reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie naszych dzieciaczków piersią i /lub butelką

Dzięki Kota :-) tyle, że jak on miał tą fazę, że odwracał główkę przy piciu to udawało mi się go przetrzymać z 2-3 minuty max... ostatnio trochę lepiej pije, ale wydaje mi się, że przez te jego niepicie zmniejszyła mi się ilość pokarmu :no: trochę mnie to martwi...
Co do rozszerzania diety to póki co nie mam zamiaru nic kombinować, jak będzie miał mało to najwyżej zacznę dokarmiać...zresztą parę razy dostał flachę mleka NAN jak mnie w domu nie było, albo jak myślałam, że mi pokarmu braknie...
 
reklama
to chyba i ja dołączam do mam przechodzących na butlę, mam już pewność że mój maluszek się nie najada 2 x dziennie dokarmiam od kilku dni. zaczeło się od tego że płaczliwy się zrobił bardzej i po karmieniu cycem darł się w niebogłosy choć opróżniał 2 piersi, podałam butlę i wszystko ok więc poprostu chyba mój pokarm zanika choć staram się aby utrzymać choć w nocy i ze 2 razy w dzień, będę walczyć jeszcze ale marnie to widzę

pytanie do mam karmiących butlą co ile jedza maluchy na butli i ile na raz piją
 
Gosia moja je w dzień co 3-4 godziny, w nocy co 4-5. Zjada 90-120ml (tzn.z takiej ilości wody przygotowuję mieszankę).
Na puszce zawsze jest napisane ile dziecko powinno zjadać, ale ja dostosowuję dawki i ilość do młodej. Zresztą tak tez tam pisze - że to są dane orientacyjne. Jedynie co patrzę, to żeby nie przekraczać dziennej dawki. (Poza tym w przyp. Enfamilu mamy oprócz ram wiekowych podane również ramy wagowe i do nich dostosowane dawki)

Jeszcze tak dla mam przechodzących na mm: W mm są witaminy. Więc trzeba sprawdzić, ile witaminki D dziecko otrzymuje w ciągu dnia, bo może się okazać, że mleko zaspokaja jej dzienną dawkę i nie trzeba już podawać. Ale to w sumie najlepiej dopytać lekarza.
 
gosia u nas na mm w dzień jedzenie co 3-5godz, zależy od tego czy jesteśmy dłużej na spacerze i czy długo tedy śpi. w nocy przesypia 6-7godz, choć tak naprawdę od jedzenia mija wtedy czasem 8-9 godz, bo nie zasypia od razu po jedzeniu. od 2 dni daje mu 150ml (dotychczas 120) ale nie zawsze zjada wszystko! i mimo czasem tych bardzo długich przerw jest jednym z największych wagowo grudniowych dzieci...
co do witamin daje nadal D i nikt nie mówił mi żebym przestała!
 
Gosia, my robimy butle 120ml wody + MM, co daje 130ml mleczka (ale z reguły wypija z tego 100-110ml). Ostatnio Misia przechodzi skok rozwojowy i więcej śpi i je. Teraz z raz dziennie muszę dorabiać jakieś 30ml.
Na opakowaniu MM (Bebilon) jest napisane, że dzienna dawka w wieku 2-3 m-ce to 6 x 120ml. U nas tych butelek jest 5 lub 6 (zależnie od dnia), ale troszkę ją jeszcze dokarmiam z piersi. W dzień Emilka chce jeść średnio co 3h, ale wieczorem zasypia na dłuuugo (ostatni od 6 do 8h), więc w nocy praktycznie je tylko raz.
 
Kota ja dzielnie trzymam się na posterunku cyckujacych mam! MM nie chcę karmić wcale, nawet dokarmiac. Także przesyłam wsparcie :) nie wiem czy to faktycznie działa czy tylko dlatego że sobie wkrecilam do głowy ale uważam że mam dużo pokarmu od hektolitrów soku jablkowego ;) kryzys miałam tylko raz jak Emi dostała strasznej kolki na 3 dni i obwinialam się że to moja wina
 
Ja także jak dotychczas karmię tylko mlekiem z piersi :) powiem Wam, że ostatnio co 2 dzień nawet zamrażam 100ml :) i w ten sposób mam już w zamrażarce ponad litr mleczka.
Ale moja Kala ma różnie, bo raz chce cyc, raz butlę i wtedy daję odciągnięte, bo się rzuca przy piersi i odwraca głowę. Oprócz tego na godz przed kąpielą - 18.00 - daję Jej 50ml herbatki na lepsze trawienie, bo ma problem z kupką.
 
inka chodziło mi o to, co znalazlam napisane na ulotce witaminy D:
"(...)Rekomendowana dzienna dawka witaminy D to 10 µg (400 j.m.), co odpowiada zawartości 2 kropli preparatu D-Vitum dla niemowląt. Niemowlęta karmione mlekiem modyfikowanym nie wymagają dodatkowego podawania witaminy D, o ile ilość spożytego mleka pokrywa w całości dobowe zapotrzebowanie(...)"
Ja mam kapsułki twist off. Policzyłam ile dostarczam małej z mm i wyszło, że tylko troszeczkę brakuje do tych 10 µg, ale ponieważ jeszcze jest mało słońca i witaminę D ciężko przedawkować daję ją dalej, ale nie przejmuje się np. jak się nie wyciśnie cała kapsułka, albo niuni coś wypłynie z buzi.

No ale oczywiście najlepiej wszystko konsultować z lekarzem :)
 
reklama
Do góry