reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kiedy poczujemy ruchy Maluszka ???

Azik, Mama Boo - to ja pisałam o jelitkach- ale o moich :) nie kopią. tylko się przewracają tak jakoś :) ale jak się okaże,że to dzidzia, to będę bardzo szczęśliwa.
Aśka00 - co do mojegu terminu- zdania uczonych są podzielone. i raz jest to sam koniec marca, innym razem 1 kwietnia. tu byłam wcześniej i się zadomowiłam. Póki mnie dziewczyny nie wyrzucają- zostaję :)
 
reklama
Jak Cie kopnie w żeberka albo pęcherz moczowy - to dopieo będzie frajda...
jakiś czas temu widziałam u lutowych mamuś super zdjęcia zaawansowanego brzusia z odciśnietą całą stupką - może i nam uda się zrobić takie zdjecie...

na rzzie jak ide doi lekarza i widze takie powiginane lub falujące brzusie u "starszych" mam to zaczynam tęskinić...
 
Kasianka, to może być dzidzia, takie babęlki, czy łaskotki... na kopniaki u Ciebie to rzeczywiście moze byc odrobinkę za szybko... chociaż, Aśka pisze, że poczuła około 14 tygonia pierwszą dzidzie... to też zalezy od powłoki tłuszczyku na Twoim brzusiu, bo im go więcej tym bardziej wycisza czucie i od ruchliwości bobasa, bo on moze jeszcze nie mieć ochoty na akrobacje albo rośnie Ci mały szalony diabełek >:D, który dokazuje już w brzusiu
 
Mi moja pedagog w szkole powiedziała, że pierwsze ruchy można poczuć już w 14 tyg. i ma być to uczucie, jakby jelita pracowały.
 
Azik mi tam obojętne, co to jest, jeśli tylko wszystko jest OK :) i za bardzo się nad tym nie zastanawiałam, dopiero tu trafiłam na całą dyskusję.
 
Azik przepisowo czy też nie, ja jak czytam o ciąży to nie biorę wszystkiego do siebie, bo np. w kalendarzu ciązowym onetu pisze, że w 16 tygodniu dopiero dzidzia umie "siadać" w brzuszku. A tymczasem jak byłam na USG w 14 tygodniu widziałam jak Małe Boo ewidentnie jest w pozycji siedzącej ... Tak więc ... Czytanie o ciązy jest w porządku, bo można się uświadomić, ale jednak chyba nie można brać wszystkich wiadomości do siebie ...
 
Mama Boo, delikatnie Ci powiem, czytaj moje posty porządnie albo się ode mnie odczep, bo naprawdę sie czepiasz...
wiem, że jestesmy w ciązy i mamy prawo sie troszkę łatwiej denerwować ale nie przesadzaj...

mój cytat:
"a jeżeli nie wierzysz w przepisowe rzeczy to po co czytasz ksiązki o ciązy i artykuły... zawsze człowiek szuka informacji od fachowców, i dopasowuje do siebie..." nie do ogółu... więc daj mi spokój, nie narzucam nigdy nikomu swoich pogladów i mam prawo wyrażać własne zdanie, Ty owszem masz prawo kazda moją wypowiedź krytykować, ale chyba ni o to na formum chodzi...
PROSZE SKOŃCZMY TEMAT, JAK CIĘ MOJE POSTY DENERWUJĄ TO WRZUĆ JE DO IGNOROWANYCH, ALE NIE NASKAKUJ JUŻ NA MNIE, PROSZĘ ;)

 
Azik ja się nikogo nie czepiam, a ja nie powiedziałam, ze nie wierzę tylkoc chodzi mi np. o te tygodnie. Że wszyscy  lekarze itp. wiedzą co, wktórym tygodniu .Więc nei czepiam się Ciebie tylko ich.... Ale neiważne... Widzę, ze neikażdy mnei tu rozumie ... Masz rację - skończmy ten temat, bo i Ty masz swoje zdanie i Ja ...
 
reklama
Nie tylko warstewka tłuszczu decyduje o terminie odczuwania ruchów :)
W pierwszej ciąży większość mam czuje wiercipiętkę około 18-stego tygodnia. Wcześnie zdaża się przy wybitnie ruchliwych maluchach. Wieloródki (to znaczy już przy drugim podejściu do tematu) odczuwają ruchy wcześniej darza się już między 12-14 tygodniem.
 
Do góry