reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie naszych Maluszkow

reklama
nik_i powiedz mi prosze jeszcze czy spozywalas produkt alergizujacy od samego poczatku i dopiero alergia ukazala sie miedzy 2 a 3 tygodniem, czy dopiero w 2 tygodniu zjadlas ten felerny produkt?
 
clue identyczna sytuacja jak u mnie,tez przystawiam jak tylko się obudzi o oczywiście tak jak piszesz possie 5min zasypia,a jak do odbijania krzyk,a jak chcemy połozyć,to 5min snu i znowu krzyk i na ręce:szok:
Mam juz dość bo to się przedłuza i nie wiem co dalej z tym mlekiem,na razie udało nam się ją połozyć,ale jestem tak juz zestresowana,ze nawet nie potrafię odsypiać,bo mam wrażenie,ze zaraz się zacznie,jak tak alej pójdzie,to nie będę miała kiedy zjeść,jak M będzie juz w pracy:-(
nik_i ja juz się przestraszyłam przez noc,ze z tego mojego karmienia nic nie będzie,po wczorajszym dokarmieniu M,bo mógł choć poczekać chwilkę,żebym mogła małą przystawić do piersi,a on władował jej całą butlę:szok::crazy:,ale dzisiaj będę ją dalej katować i siebie:-(.
dorinko masz rację,przydałby się ten luz psychiczy,co do karmienia dzieciaczków,bo przecież one też odczuwają nasze zdenerwowanie:-(
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Dorinka alergia ujawniła się po wypiciu większej ilości mleka :-( wcześniej wypijałam lub piłam śladowe ilości nabiału mały miał pojedyńcze slady w zasadzie nieliczne natomiast póżniej wysypało go całego, było to właśnie w okolicach 16 doby.
 
Ja od początku piję codziennie mleko (bo lubię), jem sery żółte i biały. Na razie jest wszystko ok. Oby tak dalej. Jem też jabłka i banany, czasem winogrona. Wogóle moja dieta nie jest zbyt rygorystyczna. Staram się tylko nie jesc "śmieci".
Ja karmię tylko piersią, tylko na zawołanie. Na początku było to ok co trzy godziny. Teraz je co 2 godz. a jak nie śpi tylko marudzi to co 1 godz., czyli ostatnio coraz częściej, bo ze spaniem u niego coraz gorzej. a jak jest u Was?
 
Aga ja też karmię tylko piersią i jak tyljo junior wyrazi chęć ssania;-) bywa różnie nocą ok 3 godzin przesypia w dzień licząc spacerek i odsypianie spacerku to nawe w poorywach do 4 ale później nadrabia i domaga się co 45 min;-)
Mlekotez lubię ale niestety ak niemożna:-(
Winogrona i sok winogronowy nawet pediatra radziła mi pić:tak: banany też jem wyeliminowałam tylko jabłka i sok jabłkowy i oczywiście cytrusy:happy2:
 
Ja tez tylko piersia. W nocy jest narazie w porzadku, budzi sie co 3 lub 4 godziny. W dzien bywa roznie. Widze ze nie codziennie mam duzo mleka i nie wiem od czego to zalezy. Jak piers jest pelna to maly wyproznia cala, drugiej juz nie chce i spi 3, 3.5 godziny. Jak mam miekie piersi i mniej mleka to wisi na na obydwu nawet co godzine.
Co do diety, to tez jadlam banany i od wczoraj jem surowe jablka bo do tej pory tylko gotowane albo duszone. Winogron nie jadlam, myslalam ze sa alergizujace bo nawet do diey dziecka dosc pozno zaleca sie ich wprowadzanie. Za to jadlam kantalupe i bylo wszystko ok.
Z warzyw jadam marchewke i buraczki oraz pozostala wloszczyzne w zupach, oprocz cebuli. Czy jecie dziewczyny jakies inne warzywa jako dodatek do dugiego dania?
Probowalam tez nabial ale w niewielkich ilosciach, np. kanapke z zoltym serem, w nastepny dzien jogurt, w nastepny szklanke mleka. I nie wiem, dzisiaj maly ma takie malutkie krosteczki widoczne pod swiatlem na buzi. Nie wiem czy to od mojego jedzenia czy od rumianku ktorym przemywam mu buzke.
No i oprocz kurczaka jadlam tez cielencinke, a i jeszcze jajka tez jadam.
 
U nas też tylko cycuś. Podaje wtedy kiedy mały sobie życzy. Jem w miare normalnie, narazie nie mamy problemow tfu tfu tfu.
Nik_i ja szybciej odstawiłabym banany a nie jabłka, moja Julka właśnie na banany miała uczulenie, zaczełam je znowu jeśc jak skończyła 5 m-cy i wtedy było wszystko ok.
Dorinka a dlaczego przemywasz buźke rumiankiem ? Kiedys pediatra mi powiedziała że rumianek może uczulać :baffled:
 
reklama
Icedal gdzies wyczytalam ze rumianek dziala lagodzaco na podrazniona po porodzie skore malenstwa, ale tez w tym samym artykule bylo napisane ze rumianek moze uczulac dlatego zastanawiam sie czy te krostki na buzi to nie od rumianku.
 
Do góry