reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kiedy najlepiej zrobic test ciążowy????

reklama
W takim razie trzymamy kciuki :)takie "podstawowe" apteczne testy wykrywaja ciaze 7-10 dniowa, ale oczywiscie maja pewien procent omylności, jezeli chcesz byc 100% pewna, idz do ginekologa na usg - zobaczy czy jest dzieciatko, no i skieruje na badanie krwi na poziom beta hCG :D
daj znac, oczywiscie, jutro rano..
 
no i zrobilam wynik pozytywny 2 kreseczki. :-) jejku jak sie ciesze a jednoczesnie bardzo stresuje jak to teraz bedzie.
 
ja zrobiłam test dzien po planowanej @ i wyszla słabiutka druga kreska, powtórzylam go potem kolejnego dnia i druga kreska nadal słabiutka.
 
W takim razie trzymamy kciuki :)takie "podstawowe" apteczne testy wykrywaja ciaze 7-10 dniowa, ale oczywiscie maja pewien procent omylności, jezeli chcesz byc 100% pewna, idz do ginekologa na usg - zobaczy czy jest dzieciatko, no i skieruje na badanie krwi na poziom beta hCG :D
daj znac, oczywiscie, jutro rano..

Wczesnej ciąży usg nie wykryje! Zwłaszcza takiej, której nawet test nie wykrył! A na bete nie potrzeba żadnego skierowania!!!
 
Loree.. u mnie usg pokazalo 2,5tyg pecherzyk ciazowy.. wg mnie to jest wczesna ciaza:) nast dnia zrobilam test i byly 2 kreski - potem tego samego dnia zrobilam hCG - wyszlo 848mIU/ml..
:) jezeli jest dobry, obeznany z usg ginekolog to nawet takie malenstwa potrafi wykryc:)
a nie wiem czy trzeba skierowanie na hCG we krwi, bo jestem lekarzem i moge zrobic to w pracy:)

Milenciu - gratulacje:) teraz nie powtarzaj testu, tylko od razu hCG - bedziesz wiedziala na pewno:D a potem gin. aha - no i bierz kwas foliowy:D
 
aha - a testy wykrywaja hCG > 25mIU/ml..to wtedy jajko chyba jeszcze wedruje z jajowodu do macicy, wiec usg rzeczywiscie tego jeszcze nie wykryje:)
ale jak tylko zacznie sie implantowac....
poza tym poziom gonadotropiny bardzo szybko wzrasta od momentu implantacji jajeczka, wiec jak juz jest test na 2 kreski to juz jest szansa ze bedzie cos widac.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Witam.Mi @ spóżnia się już 12 dni.Test robiłam 2 dni temu i wyszedł negatywny:-(. A mnie pobolewa brzuch,mdli mnie i często muszę siusiu.Pozatym mam większy apetyt i odrzuciło mnie od kawy,którą uwielbiam.Pozatym zauważyłam zmiany w piersiach choć mnie nie bolą.
Teraz już sama nie wiem co mam myśleć.Czy to możliwe że test nie wykrył jeszcze ciąży,która może już być?;-)
Prosze o szybką odpowieć. POZDRAWIAM
 
Do góry