reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jakie łóżeczko?

Dołączył(a)
2 Sierpień 2005
Postów
7
Mam termin na listopad, ale już zaczynam się rozglądać za łóżeczkiem. Jeśli możecie mi pomóc to proszę o rady na co zwrócić uwagę przy jego kupnie. Jakie wymiary łóżeczka, jaki materacyk i czy warto pomyśleć o łóżeczku na biegunach, itp.

Pozdrawiam i z góry dziękuję
 
reklama
My mamy zwykłe łóżeczko, firmy Klupś, chyba konkretnie model Radek w kolorze teak. Kosztowało niecałe 200 zł. Jesteśmy z niego b. zadowoleni, materacyk kokosowo-piankowy, też w porządku.
Osobiście nie polecam małych kołysek, bo dzidziuś szybko rośnie i zaraz będziesz musiała zmieniać spanko, a tak standardowe łóżeczko ma rozmiar 120x60 i powinno starczyć chyba na 3 lata.
Jak jesteś z Warszawy lub okolic, polecam po wybranie się po wyprawkę do Sklepu firmowego "Tutek" (www.tutek.pl, tam jest adres dokładny), bo mają wszystko tańsze o jakieś 30% niż np. w Smyku. Tam też mają łóżeczka i nie tylko ... pościel, wózki, ubranka, akcesoria różne i co tam jeszcze potrzeba. Fajna też jest obsługa! Ale niestety nie można płacić kartą, co jest upierdliwe jak kupuje się wózek, łóżeczko i coś tam jeszcze i rachunek wychodzi ponad 1500 zł (kto nosi przy sobie tak kasę).
 
ja z kolei polacam bardzo na poczatek własnie kołyskę, oczywiscie trzeba sie przy tym liczyc z kolejnym wydatkiem po pół roku ale maluch ma w niej przytulniej niz w łózeczku. Pierwszego syna przez pierwsze miesiace usypiałam w wózku bo w łózeczku wygladał jakby lezał na srodku boiska - dzieci wola mniejsze przestrzenie wokół siebie. Teraz kupilismy kołyskę uzywaną z materacykiem kokosowo - piankowym (koszt całosci 150zł) na allegro. jestesmy w tej dobrej sytuacji, ze pościel do łózeczka mamy po starszym synku (od kołyski jest znacznie mniejsza) i tylko łózeczko musimy dokupic, bo poszło " w znajomych"
 
Firma Vox ma łóżeczko, w którym dziecko może spać od urodzenia do 5 lat. Można przekładać dno w zależności od potrzeb, a później odkręcić szczebelki i robi się z tego łóżko.
Ja mam takie łóżeczko, ale nie Vox-u. Jestem bardzo zadowolona. :)
 
My też mamy Klupsia i jestem zadowolona. Na początku co prawda Filip i tak spał w wózku, ale tylko parę pierwszych tygodni. My mamy wersję z szufladą, która jest bardzo przydatna, ale można do niej wkładać tylko lekkie rzeczy, bo inaczej może się urwać (tak jak nasza, hihi, chyba za bardzo ją eksploatowałam)
W sklepach są też łóżeczka które można kołysać jak kołyski lub zablokować, jak zwykłe łóżeczko. Na początku chciałam takie kupić, ale ktoś mnie ostrzegł, że te blokady lubią się psuć .
Jeśłi chodzi o malutkie kołyski, to ja nie kupiłam i dobrze zrobiłam, bo mój synuś przez pierwsze miesiące rósł baardzo szybko, więc taka kołyska nie na długo by się przydała.
Do łóżeczka, żeby miał przytulniej i nie czył się jak na srodku boiska, kupiłam synkowi ochraniacz na szczebelki dookoła całego łóżeczka - dzięki temu przestrzeń się trochę "zmniejszyła"

pozdrawiam
nikita
 
Zdecydowanie odradzam łóżeczko na biegunach ( mam takie) tak przez piewszcze 3 miechy się sprawdza ale później jak maluch zaczyna jeździć zadkiem po całym łóżeczku to już jest porblem. Mino, że sę przy biegunach zabezpieczenia aby łóżeczko się nie bujało. Jak bym miała taraz kupować to kupiła bym zwykłe proste łóżeczko. Tylko pamiętaj o ateście!!!
 
Hejka, mam tradycyjne lozeczko z Voxa (marta chyba sie nazywa) i uwazam ze jest super.
Zwykle albo bardzo ladnie i starannie wykonane. Zadnych zadr itd. Do niego mam materac Miko (bo w sumie matrac jest najwazniejszy).
Nie byla tani ale jest gruby i porzadny, na sprezynach, kokosowo - jakistam. Jestem spokojna o plecki Misia. Polecam :D :D
 
Ja kupiłam łóżeczko firmy Drewex Kuba II - sosnowe + szuflada. Zapłaciłam 214 zł w sklepie internetowym. Zalety: 3 poziomy ustawienia wysokości spania, wyjmowane 2 szczebelki (dzidzia, jak urośnie może sama wychodzić i wchodzić do łożeczka), duża szuflada. Łożeczko łatwo się montuje i demontuje (specjalne śruby), starannie oszlifowane i polakierowane. Rozmiar łożeczka 60 x 120, czyli tradycyjne. Jedyna wada - przykrywa na szufladę jest z dykty i ciężko się otwiera. Ja ją wogóle ściągnęłam :mad:
Dobre są też łożeczka turystyczne. Fajnie wyglądają, łatwo się je składa i rozkłada i dzidzia czuje się bezpieczniej w nowych miejscach.
 
Myśmy najpierw kupili najtańsze łózeczko z Drewexu nie pamiętam jak się nazywa - kosztowało 100 zł ale niestety jak dzidzia zaczeła brykac łóżeczko się rozpadło :) Teraz jesteśmy mądrzejsi - kupiliśmy KLUPSIA łóżeczko Bartek II z możliwością rozłożenia na tapczanik i jest super - koszt ok. 290 zł
 
reklama
Lozeczko turystyczne mamy kupione na wyjazdy (dziadkow mamy daleko). Uwazam ze jest fajne ale raczej do domu na stale sie srednio nadaje. nisko trzeba po dziecko siegac chyba ze kupi sie z regulacja polozenia ale ta nie wydaje mi sie mocna). inna rzecz ze nasze jest czerwono czarne wiec jak synek lezy w nim i jest "gleboko" to w nocy w ty,m ciemnym kolorze po prostu go nie widac, a nie ryzykuje raczej zapaleniem swiatla.
generalnie wiec mysle ze jst to fajna rzecz i bardzo potrzebna ale w domu zdecydowanie lozeczko drewniane.
Powodzenia!
 
Do góry