reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jakie imionka?

Co prawda jestem sierpniowka, ale tmat mnie zaciekawil wiec sie dopisze :-) Jeszcze nie wiemy co bedzie ale imiona mamy juz wybrane. Dla chlopca Seweryn, a dla dziewczynki Zuzia albo Amelka. Przeczucie mam ze bedzie chlopaczek :-D
 
reklama
A u nas temat imion dla przyszłych dzieci pojawiał się już przed ślubem ....wtedy jeszcze nie planowaliśmy konkretnie potomstwa ale zawsze było przy takich wyborach dużo śmiechu.....
wiem ,że to za wcześnie ale pomalutku ,po cichutku myślimy o tym....
Mi podoba się : Maria , Klara albo Agata ......dla chłopca nie mam pojęcia może : Kacper albo Stanisław
Mąż nie ma typów jeżeli chodzi o dziewczynkę ....Stwierdził ,żę nie będzie w to ingerował ale bardzo chciałby Władysława po swoim śp.dziadku .Dla mnie mały Władziu jest nie do przyjęcia .....więc będzie jeszcze pewnie z tego niezła awanturka ....hi hi .Mieszkamy w Norwegii .dzidziuś urodzi się tutaj więc mąż ma jeszcze pomysł ,który zupełnie mi się nie podoba .Żeby wybrać imiona typowo norweskie......Na pamiątkę naszego życia tutaj i ze względu na miejsce narodzin.....Ja jestem bardzo temu przeciwna .Jesteśmy Polakami , nasze dzieci też będą ,bez względu na to gdzie mieszkamy ....hmm...hmmm Trzeba będzie dojść do jakiegoś kompromisu a to nie będzie wcale łatwe .....

Norge - zaciekawiły mnie te norweskie imiona... daj kilka przykładów - może coś fajnego wybierzemy ;-)
 
Ja ze wzgledu na to ze mieszkam w Belgii to imona musza rownie dobrze brzmiec po polsku (dla mnie) i po francusku (dla meza) i tu czesto zaczyna sie problem
 
Norge - zaciekawiły mnie te norweskie imiona... daj kilka przykładów - może coś fajnego wybierzemy ;-)


Podaję kilka przykładów norweskich imion ,na wszelki wypadek określam ,które dla dziewczynek a które dla chłopców :-)
Dla chłopców: Gunnar , Ungwe,Marius,Thron,Nurwal,Olstein,Tore,Horal,Chetil,Hugo,Runi,Asle,Tone,Ivar,
Leonard,Olivier,Einar,

Dla dziewczynek:Bjorg, Toril,Mona,Huldigun,Cony,Reidun,Anne-lise,Kari,Monica,Inger,Liv,Maritt,Magda,
Budil,Cecile,

Może coś wybierzecie ;-) ??
 
.....będę walczyła jak lew o polskie imiona ,ale jeżeli chodzi o synka to będzie ciężka sprawa ..............:wściekła/y: Uparł się jak "osiołek " i walczy o tego Władzia :no: albo ewentualnie norweskie.Masakra !!!!!!
Sama jestem ciekawa jaki będzie efekt za 9 miesięcy.........ojej przecież to już jest 9 miesięcy minus 2 miesięce i 2 dni :-)
 
Witam Was,
no ja musze sie przyznac ze mam problem z imieniem jesli chodzi o chlopca, dla dziewczynki mialam juz wybrane gdy niebylam jeszcze mezatka, hihi:-) ale niewiem dlaczego moja intuicja mowi mi ze bedzie chlopiec, no i problem z imionkiem:baffled: Mieszkamy w Londynie i male prawdopodobienstwo zebysmy kiedykolwiek wrocili do Polski, ale pomimo to wolalabym Polskie imie, ale to ktore mi sie podoba, niepodoba sie mezowi i na odwrot:no: Jedynie jestesmy zgodni z ang imieniem James- zdrobniale Jimmy(dzimi) co o tym myslicie? tylko szczerze, prosze:tak:
 
Niusiu .....! Ja osobiście nie jestem zwolenniczką nadawania dzieciom zagranicznych imion.Jestem za polskimi pomimo tego iż mieszkam w Norwegii i na chwilę obecną trudno mi powiedzieć czy kiedyś wrócimy do naszego Kraju???Ale wcale nie wykluczam takiego wyboru w moim przypadku.Jest jeszcze Mąż , a wybór musi być wspólny. :tak:Najważniejsze jest znalezienie złotego środka -"złotego imienia " -co wcale nie jest proste. Na szczęście mamy na to trochę czasu :laugh2:.
Przy wyborze imienia powinnyśmy również zwrócić uwagę na to aby pasowało do nazwiska (na ,które nie mamy wpływu)
Moja koleżanka leżała na porodówce z panią ,która nazywała się Kluska a imię wybrała Solange (czyt.Solanż)
p.s mam nadzieję ,że żadnej z Was nie uraziłam ;-)
 
reklama
Niusiu .....a jakie to imię dla dziewczynki ,przechowywane tak długo w pamięci ?? Jestem baaaaaaardzo ciekawa :szok:??
 
Do góry