reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kiedy nastepne dziecko????

Jaka różnica wieku między rodzeństwem będzie/albo jest??

  • 1 rok

    Głosów: 5 8,8%
  • 2 lata

    Głosów: 19 33,3%
  • 3 lata

    Głosów: 17 29,8%
  • 4 lata

    Głosów: 7 12,3%
  • 5 lat

    Głosów: 6 10,5%
  • 6 lat

    Głosów: 0 0,0%
  • 7 lat i więcej

    Głosów: 4 7,0%

  • Wszystkich głosujących
    57
  • Ankieta zamknięta .
U mnie między pierwszym a drugim dzieciaczkiem jest 2 lata i 7 miesięcy, a teraz między drugim ,a trzecim, które będzie najpewniej pod koniec grudnia będzie 4 latka:-)
 
reklama
witam!
miedzy moimi maluchami jest równe ,no prawie równe 3 lata ,wsumie 3 lata i miesiąc.
wydaje mi sie ze to odpowiednia róznica ,teraz maluchy juz razem sie bawią :))
Noi juz etap kłótni o zabawki jest :)))hihi
 
witam!
miedzy moimi maluchami jest równe ,no prawie równe 3 lata ,wsumie 3 lata i miesiąc.
wydaje mi sie ze to odpowiednia róznica ,teraz maluchy juz razem sie bawią :))
Noi juz etap kłótni o zabawki jest :)))hihi
Uważam, że masz rację, mniejsza różnica wieku wg. mnie jest lepsza niż większa , ja widzę też po swoich dzieciaczkach:-) Moje też czasem się kłócą, ale ogólnie żyć bez siebie nie mogą :tak:Fajnie się na nich patrzy jak prowadzą "poważne" rozmowy między sobą hehe :-)
 
U nas jest różnica trzy latka i uważam,ze to był bardzo trafny wybór:-)
Pierwsze dziecko już na tyle duże,że samo się sobą zajmie i będzie chciało pomagać przy rodzeństwie.Nigdy nie czuł się odrzucony bo zawsze miał miejsce na drugim kolanku(tak jest zresztą do tej pory,że dzielą się moimi kolanami:-D). Zawsze mówię obojgu,że ich bardzo kocham(kilka razy dziennie).
 
Miedzy mna a moim bratem jest dokladnie 18 mcy roznicy. Naprawde - podziwiam wszystkie mamy i moja mame, ze decyduja sie na tak mala roznice wieku swoich dzieci, ja na to na pewno nie zdecydowalabym sie. Kiedy moj Kuba mial 18 mcy i przypomnialam sobie, ze moja mama urodzila brata kiedy ja mialam 18 mcy... Naprawde podziwiam :tak:
Moj syn za 2 mce konczy 3 latka, szczerze mowiac brakuje mi dzidziusia.:sorry2: Kuba jest coraz bardziej samodzielny, zajmuje sie soba i swoimi zabawami, teskni mi sie do malego czlowieczka wpatrzonego tylko we mnie, ech, egoistka.:zawstydzona/y: To co mnie przeraza to oczywiscie to, co kazda mame niemowlaka - nocne pobudki, pieluchy, tona ciuszkow do prania, brak czasu, karmienia itd. W ciazy czulam sie rewelacyjnie, porod mialam dosc lekki i szybki wiec tego sie nie boje. Zastanawiam sie ciagle, nie chce zeby miedzy moim Kuba a jego bratem czy siostra bylo duzo roznicy wiekowo. Moze w grudniu poprobujemy?;-)
 
