: tzn. paluszkami wybierala jarzynki i kladla na lyzeczke, po czym hop do buzi :rofl2: W ten sposob nic jej na podloge nie spadlo :-D
 
ja podkarmiam nadal spod tak zwanego stołu, bo Nina to był niejadek i teraz mam trochę uraz do zostawionej w miseczce zupy, a dzięki sposobowi "spod stołu" zjada tyle co jej tata:-) ale karmienie to zawsze próba kreatywności rodziców, bo sam akt karmienia jej nie interesuje, także tańczymy, stepujemy i takie tam. "Ostatnio dajemy jej mniejszą miseczkę i łyzkę i trochę obiadku ląduje u niej, ale raczej rączkami się bawi niż łyżką do buzi trafia, ech ciężko :-D
 
u nas postęp, mały interesuje się samodzielnością i całkiem sporo trafia nie tylko na brodę i policzki ale i do buzi :) pozdrawiam
 
Do góry