reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak wygląda PORODÓWKA

nIE STRESUJE SIĘ TAK BO TO DZIDZIUSIOWI SZKODZI. ZOBACZYSZ NEI BĘDZIE TAK ŹLE. SKORO TO TAKIE WAŻNE DLA CIEBIE TO KONIECZNIE ZNAJDŹ SZPITAL, KTÓRY MA DOBRY SOCJAL - MÓJ BYŁ OK (ŻADNEGO POKAZYWANIA PUBLICZNIE KROCZA) ŻADNEGO TRAKTOWANIA JAK MIĘSO TYLKO PRZEMIŁA POŁOZNA, KTÓRA MNEI NA KROK NIE ODSTĘPOWAŁA, ŻADNEGO RODZENIA NA LEŻĄCO, NACINANIA KROCZA WSZYSTKO JAK W KOLOROWYM KATALOGU I WSZYSTKO ZA DARMO - SĄ TAKIE SZPITALE:)


Ale jak rodzisz dziecko 4300g ( tak jak ja) to nie mam mowy o nie nacinaniu krocza, byłam na to przygotowana.
Oczywiście jeśli Cię nie natną to nie musisz "tyłka" pokazywać.
 
reklama
Ale jak rodzisz dziecko 4300g ( tak jak ja) to nie mam mowy o nie nacinaniu krocza, byłam na to przygotowana.
Oczywiście jeśli Cię nie natną to nie musisz "tyłka" pokazywać.
w styczniu sąsiadka 4900 bez nacinania urodziła, wcześniej dziecko 5000 też bez nacinania, 3 tyg temu przyjaciółka 3900 bez nacinania. wszystko od szpitala zależy.
A co do szpitali z oddzialem noworodkowym. Gdy urodzisz dziecko i nie daj boże coś będzie nie tak to i tak je wiozą do szpitali klinicznych na sygnale
 
w styczniu sąsiadka 4900 bez nacinania urodziła, wcześniej dziecko 5000 też bez nacinania, 3 tyg temu przyjaciółka 3900 bez nacinania. wszystko od szpitala zależy.
A co do szpitali z oddzialem noworodkowym. Gdy urodzisz dziecko i nie daj boże coś będzie nie tak to i tak je wiozą do szpitali klinicznych na sygnale

Owszem ale czasem liczą się minuty.
Jak masz do pokonania 20 km np w warszawskim korku to nie tak hop siup.

Słyszałam, że jak krocze jest odpowiednio przygotowywane w czasie ciąży poprzez masaże to można spokojnie urodzić bez nacinania nawet bardzo duże dziecko.
 
Owszem ale czasem liczą się minuty.
Jak masz do pokonania 20 km np w warszawskim korku to nie tak hop siup.

Słyszałam, że jak krocze jest odpowiednio przygotowywane w czasie ciąży poprzez masaże to można spokojnie urodzić bez nacinania nawet bardzo duże dziecko.

jasne że liczą się minuty (gdy dziecko przyduszone wtedy radzą na miejscu) ale gdy pojawia się jakaś wada to niestety i tak na sygnale do szpitala iv jednostki referencyjnej a taką mają tylko kliniczne
 
kakakarolina troche w błedzie jesteś chyba ze trafiłas na lpeszy szpital niz ja. gdy urodziłam małego w 2 dobie rodziła jakas kobieta skrajnego wczesniaczka no i w Debickim szpitalu prze cała noc próbowali go rattowac bez aparatury bo nie maja takiego sprzetu a dopiero o 12 w ciagu dnia wzieli sie za przewozenie małego do szpitala w Rzeszowie ( droga do rzeszowa 45 min minimum)
 
umi2 pewnie nie było karetki wcześniej dla noworodków taka nasza smutna rzeczywistość. Moja lekarka jeździ taką karetką z noworodkami (jest ordynatorem intensywnej terapii noworodków) a że jest znajomą mojej mamy opowiada mi jak wygląda dyżur. Siedzi całą noc w karetce i jeżdżą po całym śląsku i zwożą do CZD w katowicach
 
kakakarolinka wręcz przeciwnie była albo inaczej poprost chceli pokazać ze oni tez potrafią i dadzą rade małego uratować. W środku nocy gdy moje dziecko płakało z braku pokarmu przyszła do mnie pani pediatra i mnie ochrzaniła ze mam dziecko uspokoic bo inni chcą spać a oni czasu nie mają dla nas bo probują dziecko uratować. Skarjny wczesniaczek i w oggóle wymieniła szereg zagrożeń dla maleństwa, na moje pytanie i w sumie oburzenie czemu nie dzwonia na szopena do rzeszowa do szpitala ( tam jest oddział dla takich maluszków) kobieta wzruszyła ramionami i stwierdziła ze pomysla o tym...
 
5 kg naturalnie :szok:

Odważni są lekarze w naszej Polsce...

Julka ze swoją wagą urodzeniową powinna być urodzona przez cesarkę, do dzisiaj pamiętam jak moja położna o 12 w nocy na korytarzu opieprzała młodą lekarkę że po USG było w opisie że dziecko na pewno poniżej 4 kg.
 
oj to może. Co kraj to obyczaj:) ale ja bym nie była zadowolona, że próbują się wykazać zamiast oddać w dobre ręce... nie wiemy o co tam dokładnie chodzio ale swoje powody mieli

kaamaa u mnie w szpitalu położna się chwaliła że nawet 6 kg przyjeli naturalnie. Ale tam pracowały anioły nie kobiety:blink:
 
reklama
kakakarolina tak mieli:-) Debicki szpital jest chyba jednym z najgorszych na Podkarpaciu i checieli miec zapewne choc jedną zasługę

Wow 6 kg niemowlak?
 
Do góry