reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kikut pępowinowy

aastelix

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
16 Listopad 2016
Postów
44
Cześć,
Wszędzie w internecie pisze, że powinien dopaść po 10-14 dniach. U synka jest już 17 dni i nie ma zamiaru dopaść. Pielęgnujemy kilka razy dziennie octaniseptem lub wacikami z 70% alkoholu.
Czy u kogoś utrzymywał się dłużej? Mam się niepokoić?
 
reklama
octenisept strasznie babrze ten kikut, slabo wysusza.
u nas po 10 dniach odpadl, uzywalam tylko gazikow ze spirytusem.

a widac chociaz ze odchodzi troche?
moze na patronazu zapytaj jak polozna przyjdzie
 
Położna chodzi i mówi żeby trzy razy dziennie octaniseptem i wacikiem czyścić.
Widać, że już odchodzi ale dopaść nie chce.
 
Położna chodzi i mówi żeby trzy razy dziennie octaniseptem i wacikiem czyścić.
Widać, że już odchodzi ale dopaść nie chce.
jak juz widac to pewnie kwestia dni ;)
ja nie wiem czemu ten octenisept tak wszyscy polecaja i na kazdym oddziale polozniczym jest.. przereklamowane jak dla mnie
 
Mojemu dość dlugo się utrzymywał. Z tym, że po namowie matuli swojej używałam gencjany. I odpadło ładnie i sprawnie.
 
hej spokojnie u młodego odpadl po ok 3 tygodnia używaliśmy oceniseptu tylko,wiec spokojnie odpadnie ,ale żeby po kąpieli dobrze osuszyc i napewno i u Twojego bąbla odpadnie,u niektórych trwa dłużej u innych krócej wiec spokojnie bez nerwów .pozdrawiamy
 
jeśli nic sie z kikutem nie dzieje tzn nie jest jakis zaczerwieniony po bokach i żadnej ropy nie ma to trzeba czekać,jakby Cie cos nie pokoilo to po prostu do lekarza,ale jak wszystko w porządku i jest suchy to na dniach odpadnie.daj znać jak odpadnie
 
Octanisept w zasadzie jest szkodliwy i ja bym go nie używał ale tak to nakręcają na szkole rodzenia i w szpitalu, że żona już nic innego nie uznaje.
Mam nadzieję, że wkrótce odpadnie.
 
U nas trwało to 3 tyg, wiec ja bym się nie przyjmowała, nasza położna powiedziała że każde dziecko inaczej a 10-14 dni to tylko umowna data.
 
reklama
kiedyś sie uzywalo tylko spirytusu wiem,ale akurat ja ja sie pytałam to powiedzieli ze spirytus jest szkodliwy bo za mocny i wzera sie w skore,ale wiadomo jak to jest każdy ma inna szkole i każdy mówi co innego.ale co byście nie stosowali to jak nic sie złego nie dzieje to kikut odpadnie spokojnie
 
Do góry