Miedzy mna a moim bratem jest dokladnie 18 mcy roznicy. Naprawde - podziwiam wszystkie mamy i moja mame, ze decyduja sie na tak mala roznice wieku swoich dzieci, ja na to na pewno nie zdecydowalabym sie. Kiedy moj Kuba mial 18 mcy i przypomnialam sobie, ze moja mama urodzila brata kiedy ja mialam 18 mcy... Naprawde podziwiam :tak:
Moj syn za 2 mce konczy 3 latka, szczerze mowiac brakuje mi dzidziusia.:sorry2: Kuba jest coraz bardziej samodzielny, zajmuje sie soba i swoimi zabawami, teskni mi sie do malego czlowieczka wpatrzonego tylko we mnie, ech, egoistka.:zawstydzona/y: To co mnie przeraza to oczywiscie to, co kazda mame niemowlaka - nocne pobudki, pieluchy, tona ciuszkow do prania, brak czasu, karmienia itd. W ciazy czulam sie rewelacyjnie, porod mialam dosc lekki i szybki wiec tego sie nie boje. Zastanawiam sie ciagle, nie chce zeby miedzy moim Kuba a jego bratem czy siostra bylo duzo roznicy wiekowo. Moze w grudniu poprobujemy?;-)
Filip za tydzien bedzie mial 4 latka.Dopiero teraz zaczynamy planowanie rodzenstwa. Tak od wrzesnia chcemy zaczac. Plany byly inne...planowac mielismy po pieciu latach. Mam spirale 5 letnia ktora wyjmuje w styczniu 2011 roku ale jak widze te wszystkie rodzenstwa to sie coraz bardziej zastanawiam...Jaka roznica jest najlepsza.:dry: mam w kregu znajomych roznice roku dwuch lat i 4 lat. No i to ostatnie troche mnie przytlacza. Bo Amadeusz jest starszy od Kacpra o 4 lata i jest dla niego bardziej jak opiekun niz brat do zabawy. Amadeo idzie teraz do pierwszej klasy a Kacper ma dopiero 2 latka. Inne zaineresowania inne zabawy... No jak teraz bedziemy planowac to roznica wieku miedzy Filipem a dzidziusiem bedzie 5 lat albo i wiecej ... czy to nie za duzo.... jenki ile to pytan. Czekac jeszcze te poltora roku czy zaczac juz teraz....:shocked2::szok::baffled:

To co mnie przeraza to oczywiscie to, co kazda mame niemowlaka - nocne pobudki, pieluchy, tona ciuszkow do prania, brak czasu, karmienia itd.
Tutaj masz racje... to chyba najbardziej przeraza... Z Filipem niemialam problemu. Nieplakal duzo spal niechorowal nic! Dziecko skarb!!! Ciaze przeszlam zle cukrzyca ciazowa ciagle wymioty migreny no i te wstrzykiwanie insuliny i dieta!!! O porodzie niewspomne bo bylo okropnie!!! No ale i tak jakos tesknie za tym wszystkim...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
witam,u mnie jest śmiesznie bo między pierworodną Zuzką a Filipem jest 9lat a między Filiem a Ritą 10 miesięcy i uważam że taka różnica jest ok, Jest ciężko ale widzę jakie są plusy wychwawcze. Zreszta z Zuzią też było ciężko bo ciągle wymagała uwagi, nie potrafiła się sama bawić itp...
więc tak naprawdę róznica wieku najlepsza jest chba około 2 lat.
 
Ja mam różnice 4 lata między synem i córka i uważam, ze to fajna różnica. Pierwsze nie było już maluchem, kiedy pojawiło się drugie, przez to było na pewno trochę łatwiej, ale jest tez minus, teraz, kiedy są starsi, nie łapią na tych samych falach, pod tym względem róznica roku czy dwóch jest korzystniejsza. Tak więc nie ma chyba optymalnej różnicy:)
 
witam!!
u nas roznica to niecale poltora roku... nie powiem, ze jest czy bylo lekko ale z kazdym dniem jest naprawde coraz lepiej...cale te nocne podudki itp. o ktorych piszecie twraja naprawde krotko... szczegolnie jak ma sie drugie dziecko.. czas tak szybko plynie... az zal... iza jest na etapi: to moje.. i chce wszystko czym bawi sie akurat mala.. ale wyszkolilismy ja tak, ze jak chce cos malej zabrac to najpierw pedzi do zabawek, szuka czegos fajnego "na wymiane" i daje malej.. a dopiero pozniej zabiera to, co mala odrzuci... dodatkowo laski spia razem... taki widok wyciska lzy... serio... zaluje, ze roznica miedzy nimi nie jest jeszcze mniejsza.. o posiadaniu dzieci z tak mala roznica wieku mozna pisac i pisac... ale to taki nasz maly zarys...
 
reklama
U nas prawdopodobnie zapowiada się że bedzie 4latka różnicy miedzy dziećmi.
Zaczynamy niebawem z mężem staarania o rodzeństwo dla Filipa :tak:
Uważam że to jest dobry czas dla nas wszystkich

Pozdrawiam :happy:
 
Do góry