reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jakie imiona dla grudniowych maluszków...

ja bylam w klasie gdzie na 16 osob bylo nas 4 moniki !!!! da sie rozroznic :)
ja chcialabym zeby to bylo imie polskie !!!! anie jakies oliwie czy vanessy ...
 
reklama
U nas już dawno umówione: Franciszek lub Joasia :-) Dla ciekawskich dodam, że imiona dla 5ciorga dzieci w kolejności ustalaliśmy jeszcze przed ślubem:-D
 
mea osi mam takie samo zdanie jak Ty co do tych vaness itp, jak to potem brzmi z jakims polskim nazwiskiem. Poza tym tesciowa pracuje w domu dziecka i tam te biedne dzieci nie dosc ze wiekszosc rodzice alkoholicy i patologia to jeszcze imiona typu nadie, ismeny, donaty, dżesiki. masakra
 
mea osi mam takie samo zdanie jak Ty co do tych vaness itp, jak to potem brzmi z jakims polskim nazwiskiem. Poza tym tesciowa pracuje w domu dziecka i tam te biedne dzieci nie dosc ze wiekszosc rodzice alkoholicy i patologia to jeszcze imiona typu nadie, ismeny, donaty, dżesiki. masakra
Zaraz ale co do tych imion ma Donata i Nadja?
Donata to imię stare i używane w Polsce od lat, prababcia męża tak miała.
Nadja to imię rosyjskie ale też częste swojego czasu.
Nie widzę powodu aby stawiać te imiona obok "kombinacji" typu ismena.
Ja słyszałam ostatnio imię Ineza. :szok:
Buźki dziewczynki
 
Warto upewnić sie w danym urzedzie czy mają w swoim rejestrze takie imiona:tak: mi sie Nadja bardzo podoba ale można też np Nadzieja nazwać, też pieknie:tak:
pamietam że np koleżanka problem miałam jak nazywala dziecko Nataniel, bo takiego imienia nie mieli, albo zamiast Wiktoria- Victoria- też nie było.
 
No tego nie wiem, mi też Nadja się podoba.
U nas w przedszkolu jest Kevin, a moja koleżanka ma Victorie i Veronice, ale one mają podwójne obywatelstwo może wtedy inaczej na to patrzą w urzędzie, nie wiem muszę jej spytać.
Z tego co wiem można dać jak się chce tylko żeńskie na "a" maja się kończyć (ustawa o języku polskim)
Z anegdotek to jak mój mąż poszedł zgłosić syna to pani w urzędzie poszła sprawdzić, czy jest takie imię bo nie słyszała :szok::-D
On ma Jonasz poprostu
 
reklama
A ja tam nadal nie wiem ,dzis juz mi sie zadno nie widzi imie jakie podobało mi sie wczesniej !!!:szok: Moj Patryk mial byc Wiktoria ,gdyz cala ciaze byl dziewczynka i przed cesarka 15 minut tez byl girl !!!! Wiec myslalam ze zostanie Wiktoria. Ale jak sie urodził chlopak ,to nawet nie mielismy imienia zastepczego dla chlopaka.Najlepsze jest to z tego ze ja w jednym szpitalu na salii pooperacyjnej a maz kilka ulic dalej w drugim szpitalu ciezko chory !!!!!!!!!!! Telofon do meza ze zamiast dziewczyny mamy boya ....ktory nie ma imienia.....wystarczylo nam 2 minuty ...ze zostal Patryk "zapytałam a moze Patryk ???? a moz ty a moze Oskar ??? no i został "Patryk Oskar".Pełen spontat!:-D:-)
 
Do góry