reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kiedy drugie dziecko ?

Juz od wrzesnia rusza kolejna edycja popularnego programu "Miedzy Mamami" na antenie TVP1.
W pierwszym odcinku po wakacjach bedziemy m.in. zastanawiali sie, kiedy jest najlepszy czas na drugie dziecko.
Mamy z Warszawy i okolic, chetne na udzial w programie prosimy o kontakt na priv :)

Redakcja
 
reklama
u mnie jest 3 lata roznicy i moglabym dokladnie to samo napisac co anineczka z tym jeszcze plusem ze odpada mi podwojne kupowanie fotelikow i ew drugiego lozeczka :p akurat wypadlo tak ze corcia miala dwa pierwsze foteliki po bracie...a trzeci tez bedzie po nim miala bo jak on bedzie mial 6 lat i bedzie mogl siedziec na siedzisku to ona skonczy 3 i bedzie czas na ten ostatni....a ze oparcie odczepiane wiec juz nic nie bede dokupowywac :D
no i ile lzej z takim starszym :) ale wiekszej roznicy bym nie chciala :)
 
hej!

Ja mam narazie jedno dziecko i jak narazie nie planujemy drugiego... Mysle, ze to kwestia podejscia jedni chca szostke jedni tylko jedno dziecko i tez sa szczesliwi.Czasem zalezy tez od finansow dziecko nie jest tanie :-( Podziwiam i szanuje ludzi, ktorzy maja liczna gromadke :tak: , bo wiem ile czasu i wysilku trzeba wlozyc w wychowanie.Amelia ma dopiero 2 latka tym bardziej szanuje takich ludzi.
Trzeba miec wiele sily i cierpliwosci, zeby wychowac malenstwa.Ja moze dlagteo nie chcialabym drugiego, bo jestesmy kompletnie sami i na jakakolwiek pomoc nie mozemy z bardzo liczyc.Zmeczenie dalo nam do zrozumienia, ze trzeba miec dzieci w miare swoich mozliwosci.
Aczkolwiek mysle, ze fajnie jest miec rodzentwo niewiele mlodsze :)Ja mam brata o 3 lata starszego i zawsze mielismy dobry kontakt.Siostre o 4 lata mlodsza i dopiero od 3 lat sie rozumiemy teraz kiedy urodzila to juz wogole mamy bardzo dobry kontakt.Mam tez brata o 8 lat mlodszego i musze przyznac, ze to spora roznica!!! A rodzicow szanuje za wlozony wysilek, bo przy czworce to juz niezle sie czlowiek narobi.

Pozdrawiam
 
Witam:)
Nasza córcia ma dwa latka i obecnie spodziewamy się drugiego Bąbelka (ma przyjśc na świat 29-go marca).Będzie to więc prawie 3 lata różnicy.
Zawsze chciałam miec dwójkę dzieciaczków gdzie między nimi będzie rok różnicy.Ale po pierwszej ciąży moja decyzja o drugim dzidziusiu troszkę się odwlekła.I wydaje mi się że to była słuszna decyzja.:)
Każdy musi dojrzec zarówno do decyzji o pierwszym jak i kolejnym dziecku:)

Pozdrawiam:)
 
mój synek ma 9miesięcy i właśnie dowiedziałam się że jestem w ciąży, nie planowałam jej tak szybko ale jest i jestem z tego powodu szczęśliwa mój mąż podziela ma radosc chociaż nie mogę tego samego powiedzieć o mojej mamie, która uważa że to za wcześnie a ona wie co to znaczy bo była w takiej samej sytuacji, szkoda że nie jest mi wsparciem bo tego teraz potrzebuję
 
Ja mam narazie jednego bąbelka, ale marzę o siostrzyczce dla niego. Mam nadzieję, że jeszcze się uda. Niestety nie jestem już dwudziestolatką, tylko 32latką, a na dziecko w tej chwili nie mogę sobie pozwolić z powodów finansowych. Najpierw musze znaleźć pracę, troszkę popracować i wtedy dopiero pomyśleć o dziecku. Boję się, czy wtedy nie będzie już za późno :-(((
 
Hej Dziewczyny, ja tez mam jednego brzdąca, i chciałabym mieć kolejne, tylko tak zwlekam zwlekam a tu miesiące leca, nie wiem czego sie boje, najwiecej chyba tak szczerze, przeraza mnie to ze znowu nie bede karmila piersia, mialam tak z pierwszym dzieckiem, poprostu nie dałam rade, ale wiem jakie błedy popełnialam, napewno nie popelnie ich jak bede miala kolejne dziecko.
Moze jestem egoistka, ale przeraza mnie to ze znowu bede musiala sie odchudzac, jak nie bede dała rady karmic piersią. Co wy o tym sądzicie??
 
Między moimi szkrabami jest dokładnie 2 lata i 2 miesiące różnicy:-) Tak chcieliśmy i tak mamy:-D Odpoczęłam po pierwszej ciąży, moja Jula jest w miarę samodzielna i wszystko jest ok:tak: Przytula braciszka i mówi, że go kocha, choć czasem potrafi pokazać jak bardzo jest zazdrosna - szczególnie gdy jestem sama z nimi dwoma. Ale ma przyjaciela na całe życie - wiem, co mówię, sama mam brata 2 lata starszego i moje dzieciństwo na pewno nie byłoby takie fajne, gdybym, go nie miała;-)

Jesica - ja miałam olbrzymie problemy z karmieniem córki (ale udało mi się wytrwać), a z Jasiem już wiedziałem co robiłam źle - i udało mi się uniknąć większych kłopotów;-) A moja znajoma pierwszej córki nie karmiła prawie w ogóle, za to drugą karmi samą piersią już piąty miesiąc:tak:
 
reklama
Ja tez Krzysia nie karmiłam piersią, tylko sie namęczyła, mówiłam że jestem okropną matką że nie moge swojego dziecka nakarmić, chyba za bardzo sie poddałam, ale jak mówisz magda12345 przy drugim, juz bede wiedziała co i jak, i napewno sie nie poddam tak szypko jak przy Krzysiu. Tez chcialam zeby było 2 lata różnicy, ale tak zwlekam i zwlekam a tu czasmija, A wiecej jak 3 lata nie chce zeby bylo roznicy, wiec chyba musze sie brac za siebie. Nie wiem ale czegoś się boje.:-(
 
Do góry