reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kapiel niemowlaka

My kąpiemy co drugi dzień... chyba że wiadomo - brudne, spocone, upaćkane :) a ząbki myjemy i rano i wieczorem po ostatim posiłku - ja się strasznie boję próchnicy
 
reklama
próchnica mleczaków to straszne jest, bo trzeba i tak wtedy robic, bo potem tylko sie bedzie mailo problemy ;) ale dacie rade tak ladnie czyszczone zabki to polowa sukcesu ;]
 
wiadomo, ze pielegnacja to podstawa. z zabkami trzeba uwazac juz od najmlodszych lat, zeby pozniej nie bylo problemow z dziaslami itp
 
u mnie dzieci lepiej spia po kapieli w zwiazku z czym, jest praktycznie codziennie,sama je sie nie wykapie to jakos tak zle sie spi, a do kapieli oilatum i oliwka bambino, zwlaszcza na glowke oliwka zeby ciemiuszki nie bylo i wloski lepiej rosly
 
Fakt,ja także zwróciłam na to uwagę. Zaraz po kąpieli nasze maluszki szybciej zasypiają,może to wynik stresu lub dużej ilości wrażeń jakie dostarcza im woda,ale to w praktyce nie oznacza nic złego:)
 
Ja kapie codzienne od poczatku i zrobil sie z tego pewien rytual wieczorny. Kasia wie, ze po kapieli jest mleko, a pozniej odkladam ja do lozeczka i bez szemrania idzie lulac. A ja z mezem mamy spokojny wieczor dla siebie :) Warto wiec uczyc dzieci takich codziennych rytualow :)
 
takie rytuały wieczorne są na prawdę fajne dla uregulowania doby :) i dobrze jest od pierwszych dni w domku już to wdrażać :) u nas też po kąpieli oczka już się same kleiły :D
 
U nas było podobnie,kąpaliśmy synka od małego i o dziwo potem nie było żadnych problemów z zasypianiem więc polecam,potem staje się to bardzo fajnym wspomnianym wieczornym rytuałem:)
 
reklama
tak samo jak u mnie, kąpiel codziennie traktowana jako rytual dla porzzadku dnia, mały uwielbia sie kąpac jest radosny, a jak go przenoszę na łozeczko i zaczynam smarowac i ubierac to juz oczka sie kleja
 
Do góry